Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Mikor ajánlatos a könnyű,...

Mikor ajánlatos a könnyű, szinte csak ruha anyagból való sport babakocsi használata?

Figyelt kérdés
Úgy terveztem, hogy 3 funkciós babakocsit veszek a télen érkező babámnak, de látom, hogy sokan váltanak a nagyon könnyű, kis kocsikra. mitől függ ennek a használata? Ha van egy komolyabb babakocsinak sportkocsija, akkor miért használnak plusz még egy babakocsit?
2013. júl. 29. 14:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is ragaszkodtam a 3 funkciós babakocsihoz, aztán jól meg is bántam, mert mivel a váz ugyanaz volt minden toldaléknál, ezért gyakorlatilag mindig ugyanolyan nagyra lehetett csak összecsukni, és azt utálta, hogy nagy helyet foglalt a csomagtartóból, ami utazásnál volt a legrosszabb, mert így azt utastérbe kellett berakni a holmink nagy részét, és azt utáltam. Így végül 5 hónap után fel is adtuk. Vettünk Egy ABC DESIGN Primo sport babakocsit. Ez is egy komolyabb kategória még, teljesen dönthető, tehát pont elég volt már a lányomnak, és kicsire össze lehet csukni, szóval egyszerűen szuper, imádom.

Viszont nyaralni mentünk külföldre, mikor 14 hónapos volt a lányom, meg egyébként is már járt akkor, ezért vettünk egy totál alap esernyő babakocsit 10.000-ért, a fő szempont itt már az volt, hogy tényleg icipicire össze lehessen csukni, főleg mivel már csak akkor lehetett beleültetni, mikor elfáradt. 1-2 hónapig innentől még felváltva használtuk a 2 babakocsit, de most már végleg elraktam az ABC Design-t, és már csak a kicsi marad, mert már ha apával hármasban megyünk valahová, akkor egyáltalán nem viszont babakocsit, mert ha elfárad, akkor beül apa nyakába. Én mikor elmegyek vele vásárolni, játszótérre, akkor szoktam használni, hogyha nagyon belassul, nem arra megy, amerre kéne, vagy elfárad, akkor be tudjam ültetni. És a játszótéren is nyugodtabban hagyom ott, nem félek, hogy lába kél :)

Jah, és ez a babakocsi mindössze 4 kg, tehát nagyon egyszerű közlekedni is vele, bár már 14 kg a lányom, mégis felkapom a lépcsőnél vele együtt, bkv-zni is egyszerűbb vele (bár mi nem szoktunk).

És egyébként a babakocsi hordozóját nagyon hamar kinőtte a lányom, mondjuk mint írtam, jóval nagyobb, mint a kortársai, de ez is benne van a pakliban, 5 hónaposan már le kellett egyébként is cserélni 0-18 kg-os ülésre, szóval a multifunkciós babakocsi nekünk egyáltalán nem jött be, nem is gondoltam volna, hogy ennyire rossz választás, mert én másról hallani sem akartam :(

2013. júl. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Miénk novemberi baba, mi 3 funkciós kocsit vettünk, egyáltalán nem bántam meg. Babahordozót még most is használjuk, kb. 7 hónapos korában cseréltük le a mózest a sportrészre. Masszív darab, mi biztos, hogy nem veszünk a közeljövőben másik sportkocsit.
2013. júl. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért vesznek, mert a 3 funkciós kocsik általában nehezek, nagyok és ezért nehéz velük például boltban közlekedni, vagy emeletre cipelni. Mi is így jártunk, hogy vettünk egy 3 funkciósat, és mikor a babánkat átraktuk a sport részbe vettünk egy könnyebb kocsit, mert például sok boltba nem is tudtam vele menni mert nem fértem el. Egyszer a kasszához nem tudtam vele oda állni, meg kellett kérjem a mögöttem állókat, hogy engedjenek vissza és másik kasszához álljak. :(
2013. júl. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kedves 3. válaszoló! Hogy csinalnad most, mindezek tudataban?
2013. júl. 31. 07:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!