Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Milyen gyakran tisztítjátok a...

Milyen gyakran tisztítjátok a babakocsit?

Figyelt kérdés

Babakocsi mosó a környékünkön sincs! Viszont igényes vagyok mindenre ezalól a babakocsi sem kivétel. Az hogy nincs speciális mosó nem akadály.

Szükség esetén,viszont havi 1x az egész babakocsi textilt ámosom mosógépbe utána szárítógépbe megszárítom. Kerekeit redszeresen olajozom,hajszállakat kiszedem . Kerekeit súrolom,gumiápolóval ápolom. Beleértbe a vázat is tisztára mosom.


Te milyen gyakran foglalkozol a babakocsid megjelenésével?


2023. okt. 22. 12:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Amint nagyon csúnya, látható kosz lesz rajta. Általában 2 havonta felejti el a férjem letakarni a vázat, mielőtt berakja a csomagtartóba a sportülést :D


Más kosz nem éri, mert amíg tudom, tartom magam ahhoz, hogy sem babakocsizás sem autózás közben nincs evés.


Gyerkőc egyelőre nem jár, így a cipőjétől sem koszolódik.


De egy két kisebb maszat nem zavar, de a nagyon látható dzsuva, meg folt igen, így ha tudom akkor megpróbálom a vázon kisikálni, de ha olyan akkor megy a kádba, mosógépbe.


Meg a tolókar markolóját szoktam sima babapúderral hetente egyszer megápolni, hogy ne repedjen a szivacs.

2023. okt. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Na,majd várd ki ha a gyerek nagyobb lesz és jön a kérek egy fagyit korszak 😄

Innentől kezdődöt a babakocsi koszolódni


Énis tartottam magam ahhoz hogy a babakocsiba nincs evés de eddig tartott 😄

2023. okt. 22. 12:55
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az csak egy dolog, hogy eszik-e vagy nem. De pl.a fiam ki-be száll folyamatosan. És hát tök jó dolog, meg nagyon ügyes, de végigmegy a sáros úton, aztán bemászik, és már koszos a kocsi. Barátnőm kislánya is mindig belemászik, körbenéz, hátha talál benne enni vagy innivalót. Ő is összetapossa. Koszos kézzel megfogják, az aljába gyűjtik a kavicsot, botot. Szóval rettenet. Általában heti 1x átsikálom kicsit a lábrészt, mert az mindig koszos. Sajnos a miénk huzata nem mosható gépben, így marad a súrolás. De már tervezem egy ideje, hogy elviszem tisztíttatni, mert van 1-2 folt, ami nem jön ki, csak halványabb lett.
2023. okt. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mikor megvettem akkor áttöröltem amennyire lehetett, azóta sosem és nem is tervezem. Igaz nem is használjuk sokat, de azért szoktuk.

Eszem ágában nincs még ezt is suvickolni a lakásban van épp elég dolgom. Nem néz ki koszosnak, akkor nem az. Részemről ennyi. :D

2023. okt. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Na most olvasom hogy lehet fognak érni meglepetések akkor ha bejön a sáros idő és muszáj lesz, de a kerekeit akkor sem fogom olajozni meg hajszálakat szedegetni.
2023. okt. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

Ahhoz kéne egy "adok fagyit" korszak is. Egyik gyerekem sem fagyizott babakocsis csöppként. Menet közben egyébként se ettek soha semmit, hogy félre ne nyeljék. Se babakocsiban, se autóban.

Ha éhesek, megállunk. Ez a normális.

Nem nézett ki soha gané módra a babakocsink.

Az egyedüli amiatt takarítani kellett, azaz őszi sár, téli latyak, de azt se az ülésről, hanem csak a vázról, kerekekről.

De ez se igényelt havi nagytakarítást.

