Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Liliputi rugalmas hordozókendő...

Liliputi rugalmas hordozókendőről mi a véleményetek, mennyi idős kortól használható? Esetleg más kendőt ajánlata?

Figyelt kérdés
1 hónap múlva fog születni a második kislányom, és nagyon gondolkodom hordozókendőben, mert van egy nagyobbik is , aki oviba jár. A kezdeti 2-3 hétben természetesen megoldjuk valahogy hogy apával menjen a nagyobbik oviba, de mivel ez egy kicsit macerás lesz szeretném mielőbb én vinni majd. Az oviba meg szívem szerint csak hordozókendőben vinném be a kezdetekkor védve őt így is mindentől... Ezért is érdeklődöm hogy milyen rugalmas kendőt ajánlotok? Használtan is érdemes venni, vagy csak újonnan?

2015. márc. 10. 12:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Off: Szia! Nekem még 5 hetem van szülésig, de már megvettem a Liliputi rugalmas kendőjét, ugyanazért, amit írsz (a nagyot oviba vinni, és nem cipelni a hordozót, illetve nem kint hagyni a 150 ezres babakocsit). Konkrét tapasztalatom így nincs sajnos, de kíváncsi vagyok a válaszokra én is. Első gyereknél szövött kendőt használtam, ami szuper volt, de ha kivettem a babát, akkor utána köthettem újra az 5 méteres kendőt, a rugalmasba viszont (elvileg) vissza tudom rakni, anélkül, hogy újra kellene kötni. Remélem beválik:)
2015. márc. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

teljesen rendben van a használt is. viszont tényleg nem sokáig használható, újszülött kortól 5-6-7 kilóig, mert akkor már a súly alatt kezd túlságosan nyúlni az anyag, nem támaszt megfelelően. (a gyártók honlapján 9-11 szokott szerepelni, de hidd el, kamu - liliputi vagy más mind egyforma igazából) ez alól egy kivétel van de az még használtan is elég borsos, a neve je porte mon bebe, keress rá. (ja és ennek a honlapján érdemes megnézni a kötésmódokat, mert pl. youtube-on boldog-boldogtalan hozzá nem értő tesz fel videókat ROSSZUL megkötött kendővel...)

ezekkel a kendőkkel csak elöl lehet hordozni, és csak több rétegű kötéseket lehet kötni, csak úgy elég erős.

alternatívája a szövött kendő, a karikás, a babaerszény, vagy a caboo, ezek mind mehetnek újszülöttkortól, és továbbig jók mint a rugalmas. mei-tai, csatos ssc csak későbbtől, 3-4 hónapos kortól jó. ami viszont jó messzire kerülendő az a kenguru, minden korú babával.


szóval legjobb, ha mondjuk rugalmassal kezded, és amikor már kinőtte jöhet mei-tai/ssc, vagy végig szövött kendő.

itthon kapható rugalmas kendők:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


rugalmas kendőről:

[link]

2015. márc. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Je porte mon bebét én is csak ajánlani tudom, nagyon szuper volt.
2015. márc. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én innen vettem:

[link]

2015. márc. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!