Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Autós gyerekülés - 9-36 kg...

Autós gyerekülés - 9-36 kg vagy először 9-18 kg, majd 18-36 kg?

Figyelt kérdés

Két külön ülést vesztek/vettetek ahogy nő/nőtt a gyerkőc? Szívesen olvasnék pro és kontra érveket, véleményeket.

Ha van olyan ülés, ami bevált nektek a fenti kategóriákban, kérlek ajánljatok biztonságos, megbízható márkát és típust!



2022. ápr. 30. 09:08
A kérdező szavazást indított:
9-36 kg-os ülést vettem
9-18 kg-os, majd 18-36 kg-os üléseket vettem
19 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
0-25 kg-osat vettünk mindkét gyereknek, Espiro Delta márkájú. 0-36-ot túl nagynak találtam, hogy egy félévest bele tegyek, mert ők már akkor használták, az autós hordozó kicsi volt.
2022. ápr. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Nekünk Cybex Pallas van a kicsinek (2é) és Cybex Yari a nagynak (6é). A két ülés gyakorlatilag egy és ugyanaz, csak a Pallashoz van egy "pajzs", amit 9-18 kg közt be kell tenni a gyerek elé, és azon vezetni át az övet. Utána ki lehet venni, és simán az autó övével bekötni, így lesz belőle a 18-36 kg. A Yari meg alapból 18-36, mert ahhoz nincs pajzs.

Én jó szívvel ajánlom a Pallast, mi nagyon szeretjük. Isofixes, ADAC teszten is nagyon jól szerepel, nekünk is a biztonság volt a fő szempont.

2022. ápr. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Mi 9-36 kg-os ülést vettünk. Utána néztem a ADAC teszteknek és ez alapján a Britax Römer Advansafix IV R-re esett a választás. Ebben a kategóriáb kevés ülés szerepel jól a teszteken. Ennek az ülésnek az új I-size szabványos változata pl közel sem kapott annyi pontot.
2022. ápr. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
én nem tudom elképzelni, hogy lehet jó ugyanaz az ülés egy fél évesnek meg egy 10 évesnek. oké, hogy ott a sok szűkítő betét, de pont a sok cucctól amit bele kell tépőzárazni, patentolni, akármizni attól nem biztonságos. pl. elcsúszhat benne a baba és a kialakítása se a legjobb.
2022. ápr. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
Mi kb. havi 2x ha használjuk, így inkább csak egy ülés van. Ha többet használnánk, akkor jobbat vettem volna, nem ilyen mindenre jó de semmire se igazán típust.
2022. ápr. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
ADAC tesztes 9-18kg-ig van. Britax Römer az biztos, es asszem a king2, mert nekunk nincs isofix. A legtobb ajanlas igy irja, higy a legmegfelelőbb max 9-18ig
2022. ápr. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez testalkatfüggő is. Sétálj be egy boltba, próbáld bele sok ülésbe, és látni fogod, melyik jó. (Persze előtte nézz pár tesztet, bár Brendonban pl nekem az eladó meg is tudta mondani, hogy melyik teszten milyen pontszámot kapott az adott ülés.)
2022. ápr. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Sokat olvastam már utána a neten, illetve végig néztem az adac teszteket is, csak mindenképp kíváncsi lennék személyes véleményekre is.

Sajnos nem Budapesten lakunk, az itteni Brendonban illetve Baby Shopban pedig kicsi a választék, jellemzően 3-4 ülés van kiállítva.

2022. ápr. 30. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!