Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Hova szabályos a csecsemőnek...

Hova szabályos a csecsemőnek való babahordozót az autóba bekötni? Az anyósülésre vagy hátra?

Figyelt kérdés
2014. júl. 24. 09:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Gyerekülés bekötésére alkalmas gépjárműben a gyerekülést(hordozót) előre, és hátulra is be lehet kötni, menetiránnyal szemben. Előre csak abban az esetben ha nincs légzsák, vagy kikapcsolt állapotban van. Ha arra vagy kíváncsi, hol biztonságosabb, akkor véleményem szerint a vezető ülés mögötti hátsó hely a legbiztonságosabb.

Nekem kisteherautóm volt, így mellettem volt bekötve a hordozó, de mindig féltem, mi van ha benézek egy jobbkezes utcát, és belém jönnek a gyerek felőli oldalról.

2014. júl. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bocs, nem menetiránnyal szemben, hanem háttal!
2014. júl. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Írországban élünk és itt az anyósülésre tesszük. Megyünk haza 2 hèt múlva és kíváncsi voltam, mit mondanak mert anyum azt mondta otthon tilos az elsö ülésre rakni öket. Ezt nem hittem el... De nem vitáztam... Hiszen mindent mindig jobban tud... Így majd hátul fog ababa ülni. De gondoltam hogy nem tilos elöre rakni...
2014. júl. 24. 09:34
 4/6 anonim ***** válasza:
Előre és hátra is lehet tenni, menetiránynak háttal.
2014. júl. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha elöl nincs légzsák, vagy kikapcsolod, akkor teheted előre. Ha nem lehet kikapcsolni a légzsákot, akkor csak hátra teheted.
2014. júl. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amennyire én tudom, azért anyós ülés a vezető melletti ülés neve, mert ott hal meg a legtöbb ember az autó 5 ülése közül, ez a legveszélyesebb hely az autóban. Szabályos ugyan odakötni a hordozót, és ha csak az autót vezető utazik a kicsivel, praktikus is, de én féltem odarakni a kicsit.
2014. júl. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!