Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha kisfiam együtt játszott...

Ha kisfiam együtt játszott egy másik gyerekkel, akin pár nap múlva kijöttek a bárányhimlős kiütések, mennyi az esély hogy elkaphatja?

Figyelt kérdés
Kb.egy órát játszottak együtt,és hát volt ott játékcsere rendesen, és fiam mindent a szájába szed.Még szopzik, 9 hónapos.
2010. júl. 2. 17:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ezt csak akkor tudod meg ha kivárod a lappangási időt ( nem tudom pontosan hány hét). Pár éve én is ilyen helyzetben voltam, meg mertem volna esküdni, hogy pont mire indulunk nyaralni addigra az én lányom is pöttyös lesz, de semmi nem történt. Nem is értem hogy úszhatta meg, ő is együtt játszott egy " lappangó- himlős" gyerekkel. Még a dokinktól is kértem tanácsot előre, arra az esetre ha mi is megkaptuk volna.
2010. júl. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, mi is nyaralni készülünk, és hát pont beletrafálhatunk, mert kb.két hét a lappangási idő, és bele esik a kis nyaralásunk.Bízom benni hogy nem lesz gond:-(
2010. júl. 2. 17:23
 3/12 anonim ***** válasza:

Hát, valóban csak kivárni tudjátok...

A szopizás ilyen esetben már irreleváns.


Azért ha lehet, az elkövetkező 2 hétben inkább ne engedjétek más gyerek közelébe, hogy legalább ő ne adja tovább más gyereknek, ha elkapta esetleg.

2010. júl. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szia4 Az én fiam ennyi idős volt, mikor a nagytesók az oviban elkapták a bárányhimlőt... rajta egyáltalán nem jött ki. Ő is szopizott.... Igenis, a szopizás még ilyenkor is védhet a fertőző betegségektől. Az anyatej továbbra is tartalmazza az ellenanyagokat, sőt, minél koncentráltabb a tej, annál többet...
2010. júl. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha az anya nem esett át bárányhimlőn, akkor mindegy, hogy szopik-e a baba.

Egyébként meg elég sok helyen úgy olvastam, hogy kb. 6 hónapos koráig védi a szoptatott csecsemőt a bárányhimlőn átesett anya teje, de addig sem 100%-ig, és 6 hónap után pedig ez a védelem már nagyban lecsökken.

2010. júl. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

jó esélyetek van rá, mivel a bárányhimlő lappangási ideje akár 10-14 nap is lehet, és már akkor is fertőz.

Nagyon fertőző betegségről van szó, elég egy légtérben lenni a beteggel. Míg az utolsó pötty le nem szárad, addig fertőz.

2010. júl. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Az anyatej tökéletes. Amíg a babánkat szoptatjuk, addig szervezetét védik az anyatejben levő immunanyagok..."

"... a kutatások kimutatták, hogy a szülést követően a gyermek 2. életévében nő az anyatej energia és immunanyag tartalma."

2010. júl. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom....én kizárólag szoptattam a babámat az első 6 hónapan, mégis minden betegséget elkapott az ovis tesójától.

Bárányhimlő nem volt közte, de most 8 hónapos (még most is leginkább szopik), és már legalább 4-szer volt takonykóros, volt, hogy lázzal járó vírusos fertőzése volt, meg kötőhártya gyulladása is kétszer....

2010. júl. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Guglizz már rá, hogy anyatej+bárányhimlő...

Sajnos a télen kénytelen volt alaposan utánaolvasni a témának, nem feltétlenül védi meg az anyatej a bárányhimlőtől a gyereket!!!

(Már csak azért sem, mert még a direkt immunizáló védőoltás SEM védi meg 100%-ig a gyereket. Sőt, manapság már az sem garancia, ha valaki egyszer elkapta, ugyanis kolléganőm 4x !!! volt bárányhimlős!!!

2010. júl. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy elkapta, nem tudom mitől függ, de engem kisgyerekként elkerült a bárányhimlő, hiába jártam közösségbe, az ovis csoporton is végigment a betegség, de engem nem kapott el, pedig vittek a szüleim direkt, hogy essek át rajta gyerekként, de nem... 25 voltam, amikor elkaptam, háááát, felnőtt fejjel nem volt éppen egy leányálom:S
2010. júl. 3. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!