Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Milyen típusú gyerekülés...

Milyen típusú gyerekülés kényelmesebb egy nagyobbacska,2-3-4 éves gyereknek, a 0-18/25 kg-os vagy a 9-18/25 kg-os?

Figyelt kérdés

A kisfiam 10 hónapos,9 kg, szépen ül, viszont az autóban szeret aludni fél órás, órás úton.

Jelenleg a kisebb kategóriát tartanám kényelmesnek ebből a szempontból, de később jó lesz neki ez a félig dőlt típus?


Állíthatót szeretnénk vásárolni, de olcsóbb kategóriából (15eFt-ig). Azt nem tudom, hogy mennyire lehet ezeket "kiegyenesíteni", hogy normálisan üljön, ha nagyobb lesz.



2015. dec. 10. 11:27
 1/7 aHermann ***** válasza:

Szia!

Általában a minél kisebb súlyhatárú ülés a legjobb, mert az védi legjobban a gyereket.

0-25-ös ülésről még nem hallottam, de lehet, hogy létezik.

A 0-18-asok és a többi kategóriájú dönthető ülés meg drágább a megadott összegnél.


A hordozót kinőtte már? Ha még nem lóg túl a feje, vagy az öv nem a válla alól indul, akkor még jó neki. Ha a lába kilóg, az annyira nem gond.


Legbiztonságosabb, ha minél tovább háttal utazik, de a háttal beköthető ülések nagyok, próbálni kell + drágábbak.


A 0-18-as és a 9-18-as ülések dönthetők, így abban tud aludni, de a 9-18-asokban már nincs akkora döntés, mint a hordozónál.


Nálunk úgy alakult, hogy a fiunk 10 hónapos koráig hordozóban utazott, majd ezután 2,5 éves koráig előre néző 9-18-as ülésben, ami dönthető volt. Azóta 15-36-os ülést használ.

A középső gyerkőc 1,5 éves koráig hordozóban volt, majd jött a 9-18-as ülés. Most közel 3,5 éves, és még jó neki a 9-18-as, de már betehető a 15-36-osba is.

A pici 1 éves 8kg, 8 hónapos kora óta stabilan ül, de még hordozóban utazik. Még jó neki. Sokszor alszik.


A 9-18-asban jól aludtak a nagyok. A legnagyobbnál kezdetben mindig döntve volt az ülés. Így látott is, és kényelmesen alhatott is.

2015. dec. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

egy 2-3-4 éveset már nem teszel bele a 0-18-as ülésbe, mert kinövi. hiába a súly, ha csak nem nagyon alacsony, 2 éves kora körül túlnő a feje az ülésen és cserélni kell.

az a leggazdaságosabb, ha addig használjátok a hordozót míg lehet, 2 hónapra nem éri meg gyerekülést venni, pedig 2 hónap múlva már ültetheted 9-18/25-ös ülésbe

2015. dec. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Addig hordozó, ameddig belefér, utána 9-18-as ülés. Általában 2-3 fokozatban dönthetők. Kb 3,5 éves koráig tudja majd használni. A most 100 centis 15 kilós gyerekem még kabátban belefér egy Maxi Cosiba, de már tudja használni a 15-36-os ülést is. Minél kisebb súlytartományút vegyél, a 0-25-ös, 9-25-öst én elkerültem.
2015. dec. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2 évest ne hasonlíts össze 4 évessel. Egy 4 éves akár ülhet 15-36 kg-os ülésbe is, ha több mint 15 kg és a biztonsági öv a válla felett megy el, nem a nyakán.

Egy 4 évest beleültetnék 9-36 kg-os ülésbe, de 2 évest, pláne 10 hónapost nem.

A kisebbik fiamnak 1 évesen vettem 0-18 kg-os ülést. Most 21 hónapos, simán elfér még benne, abszolút nem kicsi neki, jó a magassága is.

4 és fél éves lányom 9-36 kg-os ülésben ül. 5 és fél éves fiam 15-36 kg-os ülésben ül.

Nektek is a 0-18 kg-ost v. 0-25 kg-ost ajánlom.

2015. dec. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Olcsóbb ülések ezek vannak Brendonban:

[link]

[link]

[link]


Elöző voltam. Annyit javítanék, hogy 21 hónapos fiamnak 0-25 kg-os ülése van, nem 0-18 kg-os.

Ja, meg ezeket az üléseket majd sokan leszólják, mondjuk azt mondják nem valami biztonságos, de én rengeteg autóban látom őket ennek ellenére. Ebben az árkategóriában ezek vannak csak sajnos. Külföldön kapnál ennyi pénzért minőségi ülsét.

2015. dec. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Még jó a hordozó, csak elkezdtük nézegetni a nagyobb üléseket. Azért tettem fel a kérdést, mert nem akarok évente újat venni, az ülések leírásában viszont a 0-18/25-ösöket akár 4-6 éves korig is ajánlották, ezért furcsálltam.

A válaszok alapján most a 9-18/25-ösökhöz állok közelebb, később elég lesz a magasító, gondolom.

Köszönöm a válaszokat!

2015. dec. 11. 08:29
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem lesz elég a magasító, a 36 kg-ig tartó ülést nem tudod megspórolni. 135 cm-ig (ha jól emlékszem) kell a gyerekülés. 9-18 kb 3,5 éves korig jó, 100 cm magasság felett a 15-36-os az ideális. A fiam most 6 éves, 118 cm és gyerekülésben ül és még fog is egy darabig. 135-150 cm között ülésmagasító elég, addig ülés kell.
2015. dec. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!