Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 honapos lanyomat nem koti...

11 honapos lanyomat nem koti le semmi csak olben valo jatszas, bohotszkodni neki egyfoljtaba. A bebi komppal meg csak elvan rovid ideig. Mivel tudnam egy kicsit lefoglalni hogy egyedul is jatszon?

Figyelt kérdés
Ki merultem. Kosz minden valaszt.
2010. júl. 6. 09:23
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Semmivel. 1 éves gyerekek nem játszanak egyedül. A 2 évesek is ritkán és rövid ideig.
2010. júl. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Húú,hát nagyon elrontottad.Pedig a babának szüksége van arra is,hogy néha egyedül is eljátsszon lefoglalja magát.Tedd be a szobájába a játékai közé,és hagyd néha magára.Persze figyelj rá közben.Hogyan végzed így el az otthoni teendőket a házimunkát?Én a 3-al vagyok gyesen,és senki segítségem nincs,nem is volt soha,rám hárul itthon minden munka,és a gyerekek is.Ha nem főzök nem eszünk,ha nem mosok nincs tiszta ruhánk...stb.Nem szabad ennyire elkapatni a gyereket,neki sem jó ez.Ekkora baba érti miről beszélsz neki,szépen magyarázd el neki mindig,hogy mit kell csinálnod,addig Ő játsszon.Ha nincs el egyedül a szobájában sír,akkor ahol ép dolgod van,oda tegyél le neki játszószőnyeget vagy takarót,játékokat,és ösztönözd,hogy játsszon maga.
2010. júl. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

szia, nálunk 1 évesen még nem játszott egyedül, most 18 hós, és amíg főzök, mosogatok stb. addig elvan magában.

sztem nem rontottad el, de fokozatosan most már kezdd rászorítani arra, hogy egy kis ideig ellegyen magában. kezdj el vele játszani vmit, és utána hagyd ott, mondd neki, hogy most ezt meg ezt meg kell csinálnod, utána majd folytatjátok együtt, addig játsszon szépen. lassan majd rájön, mi az hogy anya elmosogat, és mindjárt jön. lassan, nem gyorsan. :)

nálunk pakolni szeretett egyedül, de csak aztuán hogy előtte jópárszor együtt is csináltuk, a legapróbb dolgokat is, pl. gomb, kicsi dobozokba, de szerette a parafadugót, csipeszt is kosarakba, dobozokba. ezzel hónapokig játszott. jelenleg bénitaxizni szokott, meg állatfigurákkal játszani ha épp dolgom van, vagy labdázik. ha aprót adsz neki, arra azért figyelj, hogy ne vegye a szájába.

ja! és ne rakd bébikompba! egészségetelen, tönkreteszi a gerincét ha még nem tud önállóan jérni! tudom, hogy kényelmes így, és abbam legalább elvan, de ne rrakd bele, rosszat teszel neki!

18 hós kislány anyukája

2010. júl. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!