Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónaposan még nem forgó...

6 hónaposan még nem forgó babák mozgása később hogy alakult?

Figyelt kérdés

Igen, járunk Dévény tornára, voltunk neurológusnál, tudjuk, hogy mi a probléma. Nem tanácsokat szeretnék, hanem konkrét sztorikat.


Később is minden mozgás beindulására ennyit kellett várni vagy aztán felgyorsultak a dolgok?


2019. ápr. 28. 15:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Anno a nagyobbik lányom 6 hónap után hétről hétre hozta be a lemaradást. A kicsi most lesz 6 hónapos, vele is dévényezünk mert ő is lusti mint a tesója volt. Nem forog, hason se akar lenni. A játékokat pl csak most kezdte el a szájába venni, eddig meg se próbálta.

Én nem aggódok, mert a naggyal tényleg úgy voltunk hogy 6 hónaposan még nem forgott, mire 8 hónapos lett, meg már négykézláb tepert :)

2019. ápr. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Nektek volt valami oka a lustaságon kívül?


Én aggódom, mert első baba.

2019. ápr. 28. 16:04
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Lányom 6 hónaposan ugyan pont forgott, de a többit mind csúszással teljesítette. 3 hónaposan kezdtük vele a gyógytornát.

10 hónaposan kúszott, 13 hónaposan mászott, felállt, bútor mellett lépegetett és 18 hónaposan indult el.

Nem lusta volt, hanem gyengébb izomtónusú (laza).

2019. ápr. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
3 gyerekem sem forgott 6 hónaposan. Ketten 6,5 hónaposan kezdték. Ők csak lusták voltak. Egy éves korukra már másztak, álltak,kapaszkodva lépegettek. Harmadikuk 7 hónaposan kezdett forogni, ő egy évesen még kúszni se kúszott . Nála súlyos idegrendszeri károsodás, latássérülés áll a háttérben.
2019. ápr. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nektek is köszönöm a választ!


Kedves 4-es válaszoló, megkérdezhetem, hogy mi történt a harmadik gyermekeddel. Persze csak ha nem bánod.

2019. ápr. 28. 16:17
 6/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Nagyobbik lányom erős C tartásos volt és feszes. A kicsi meg laza izomtónusú. Illetve mindkét lányom, az átlagosnál nagyobb méretű babák (nem kövér).

Egyéb,súlyos ok nincsen szerencsére.

2019. ápr. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

4-es vagyok

Nem tudjuk. Csak a károsodást látjuk az mr-en és az elmaradást a fejlődésben. Várjuk a szakértői véleményeket. Sok betegséget már sikerült kizárni, de még rengeteg a lehetőség.

2019. ápr. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem. Nagyon sajnálom!
2019. ápr. 28. 19:12
 9/9 anonim ***** válasza:
8 hónaposan kezdett forogni (jártunk már 3 hónapja tornázni), 9 hónaposan kúszott, 11 hónaposan ült, 1 évesen mászott, 15 hónaposan indult el egyedül. Neki azért alakultak így a mozgásai, mert nagyon lazák az ízületei (a mai napig), jó balerina lenne belőle. Már 2,5 éves minden rendben Vele.
2019. ápr. 29. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!