Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Babák

A kérdés

6 hónaposan még nem forgó babák mozgása később hogy alakult?

Igen, járunk Dévény tornára, voltunk neurológusnál, tudjuk, hogy mi a probléma. Nem tanácsokat szeretnék, hanem konkrét sztorikat.

Később is minden mozgás beindulására ennyit kellett várni vagy aztán felgyorsultak a dolgok?

ápr. 28. 15:38  Privát üzenet  

A válaszok

Anno a nagyobbik lányom 6 hónap után hétről hétre hozta be a lemaradást. A kicsi most lesz 6 hónapos, vele is dévényezünk mert ő is lusti mint a tesója volt. Nem forog, hason se akar lenni. A játékokat pl csak most kezdte el a szájába venni, eddig meg se próbálta.

Én nem aggódok, mert a naggyal tényleg úgy voltunk hogy 6 hónaposan még nem forgott, mire 8 hónapos lett, meg már négykézláb tepert :)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/9Időpont ápr. 28. 16:00 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Nektek volt valami oka a lustaságon kívül?

Én aggódom, mert első baba.

# 2/9Időpont ápr. 28. 16:04 Privát üzenet

Lányom 6 hónaposan ugyan pont forgott, de a többit mind csúszással teljesítette. 3 hónaposan kezdtük vele a gyógytornát.

10 hónaposan kúszott, 13 hónaposan mászott, felállt, bútor mellett lépegetett és 18 hónaposan indult el.

Nem lusta volt, hanem gyengébb izomtónusú (laza).

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/9Időpont ápr. 28. 16:08 Privát üzenet
3 gyerekem sem forgott 6 hónaposan. Ketten 6,5 hónaposan kezdték. Ők csak lusták voltak. Egy éves korukra már másztak, álltak,kapaszkodva lépegettek. Harmadikuk 7 hónaposan kezdett forogni, ő egy évesen még kúszni se kúszott . Nála súlyos idegrendszeri károsodás, latássérülés áll a háttérben.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/9Időpont ápr. 28. 16:08 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nektek is köszönöm a választ!

Kedves 4-es válaszoló, megkérdezhetem, hogy mi történt a harmadik gyermekeddel. Persze csak ha nem bánod.

# 5/9Időpont ápr. 28. 16:17 Privát üzenet

Első vagyok. Nagyobbik lányom erős C tartásos volt és feszes. A kicsi meg laza izomtónusú. Illetve mindkét lányom, az átlagosnál nagyobb méretű babák (nem kövér).

Egyéb,súlyos ok nincsen szerencsére.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/9Időpont ápr. 28. 16:41 Privát üzenet

4-es vagyok

Nem tudjuk. Csak a károsodást látjuk az mr-en és az elmaradást a fejlődésben. Várjuk a szakértői véleményeket. Sok betegséget már sikerült kizárni, de még rengeteg a lehetőség.

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/9Időpont ápr. 28. 17:23 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Értem. Nagyon sajnálom!

# 8/9Időpont ápr. 28. 19:12 Privát üzenet
8 hónaposan kezdett forogni (jártunk már 3 hónapja tornázni), 9 hónaposan kúszott, 11 hónaposan ült, 1 évesen mászott, 15 hónaposan indult el egyedül. Neki azért alakultak így a mozgásai, mert nagyon lazák az ízületei (a mai napig), jó balerina lenne belőle. Már 2,5 éves minden rendben Vele.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/9Időpont ápr. 29. 03:15 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Normális, hogy 10 honaposan a babakocsiban nem igazán nézeget?
2,5 hónapos babánál milyen mértékű a szemkontaktus, a mosoly és az egyéb szociális kézségek jelenléte?
Jöhet 5 hónaposan a hat hónapos növekedési ugrás? 🤔🤔🤔
Honnan hova fordulnak elôször a babák? Azt tudom h kb 3 hónaposan már kezdik, de merrôl merre?
Megkésett mozgásfejlődésben 4 hónaposan? Gyógytorna?
Ti babáitok, hogyan fejlődik 6-7 hónaposan?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Babák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!