Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » 0-18 kg-os ülést lehet használ...

0-18 kg-os ülést lehet használni mondjuk 19 kg-osan ha egyébként kényelmesen belefér?

Figyelt kérdés

Concord Ultimax ülésünk van, jelenleg még az utolsó előtti fejtámla állásban használjuk, a lányom 17 kg jelenleg. És szöget ütött a fejembe, hogy ha túllépi a 18 kg-ot, de mégis hosszra jó lesz, akkor ugye még lehet használni???? Józan ésszel azt gondolom, hogy lehet, de szerintetek? :)

Ugye a súlyhatár csak irányszám?!



2014. jan. 17. 10:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23%
Ha elfér benne, akkor igen. A 0-18kg csak egy viszonyítási alap, de ehhez lehet igazodni. Ha nem férne benne, és csak 16kg lenne, akkor nem lenne jó, hiába még nincs 18kg a gyerek.
2014. jan. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi, én is így gondolom :)

Igazából nem is biztos, hogy több lesz a súlya, míg jó lesz, csak érdekel más hogy gondolja...

2014. jan. 17. 12:13
 3/12 anonim ***** válasza:
67%

Irányszám, igen. De azért komolyan kéne venni. Mindegy, hogy mennyire kényelmes. Nyilván fél kiló nem számít.

Egyébként sokkal nagyobb súllyal terhelik az üléseket, mint ami rá van írva, de úgymond "garanciát" 18-ig vállalnak.

2014. jan. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%

2. vagyok. Mégiscsak leírom!

Felelőtlen vagy, ha nagyobb súllyal is beleteszed a gyereked!

2014. jan. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A kérdés pillanatnyilag csak elméleti, mert az is lehet, hogy nem lesz nagyobb a súlya és időközben kinövi.

De az én véleményem továbbra is az, hogy egy 19 kg-os gyereket bele lehet ültetni, mégis szerinted mi történik? Nem bírja el a biztonsági öv, amivel rögzítve van?! :) Tökélesen belefér, nem lóg ki a feje. Szóval akkor magyarázd el, mégis mit okozhat az a plusz 1 kg?

2014. jan. 17. 20:03
 6/12 A kérdező kommentje:
Jah, és egy felsőkategóriás ülésről beszélünk, nem egy vacik-vacak kézzel hajlítható szutyokról...
2014. jan. 17. 20:08
 7/12 anonim ***** válasza:
67%

Akkor lassabban írom, hogy megértsd:

A gyártó 18 kg-ig vállal garanciát: ha baleset történik, téged úgy megbüntetnek, mint a huzat, mert veszélyeztetted a gyereked.

De nem ismétlem magam.

Örülök, hogy felsőkategóriás a gyerekeülés, ez valóban fontos. Mellékesen, ha már a "kézzel hajlíthatóságról" van szó: azért hajlik, hogy nagyobb ütközési energiát tudjon elnyelni. A Concord is hajlik.

Érdekes, hogy lepontoztál, hiszen én is csak elméletben írtam, amit írtam :) "Felelőtlen vagy, ha... " Nálam is ott a feltételes mód:)

2014. jan. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Hagyjuk, meddő vita, főleg a lekezelő stílusodban nem kívánom folytatni.

És a kézzel hajlíthatóságra gondoltam, és nem, a mi ülésünket nem lehet kézzel hajlíthatni, nyugodtan hidd el :)

Azt azért megnézném, hogy megbüntetnek azért, mert nem 18 kg a gyerekem a 18 kg-os ülésben, hanem 19, majd biztos igazoltatáskor leméri. HA tökéletes a mérete az ülésnek, nyilván eszébe sem jut senkinek, hogy elhagyta a súlyhatárt. És az is érdekes, hogy szerinted fél kg nem számít, 1 kg viszont már felelőtlenség....

Hát akkor még inkább tartom felelőtlennek azt, aki 10-20 ezer forintos ülésbe ülteti a gyerekét. Az persze gondolom a te olvasatodban nem az, mivel a rendőr nem büntet érte...


Jah a pontozáshoz pedig egyedül kevés vagyok, ezt tudhatnád...

2014. jan. 18. 00:13
 9/12 anonim ***** válasza:
32%
simán, amíg el fér benne kényelmesen addig nyugodtan lehet benne.
2014. jan. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszi! :)
2014. jan. 18. 23:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!