Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kb milyen időközönként kell...

Kb milyen időközönként kell pelust cserélni ha csak pisis?

Figyelt kérdés
első baba lesz,és nem nagyon tudom,nem akarom hogy a "pisiben ázzon",de azt se szeretném majd hogy "pazaroljam"a pelust.Hogy tudom majd megállapítani hogy mikor cseréljem?(ha csak pisis)Gondolom ha már nagyon sok van benne,akkor nehéz is,meg nyűgös a baba...Köszi ha válaszoltok!(34h)
2010. júl. 4. 20:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Étkezés előtt szoktam cserélni, de mindig, ha pisis ha kakis.


Az étkezés nem katonás menetrend szerint zajlik nálunk.


4 hónapos bébink kedve szerint 4-6 óránként kér enni, de tápszert.

2010. júl. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
az elején nagyon sokat fog kakilni,így nem fog pisiben ázni, mert sűrűn ki fogod cserélni.Én étkezések előtt cseréltem, mert bukós volt a babám,és ha felemeltem a lábát,kijött a kaja.Két hónapos kora óta nem kel fel éjszaka, de addig az éjszakai evéseknél is cseréltem, azóta nem.Most már tíz hónapos,és kb. három óránként cserélem neki, de ő nagyon kiszámítható,mindig ugyanakkor kakil.Szóval eleinte 2-3 óránként cseréltem.
2010. júl. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Én az étkezések között cserélem. Nem szoktam nézni, hogy mennyi van benne, mert úgyis mindig van benne valamennyi pisi. 5 hós most, evés után kicsit játszik és akkor cserélem, akkor már nem jön neki vissza a kaja. Étkezés előtt sokszor már türelmetlen, nekem meg a tápszert kell készítenem, szóval nálunk így alakult ki.

Még az elején, étkezés előtt cseréltem, de akkor is volt, hogy nagy sírás volt az éhség miatt. Az első pár hónapban mindig volt kaki is, de majd belejössz Te is gyorsan.

Amíg volt kaki éjjel is, kicseréletem pelust. Aztán amikor már nem volt, akkor a pisi miatt már nem cserélem, nem akarom felébreszteni teljesen. A mai napig éjjel még 2-szer eszik, de csukott szemmel. A fürdésnél kap ugye tiszta pelust, utána csak reggel cseréljük, 5-6 körül kel a kisfiam.

2010. júl. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek:)Még arra lennék kíváncsi,hogy a kórházbanis 2-3óránként cseréljem majd?Mert velem lesz a baba végig,csak fürdeni viszik el,szóval nekem kellesz már ott is pelusozni.Meg napi 2pelust adnak csak,gondolom az nem lesz elég,úgyhogy majd viszek be azt is neki.
2010. júl. 4. 20:29
 5/15 anonim ***** válasza:
Az általános szokás, mindig etetés előtt, de ha bekakil, azonnal, én abban sosem hagytam. De nem is volt piros a popsija. Kb 6 etetéssel számolhatsz egy nap normál fejlettségű újszülöttnél.
2010. júl. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nálunk a kórházban 3 óránként hozták szopizni, itthon már 2 óránként evett igény szerint.

A kórházban a csecsemősök pelusozták minden étkezés előtt, már úgy vitték ki a babákat. Nálunk mérni be kellett vinni, ha kint volt, úgyhogy akkor étkezés előtt pelus csere volt, majd mérés, úgy vittem vissza a szobánkba és szopi, majd mérés újra, hogy mennyit szopizott, nem volt neki elég a tejem, így kapott pótlást is.

2010. júl. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
ez olyan furi hogy etetés előtt is tisztába kell rakni,de miért?Úgy lenne logikus hogy etetés után,mivel majd "azt kiüríti",nem?
2010. júl. 4. 20:48
 8/15 A kérdező kommentje:
nyilván ha nem kakis,akkor értem úgy hogy előtte "minek":)
2010. júl. 4. 20:49
 9/15 anonim ***** válasza:
Előtte azért kell cserélni, mert utána nagy eséllyel visszajön neki a kaja. Amikor picik, még nem zár úgy a gyomorszájuk, mint egy csőből, visszafolyhat a tejcsi.
2010. júl. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért cserélnek általában kaja előtt pekenkát, mert ha tele hassal emelgeted alábát, mozgatod akkor esetleg visszajön amit megevett. Az én lányom nem volt bukós, egy idő után kifigyeltem, hogy jobban járok ha kaja után cserélem mikor már kakilt is. Így is volt egyszer-kétszer, hogy ici-pici kaja visszajött, de nem volt vészes.
2010. júl. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!