Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bajt jelent, hogy ha a 7...

Bajt jelent, hogy ha a 7 hetes babámnál a csipőszűrésen végzett UH vizsgálat során látható volt a csontmag?

Figyelt kérdés

Biztos hülyén hangzik a kérdés..miért jelentene bajt, ugye? De az orvos aki végezte a vizsgálatot nagyon meglepődött ezen. Azt mondta ilyenkor még nem szokott ott lenni, és a kisfiam előrébb jár, mint az átlag. Kitapintotta a kutacsát is emiatt, azt mondta az is kicsit szűk és ezért kevesebb D vitamint adjak.

Volt valakinek ilyen? Mit jelenthet hogy ilyen hamar csontosodik?

Kutacsnál tudom, hogy nem jót..de egy véleménytől még nem szeretnék megijedni. Bár a babám kezdetektől nem alszik jól..nappal max hordozókendőben vagy babakocsiban alszik el. Ejjel jobba helyzet, szóval gondoltam már neurologiai dologra, de nem tudom. Már gügyög, mosolyog, vissza is mosolyog, eddig mindenhol azt mondták, hogy rendben van. Fejét is emeli hason.

Viszont a csontmag is érdekelne, kinek mikor volt látható?



2019. márc. 27. 20:58
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát,konkrétan nem emlékszem,h mikor volt látható. Én kb 3 hónapos korában vittem el magán úton ultrahangra,mert kötött volt a csípője,de az ortopéd orvos által javasolt terpeszpelust nem viselte el. Akkor egy Dévényes azt mondta,ha a csonttal nincs gind,nem kell a terpeszpelus. És rendben volt.

Én azt gondolom,konzultálj a gyerekorvossal is erről,hátha többet megtudsz. Bar én ott helyben megkérdeztem volna a vizsgáló orvost. Viszont,ha csak annyit mondott,h adj kevesebb D-vitamint,akkor azért nagy baj nem lehet.

2019. márc. 28. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!