Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 napos a babám a köldökcsonkj...

5 napos a babám a köldökcsonkját minden tisztábatételkor alkohollal is át kell törölni? Hogyan?

Figyelt kérdés
A kórházban csak a hintőporozást mondták és ha esetleg vérezne alatta akkor alkoholos fültisztitóval töröljem ki. De olvastam hogy van aki mindennap szokta. Most akkor mi az igazság? És ez nem fáj nekik?
2008. nov. 9. 18:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem a gyerekorvos mondta, minden fürdés után (fürdés közben nem érte víz) fültisztítóra cseppntett hidrogén-peroxiddal kellett jó alaposan kipezsgetni, utána hintőporozni, egy steril gézlappal lefedni és utána pelenkázni.

8-9. napon leesett a kldökcsonk, utána még amíg nedvedzett ugyanígy leápoltam, amikor megszűnt, lehet fürcsizni is.


Nagyon szép a köldöke, nem gyulladt be, nem volt semmi baja.


6 hetes kislány anyukája

2008. nov. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is azt mondta a doki h fűrdetés után kell leápolni alkohollal, majd hintőporozni. a hintőport minden peluscserekor használni kell. és egyáltalán nem fáj nekik az alkoholozás, ne félj. Nővérem dokija azt is mondta h bátran lehet használni, akár rá is lehet boritani a köldökre(persze nem kell, ezt csak nyugtatás képpen mondta).
2008. nov. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Mi minden peluscserénél kezeltük a csonkot, még a leesés után is addig, amíg már biztosan nem váladékozott. Szaliciles alkoholba mártottunk egy fülpiszkálót, azzal alaposan áttöröltük a csonkot (később a köldököt). Nem csíp, mivel ott nincsenek érzőidegek. Utána jött a púder. Mi gézlapot nem használtunk, de nem rossz ötlet odarakni. A kezelést akkor hagytuk abba, amikor már 2 napja nem láttunk nyersebbb részt a köldökben.

-Macska-

2008. nov. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!