Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Miért fontos, hogy nagy...

Miért fontos, hogy nagy legyen a bevásárló része a kocsinak?

Figyelt kérdés

Sokat olvasom, hogy egy-egy kocsit azért nem ajánlanak itt, mert kicsi a bevásárlós rész. De az miért baj?


Lehet én vagyok a helikopter, de csak én nem járok nagybevásárolni egyedül és/vagy gyalog? Vagy nem a bevásárláshoz kell, hanem mást tennék majd bele?


Valaki világosítson fel, mert tényleg nem tudom elképzelni, hogy miért baj, ha nem nagy az, egyáltalán hogy használnám ki? Most, ha bevásárolok egyedül és nem a férjemmel, és még gyalog is vagyok, akkor hátizsákba rakom azt a néhány dolgot, amit veszek. Ha többet kell venni, akkor úgyis együt megyünk. Valahogy nem tudom elképzelni, hogy egy babával megtáltosodva majd babakocsival egyedül intézzem a nagybevásárlást, de más helyzetben meg nem tudom elképzelni, hogy minek muszáj nagy?


2014. jan. 26. 17:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Ha megvan a gyerek, akkor sokszor kell vásárolni ezt-azt és nem biztos, hogy a férjed éppen akkor szintén ráér.

Ezen kivül a gyereknél jó, ha tudsz vinni magaddal több mindent, pl. változékony idöben plusz kabát, takaró, pelenka, törlökendö, cumisüveg, termosz, stb.

2014. jan. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ilyen például eszembe sem jutott, hogy plédet meg ilyeneket vinni akarok majd! Írhattok még, szerintem az ember annyi mindenre nem gondol előre!
2014. jan. 26. 17:42
 3/12 anonim ***** válasza:
63%

Nézd, mindenki más körülmények között él, más lehetőségek veszik körül. Tőlük 5 percre van a Spar, én majdnem minden nap járok oda, és nagy segítség volt a viszonylag nagy bevásárlós rész a kocsin. Még a hátamon sem kellett cipelnem. Szívesebben intéztem el én a bevásárlást a sétával egybekötve, mint hogy a férjemet zaklassam ezzel munka után.

Ettől persze még nem biztos, hogy nektek muszáj lesz a nagy, de sokaknak ez szempont. Nem vagyunk egyformák.

2014. jan. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
óriási bevásárlást én sem egyedül csinálok, de ettől függetlenül nagyon sokat használom a kocsi bevásárlórészét. DM-be például rendszeresen én járok egyedül, nem egyszer hoztam már onnan nagy kiszerelésű pelenkát vagy bébiételeket, stb. A felét így is elveszi a pelenkázótáska, pléd, játékok stb.
2014. jan. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Fontos a nagy bevásárlókosár, én abban tartok sok mindent. Pl. plédet ha kell esetleg ha hűvösebb lesz az idő, aszfaltkrétát, homokozócuccokat, üveges ásványvizet stb. stb. stb. uticéltól és évszaktól függ. De ha tényleg beszaladok a boltba egy kiló kenyérért vagy veszek egy csomag pelenkát (mert hát hát előfordul sokszor hogy kell ez agy az apa dolgozik, a hétvége még messze), akkor bizony jól jön, hogy nem kell cipelni, két gyerek mellett elég szabad kezem és szabad kapacitásom sincs.


Átok a kicsi, nehezen hozzáférhető bevásárlókosár, az első kocsinkat emiatt is adtam el.

2014. jan. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%

Hiába a hétvégi autós nagybevásárlás, én hétközben gyakran összekötöttem a sétát a piacozással, a zöldséget, gyümölcsöt mindig ott vettem, nem a hiperekben.

Meg úgy általában, ha csak apróságot is vesz az ember, amikor babakocsit tolsz, örül az ember, ha még nem lóg a fülén is plusz szatyor... szóval ahogy írták a többiek, én minden a bevásárlórészbe dobáltam be: kiskabát, kissapka, esővédő, labda, homokozókészlet, magamnak falkon víz, stb.

2014. jan. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
Mi is úgy jártunk játszóterezni, hogy közben piacoztunk, dm-be mentünk, pékhez, 1-2 dolgot megvettünk hétközben a hétvégi bevásárláson kívül. +hozzá a pléd, esővédő, váltás pelus+ruha, ha szobatisztaságra készülsz, akkor több váltás ruha, szatyornyi homokozócucc, 2 üveg víz kettőnknek, esetleg tízóraira valami. Két gyerekkel játszóterezni még több ruha, pelenka, víz kellett. Nálunk egy ilyen piac-posta-játszótér kirándulás min 3 óra, mert abból 2*fél óra eltelik az oda és visszasétálással.
2014. jan. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
96%
Elmentek sétálni, kirándulni, bevásrolni, stb. viszel egy váltás ruhát, mert mi van, ha történik vmi baleset, egy melegebb kabátkát, egy plédet, kaját a gyereknek, innivalót. És akkor jössz te. neked is van cuccod, táskád, pulcsid, kabátod, innvalód, ennivalód. Ezt vagy a hátadon cipeled, vagy a babakocsi aljában. És esetleg még vehetsz is egy kis gyümölcsöt, ezt azt...
2014. jan. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%

Hát igen, én pl belefutottam ebbe, hogy olyan kocsit vettem, aminek kicsi a kosara, 4 hónap után eladtuk az egészet, és ez is köze játszott.

Amikor megvettük, azt gondoltam úgyse járok vásárolni egyedül, minek. Aztán kiderült, hogy ha egész nap otthon vagyok, bizony jól esik a sétát összekötni valami hasznossal, venni ezt-azt, pl DM- Rossmannba heti szinten járok, mert a gyerek cuccok miatt teljesen rákaptam, mert nagyon szuperek, sok az akció, stb... És annak ellenére, hogy sosem vásároltam előtte egyedül nagy dolgokat, a babával rendszeresen jól felpakolva tértem haza, és nagyon jól jött a nagy kosár a következő kocsin.

És igen, változékony időben fel kell készülni, pléd, lábzsák, magamnak is belerakok kabátot, ne kelljen cipelni, hosszú sétákhoz, játszóterezéshez ásványvíz stb...

És én abba is rendszerint belefutottam, hogy bentről nem tudtam jól felmérni, hogy milyen idő van, hogy öltöztessem, úgyhogy nagyon sokszor kellett le-vagy éppen fel adni rá valamit, úgyhogy arra jó felkészülni, hogy sok cuccal járhat egy egyszerű séta is :)

Én sem hittem el, hogy ez ilyen "fontos", de valljuk be, elég nagy praktikum...

2014. jan. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az én kocsimnak kicsi van, de sose volt vele gondom. Nagybevásárolni autóval járok, apróbb dolgokat meg szatyorban akár a babakocsi tolókarjára is fel tudok akasztani!

De hát nyilván mindenki maga tudja,hogy milyen "körülmények" között él! Milyen sűrűn tart nagybevásárlást, viszi-e a gyereket, van-e autó stb.

2014. jan. 27. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!