Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » A sportbabakocsikon a csak...

A sportbabakocsikon a csak ülőrésszel egyben dönthető háttámla nem zavaró?

Figyelt kérdés

Eddig ami babakocsi tetszene nekem és szóba jöhetne, eddig mindegyiknek ilyen egyben dönthető sportrésze van.

Nem gond ez egy ülni még nem tudó babának?

Vagy nem kényelmetlen nekik így aludni benne például, hogy égnek áll a lábuk?

Van valakinek ezzel kapcsolatban pozitív vagy negatív tapasztalata?

Kicsit fenntartásaim vannak ezzel kapcsolatban, de amint elnézem, szinte már alig van olyan ami simán csak vízszintesig dönthető (a két vagy három funkciós, cserélhető feltétes babakocsiknál).


2014. nov. 15. 14:58
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

ott kezdődik, hogy ülni nem tudó babát nem tehetsz sport részbe :) majd akkor ha már stabilan tud ülni, olyan 10 hónapos korában. amikor kinövi a mózest, akkor kagylóülésbe szokták tenni arra a 2-3 hónapra míg nem tud ülni.

abban is felfelé lesz a lába :D

2014. nov. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Most Esprit Vegas van, az előző gyerekél meg Babypoint Mark volt. Egyiknél sem ment a lábrész együtt a háttámlával döntéskor. Újszülött kortól használtuk mindkettőt, pár takaróval oldottuk meg, hogy totál vízszintes legyen.
2014. nov. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Pont ez a bajom velük, hogy a mózest kinövi kb. 5 hónapos korára, de akkor még nagy valószínűséggel nem tud ülni, tehát akkor még nem tenném ilyenbe (ilyen kagylósba), csak vízszintesig dönthetőbe. De eddig ahányat néztem, mindegyik egyben dönthető volt (Espiro Vector, Pierre Cardin, Quinny Buzz).

Most egy nagy Quinny Freestylet használok, aminek a sportrésze teljesen vízszintesre dönthető, csak az túl nehéz, és keresek egy két-három funkciós könnyebbet, amivel pl. buszra is lehet szállni.

2014. nov. 15. 15:21
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

azért a kagylóülést ne keverd a sportrésszel. kagylóba lehet tenni újszülött kortól (babahordozónak is hívják, az autóba is csak ebbe teheted), ez úgy van kialakítva, hogy a baba hátának nem megterhelő, ezért áll égnek a lába, mert így eloszlok a terhelés az egész háta-feneke mentén :)

szóval ilyenbe teheted majd míg nem tud ülni és már nem fér bele a mózesbe

2014. nov. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem az autós hordozóra gondolok, tudom, hogy az újszülött kortól használható, hanem az olyan sportrészre, aminek nem csak a háttámlája dől, hanem azzal együtt az ülőrész is, szóval kb. úgy, mintha egy sima székkel hátradőlne az ember, tehát egyben mozog az egész.
2014. nov. 15. 16:02
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekunk Quinny buzz xtra van,rendeltem hozza "newborn inlay-t" amivel teljesen vizszintesre lehet varazsolni a sportreszt. Persze ettol meg egyben dol az egesz ules,viszont valoban vizszintesre fektetheto amig a baba nem tud ulni.
2014. nov. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen kedves 6-os, látom, te képben vagy, hogy mi is a problémám lényege :).

Az Esprit Vegas is tetszik, és ha jól láttam, elég könnyű is, köszönöm az ötletet!

2014. nov. 15. 19:42
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekünk quinny zapp xtrank van. Ebbe is lehet inlayt venni.


Én nagyon szeretem. Egyáltalán nem zavaró. A lányom 9 hónaposan ült fel először önállóan, de 6 hónapos kora óta a zappban van, nem terheli és nem zavarta látszólag, hogy feljebb van a lába, főleg, hogy sokszor behúzta béka pózba.


Az egyik legjobb kocsi a világon. :):)

2014. nov. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!