Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos babának minden nap...

7 hónapos babának minden nap kell adni husit az ételébe? Mennyi idő után lehet áttérni a csirkehúsról a pulykára, sertésre, stb?

Figyelt kérdés
Én nem merek bolti csirkemellfilét adni neki, ki tudja milyen antibiotikumon nőtt fel az a szerencsétlen barom-fiú/lány.. Házit nem tudok beszerezni, így marad az üveges. Nem vagyok túl besz.ri?
2010. júl. 7. 09:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Én szinte minden nap adok neki. Figyelek arra, hogy hetente azért egyszer májat is kapjon. A csirkehúst ha veszek (sokszor üvegest eszik ő is), akkor a tanyasit szoktam vásárolni.
2010. júl. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne aggód túl a dolgot. Egy 7 hónapos baba már ehet pulykát is, az enyém is már 7,5 hónapos és már régóta adok neki pulykát, marhát is.
2010. júl. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az enyém 6,5 hónapos. mindenfélét evett már: csirke, pulyka, sertés, máj,hal, boltit is és üvegeset is.

Szerintem ne aggódd túl. Bár nekem már 2. gyerek. Az elsőnél én is paráztam a hús miatt. A védőnőm meg is kérdezte, hogy én nem e vagyok vega. De nem, csak eléggé undorodtam a nyers hústól, de már belejöttem a főzőcskézésbe. Most a második babámnak sokkal több házikosztot adok, mint anno az elsőnek.

2010. júl. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a kicsi csak az üvegeset volt hajlandó megenni. Én nem adtam neki minden nap húst, de 2 naponta azért valamilyen húsos ebéd volt neki. Áttérésekről meg. Én ezeket nem figyeltem. rajta van a bébiételen, hogy hány hónapos kortól adható, úgy adtam neki.
2010. júl. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kislányomnak 1 éves koráig nem is adtam húst. Makk egészséges.
2010. júl. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja, és nem aggódod túl. Ne tudd meg mik vannak a húsban...
2010. júl. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sok mindent én főzök neki, meg pakolok a fagyasztóba kiporciózva, de amivel túl sokat kellene pacsmagolni, v amúgy mi sem eszünk, azt megveszem neki üvegesben (így leszek pl a májjal is, mi nem szeretjük). Csak a hússal vagyok ilyen frászos... A kérdés valójában arra is irányult, h bolti v házi husit adtok, vagy bébiételt?
2010. júl. 10. 13:16
 8/9 anonim ***** válasza:
A kisfiam 7,5 hónapos, de a legtöbbször most már főzök neki. Üvegeset is kap, azokból olyat veszünk, amivel itthon tényleg sok meló lenne, vagy nem szeretjük, pl. halas, marhahús stb. De ha itthon eszik, akkor kap házi csirkehúst és boltit is egyaránt, eddig még semmi baja nem volt tőle. Azért a bolti húsok között is van különbség, ami már ránézésre se jó, azt természetesen nem veszem meg.
2010. júl. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia. Nem kell parázni, mert aztán, ha belegondolsz mindenen lehetne :) Tudom, első babánál még az ember lánya nagyon óvatos. Én már úgy vagyok vele, hogy pl. a bébiételnél nem tudhatom, hogy mit-hogy-milyen körülmények között pakolnak bele, és az a biztos, amit én készítek. A hússal, májjal nem kell vacakolnod, ha ott is kiporciózol előre. Én úgy csinálom, hogy egy uzsis zacskóba beleteszek egy kb.őszibaracknyi (valamivel kisebb) mennyiséget, majd kötök rá egy csomót, és fölé még egy ugyanekkora mennyiséget, majd megint csomó. Így egy zacskóban 2 adag van, persze lemosva. Így amikor kell, csak levágok egy adagnyit és beledobom az esedékes főzelékhez. Így remekül előre tudsz dolgozni, és úgy variálod az ételeit, ahogy akarod.
2010. júl. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!