2023. okt. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
12%
A gyerekre kéne inkább ennyire odafigyelned nem aszros babakocsira. Enni nem kell és nem is biztonságos a babakocsiba. Ha meg már nagy, járó gyerek, hogy fagyizzon akkor nem kell Babakocsit használnod.
2023. okt. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%

Én sokszor direkt a babakocsiban etetem. Utazásnál úgy szoktuk az ebédet, hogy gyrost vagy hamburgert veszünk, leülünk egy játszótéren, és a kicsi kirohangálhatja magát, míg a felnőttek esznek. Utána ő a babakocsiban ül, és addig eszik, míg a következő programra elérünk. Így jobban tudunk egyensúlyt teremteni a felnőtt és a gyerekprogramok között. Mi gyalog meg tömegközlekedéssel járunk, így elég sokat gyaloglunk, valószínűleg autóval másképp praktikus.


Erdei kirándulásnál is sokszor úgy járunk, hogy mikor megállunk, akkor a kicsi ráér megvizsgálni az avart, a köveket, a fakérget stb. Ha van erdei játszó, direkt ott állunk meg. Úgyhogy etetni akkor szoktuk, mikor éppen a hátiban visszük, hiszen neki az az unalmasabb rész.


A mi babakocsinkról elég macerás levenni az ülőrészt (de amúgy mosható). Örököltük a kocsit és irtó koszos volt, úgyhogy egyszer az elején kimostam. Azóta olyan amilyen, szerintem nem vészes, inkább csak morzsával szokott tele lenni, de azt simán ki tudom szórni. A karfára varrtam huzatot, többet is, az koszolódik a legjobban és nagyon szembetűnő, de így kényelmesen tudom cserélni és mosni.

2023. okt. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
31%

Igényes 😅

Kinek mi az igénye. Nekem pl: az, hogy nem kutyafuttában, kocsiban tolva ettek a gyerekeim. A lábuktól pedig max. a lábtartó lett sáros, nem az ülés.

Olajozni? Német minőséget vettem, anélkül se nyikorgott soha. Keréken a használat apró nyoma se látszott 2 gyerek után se.

Tiszta kocsiban toltam őket kényszeres takarítás nélkül is.

2023. okt. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
73%
Mi már nem használjuk a babakocsit, de régen napi szinten többször használtuk. Nem volt jogosítványom, babakocsival mentünk minden babaprogramra, villamossal vagy gyalog. Ha pl. elmentünk már egy Ringatóra vagy babatornára, muszáj volt ennie a babakocsiban, előttük, amíg sétáltunk oda, elmajszolta a tízórait, hogy közben ne legyen éhes. Vagy játszótérre is úgy jártunk a barátnőmmel, hogy felkeltek a lányok a délutáni alvásból, betettük őket a babakocsiba, a játszótéren a babakocsiban nyugodtan meguzsiztak, mi addig is tudtunk beszélgetni egy padon ülve. Ettől nem érzem magam igénytelennek :D Morzsálódott? igen. Maszatolódott? Igen. Játszótéren egész délután mezítláb a homokban, volt, hogy bele is feküdt. Utána meg hazafelé beült a babakocsiba, megizzadva csupa homokosan. Vagy piacra mentünk esőben-sárban, gumicsizmástól hazafelé mégis beült. Imádta gyűjteni a kis kavicsait, kincseit és belepakolni a babakocsiba. Az aljában meg a homokozócuccai voltak, amiket homokosan behánytam, mikor indultunk, elég volt a gyereket levadászni, aki nettó 3 másodperc alatt elszökött, nem hogy még porolgassam a játékait. Amikor már nagyon vállalhatatlanul morzsás/homokos volt a babakocsi, kb. hetente-kéthentente 1x, akkor levettem az ülőrészt és kiráztam azt is, meg a kosarát is. Amikor nagyon koszos lett, egy vizes szivaccsal letöröltem. Amúgy meg fekete a huzat, inkább porosnak tűnt mindig is, foltos nem nagyon volt. Engem nem érdekel, ki hüledezik rajta, hogy koszos. Minket nem zavart egy kis morzsa vagy homok, a babakocsi volt értünk, és nem fordítva.
2023. okt. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!