Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Mikortól lehet ültetni a...

Mikortól lehet ültetni a gyermeket menetiránnyal megegyező irányba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van esetleg valami szabály rá? Nekem 8 hónapos a kisfiam, nemsokára 9, stabilan ül 7,5 hos kora óta, 11 kg, 78 cm.

Férjem szerint nyugodtan ültessük rendesen már, de én még félek, esetleg nagyobb fekezesnel a nyaka megsérülne, vagy valami.

Ti mit gondoltok?



2022. jún. 12. 21:55
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
Ha tud stabilan ülni.
2022. jún. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
29%
2 évesen fordítottam meg. Előtte nem ajánlom, ütközésnél úgy előrenyaklik hogy kitörik a gerince.
2022. jún. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

[link]


Nincs a kreszben ez szabályozva, egyéni mérlegelés dolga.

2022. jún. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
8%
Ha már néz kifelé rendesen, nem csak üres tekintettel réved maga elé. Általában ez 3-4 éves korban következik be.
2022. jún. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%
4-es: nem tudom, milyen gyerekeket ismersz, de egy egészséges gyerek már egy évesen is nézeget ki az ablakon, "nem csak üres tekintettel réved maga elé" - ez fogyatékos gyerekre jellemzö!
2022. jún. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk mind a 2 gyereknél 8hónaposan jött el ez.


Az egyik ok, hogy sokat vezetek én, megyek velük egyedül, lássam őket.

A másik, hogy a mi ülésünk 9kg felett fordítható memetirány felé.

Harmadszor, mert addigra ordítás lett minden utazás, ahogy megfordítottam, onnan csend volt.


A nagy 3 éves, a kicsi 9 hónapos.

2022. jún. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%
A kresz elég hamar engedi, de sajnos a nyaka tényleg megsérülhet balesetnél az előrelendülő fej miatt. Amíg tűri, biztonságsabb háttal. Eljön egy pont, mikor a kényelmet a biztonság elé fogod helyezni. Mert már nem fér el normálisan a lába, unja magát háttal és egész úton ordít, esetleg minden alkalommal hány stb.
2022. jún. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%

Hivatalosan 9hós kortól lehet. De.

2 éves kor előtt nem ajánlott, mert addig a nyakuk nem bírja megtartani a fejet már egy erősebb fékezésnél sem.

2022. jún. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Magyarországi átlag ember átlag autóval 8-12 hónaposan megfordítja, mert kicsi lesz hátul a lábának a hely és torlódik. De egy nem átlagos autóban ahol sok hely van, simán ülhet addig amíg bírja - nem lesz rosszul, nem nyűgös, stb. Amíg lehet addig jó ha háttal van.

A fiaim 9 hónaposan fordultak előre.

2022. jún. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!