Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Ha stabilan ül, tehetjük 9...

Ha stabilan ül, tehetjük 9 kg-tól ajánlott gyerekülésbe a babát?

Figyelt kérdés

7 hónapos múlt a kisfiam, 5.5 hónapos korától ül, már bútorok mentén lépeget. Viszont kereken 8 kg. Hosszra 70 fölött lehet 1-2 cm-rel.

A hordozót már kezdi kinőni. Szeretnénk neki gyerekülést. De a 0-18 kg-s kategóriájút már kicsit késeinek érzem, a 0-36 közt pedig nem találok megbízható márkát.

9-36 kg köztiben nézelődök, de nem tudom, mennyit számít az 1 kg? Mindenképp olyat akarok, amit menetiránynak háttal is be lehet kötni.



2023. okt. 3. 22:45
 1/4 anonim ***** válasza:
48%
Rakhatod, esélyesebb amúgy is hogy előbb belenő, mint hogy balesetet szenvedjetek
2023. okt. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
92%

Milyen hordozotok van? Mit jelent, hogy kezdi kinőni? Csak mert én is azt hittem tavasszal, hogy nyárra már autosules kell (júliusban volt 1 éves a kisfiam), aztán tanulmányoztam, hogy kell helyesen benne lennie a gyereknek, és még rengeteg helyünk van, következő tavaszig biztosan elfer benne.


Én benne vagyok egy külföldi csoportban, ahol speciális szakuzlet szakemberei adnak tanácsot gyereküléseket illetoen. Ott biztosan azt tanacsolnak, hogy még ne tedd autosulesbe.... Az az egy kiló sokat számít, sokszor hiába 9kilotol írják, javasolják legalább elerni a 10-10,5kilot, különben a legtöbb ülésben el eszik a gyerek, túl sok hely van benne, és így ütkozeskor nem véd eléggé.

Továbbá 9-18, vagy 9-25kg-s ülést keress, a 9-36kg túl nagy halmaz, egyik ilyen ülés sem biztonságos. Ami jó egy parhonapos gyereknek, az nem lehet jó egy tizenévesnek is. Árban biztosan kecsegtető egyben letudni az egészet, de biztonságosnak semmiképp sem nevezhető.

2023. okt. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%

0-18 kg szerintem nem kései. Kb 3-4 éves koráig simán tudjátok használni.

Ha gondolod privátban küldök képet, hogy ekkora méretekkel nekünk, milyen volt a gyerekülésben a gyerek.

2023. okt. 4. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Meggyőztetek, inkább 0-18-ast veszünk.

A hordozót mindenképp el akarjuk hagyni.

Kettő van, egy Maxi-cosi, aminek kopott volt az eredeti huzata (használtan vettük), csináltattam rá újat, de az olyan vacak, hogy mindig lecsúszik a tetején. A másik egy noname Kawala, eredetileg tartaléknak vettük, nagyszülők autójába, de jobbára rövid utakra azt használjuk. Ez viszont így tarthatatlan.

2023. okt. 4. 09:41

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!