Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem akar autóban megmara...

Miért nem akar autóban megmaradni a lányom? Sír rugdos nyöszörög nem értem miért. Ti gyereketek nyugodtan van?

Figyelt kérdés
Muszáj lenne majd kibírnia egy 8 órás utat autóban de nem tudom elkepzelni hogy fogja kibirni. Muszáj haza mennünk esküvőre a hugomnak, itt nem tudom senkivel sem hagyni a gyereket. Amióta mászik és járni próbál azóta nem marad meg autóban. Mikor orvoshoz megyünk az fél óra kb végig sírja az utat
2019. júl. 21. 18:05
 1/10 anonim ***** válasza:
16%
A gyerekeim imádnak autókázni az első perctől.
2019. júl. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én nagyobbik fiam is kb. 6-8 hónapos koráig bírta az autót, onnan jött egy mélyrepülés, és kb. 2-2,5 éves korától megint bírja.

Amit én hosszabb utakon bevetettem: mellé ültem és mesét olvastam, énekeltem, ilyen csikizős játékokat játszottunk (nyilván amennyire egy bekötött gyerekkel lehet), játszottunk.

Amennyire lehet, alvásidőre időzítettük az utat, többnyire bejött. Nyilván ezt egy nyolc órás útnál nem lehet végig megoldani.


Az nem megoldás, hogy félúton megálltok egy napra valahol? Akkor csak 4-4 órát utaztok, közben megálltok, talán alszik is.


Nekem most a pici fél éves, és nem tudom mennyire fogja bírni a több órás autózást, ezért mi beiktatunk az utazásunkba egy köztes úticélt.

2019. júl. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
36%

Mekkora a gyerek?

Mitől muszáj hazamenni?

8 óra autózás, az kb. azt jelenti, hogy 500-800 km-re laktok egymástól. Ha kicsi gyerekkel nem tudsz odamenni és otthon sem tudod hagyni, akkor nem leszel ott az esküvőn. Ekkora távolságnál ezt tudomásul kell venni.

Ha rövidebb időt még elviselne, akkor mondanám, hogy két napot szánj az utazásra (tehát megaludni valahol útközben) és tarts rendszeres pihenőket. De ha félórás utat is végigsír, akkor ez se nagyon megoldás.


Én ugyan apa vagyok, de ilyen áron nem mennék a testvérem esküvőjére, ill. próbálnám a feleségemet lebeszélni róla.

2019. júl. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

8 órás autó úton én is nyöszörögnék rendesen.

Repülő nem megoldható semmiképp?

Ha nagyon muszáj, bár én nem mennék az biztos hiába imádom a tesóm, akkor éjjel indulnék el mikor alszik.

2019. júl. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Mi autó nélküli kisgyerekes csalàd vagyunk. Ennek részben az az oka, hogy én gyerekként sem a buszt sem az autót nem bírtam,és ezt a kislànyom is örökölte. Nem hisztizik, simàn sugàrban hàny. Autón is, buszon is. Így maradt a vonat, mindig olyan programot szervezünk, ami vonattal megközelíthető. Tavaly 3 vonattal,2 àtszàllàssal mentünk nyaralni, 2 kisgyerekkel. Plussz a budapesti jàrművek. Nem mondom, hogy nem volt kalandos,a kicsi akkor 1éves volt,a nagy kiscsoportos, 4- ünk 5 napi cucca a hàtunkon, de a testvérem esküvőjéért bàrmikor megtenném újra . Az egy gyerek-2 szülő felàllàs ràadàsul még a luxus kategória 😀. Szóval a kérdés : a vonat nem opció? Úgy, h mondjuk előző nap mentek, és vhol ott alszotok? A màsik lehetőség, h Te elmész, férjed meg marad a kicsivel otthon. Ha nincs vonatozàsban tapasztalatotok, akkor ez lenne a logikusabb. Egy biztos, a helyedben nem hagynàm ki a testvérem esküvőjét, legfeljebb mennék egyedül.
2019. júl. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mondta a férjem hogy induljunk este mikor elaludt de én akkor félek hogy álmos lesz a férjem vagy éjszaka nem tud oda figyelni a vezetésre
2019. júl. 21. 18:57
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

3 gyerekünk van, mindig alvás időben megyünk, ha megoldhato.

Csak feltudja mérni a férjed, hogy mire képes.

2019. júl. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%

Én se mennék, lesz ott elég vendég, egy esküvő számomra nem egy életbevágó dolog. Már ha nem bírná a babó. Az én 6 hóbaposom eddig szuperül autózott, most a hétvégén volt nyöszörgés, de kb fèl-egy óránként megállva, amikor kellett, etetve, ènekve, puszilgatva átvészeltük azért.

Ha ezek nem működnènek, nem mennék messzire...

2019. júl. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mennyi idős, milyen gyerekülése van? Menetiránnyal szemben vagy háttal utazik?
2019. júl. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mi szombaton megyünk szintén 8 órás útra (Románia-Pest). Mi is este fogunk indulni. A férjem lefekszik délben, és este 8 körül fogunk indulni. Így kB végig fogja aludni az utat. Visszafelé is így jövünk.


Ha tehetitek akkor induljatok 1 nappal korábban, a férjed pihenjen legalább 8 órát az indulás előtt, és mikor megérkeztetek is legyen lehetősége pihenni az esküvő előtt.


Mi mindig így utazunk a lányommal, mert max 1 órát bír ki a kocsiban, utána őrjöng.

2019. júl. 22. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!