Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Gremese vagy Liliputi hordoz&#...

Gremese vagy Liliputi hordozòt válasszam?

Figyelt kérdés
Liliputit próbáltam, nem rossz, de szinte teljes készlet hiány van, ki tudja meddig, viszont biopamut, 20 kg ig használhatò és van hozzá terpesz bővītő. Gremesét nem tudtam beszerezni és nem is hallottam friss véleményeket ròla. Ő garanciát vállal, gyapjúfilc, fejtámasz viszont nincs terpesz bővītő és csak 15 kg ig használhatò. Köszönöm a válaszokat!

#Hordozòt
2016. szept. 17. 19:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Én is gondolkozom, és nem tudom láttad-e, de pl. a Liliputi csatos újszülött kortól (3,5 kg) használható, míg a Gremese csak 4-5 hónapos kor után. Mi emiatt hajlunk a liliputi felé, habár csak télen születik meg a gyerekünk, addig még van időnk dönteni. :)
2016. szept. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Csatosról van szó? Ha igen akkor mindenképp Liliputi mert az állitható, sokkal tovább tudjátok majd használni mint a Gremeset.
2016. szept. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

A hordozási tanácsadók jelentős része a csatos hordozót csak totyogó kortól ajánlja, mert a baba súlyának egy résztét visszavezeti, amit az ő pici gerince még nem bír el. Az a hordozógyártó, aki a csatosára ráírja, hogy 3.5 kgtól vagy 4-5 hótól használható, az szerintem egyszerű marketinges, minél többet el akar adni.


Ajánlom a babahordozás - kérdések és válaszok csoportot FACEn, ott nagyon sokat lehet tanulni. Ha a legjobbat akarod a gyerekednek, akkor egyébként rugalmas, szövött vagy karikás kendővel kezdesz. Aztán 8-10 hó körül át lehet térni a csatosra. Abból is inkább az állíthatóak: Maraya, Babaybooz, Ringa.

2016. szept. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a baba? Miért csatos? Miért pont ez a két márka jött szóba?
2016. szept. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen csatosròl van szò. Kisfiam 4 hònapos ésajdnem 8 kg. Eddig hordozòkendőztünk de már gyakorlatilag kicsi neki. (Nekem olyan van ami előre meg van kötve, ìgy nem tudom állítani) kipróbáltuk a mei-tait de nagyon nem szerette. Pròbáltunk Liliputi csatosat és azt imádta, mindig azonnal elaludt benne. Azért ez a két márka jött szòba, mert ezek minősége jò, de megfizethető. A manduka nekünk túl drága.
2016. szept. 18. 08:52
 6/10 A kérdező kommentje:
Jah, igen tudom hogy Liliputi újszülött kortól használható. Gremesénél is azt olvastam valahol hogy csak azért 5 hònapos kortòl mert akkora nőnek bele a babák. Nekem ez nem igazán szempont, mert olyan korán én sem raknám bele. Sztem eleinte a hordozòkendő a legjobb, utána jöhet a csatos, csak nekünk már tényleg megterhelő a súlya.
2016. szept. 18. 08:57
 7/10 anonim ***** válasza:
A Liliputi nagyon jó. Fél éves 7 kg fölötti banával nekünk elöl - hatul tökéletes. A nagyobb tesójával is eleinte kendőztünk aztán a csatos Liliputi. Két éves kora után tettük el, mert már ő akart mindig sétálni.
2016. szept. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
* babával
2016. szept. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az új Liliputit nagyon dícsérik.
2016. szept. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én vagyok aki írta az újszülött kort... :) Hát igen, olvastam hogy alapvetően nem újszülöttre találták ki, én nem is szeretnék egyébként hordozni, gerincsérvem van. Meg alapból a mózeskosarat tartom hosszútávon újszülöttnél a legegészségesebbnek :) Nálunk apuka fog hordozni, de csak kirándulások alkalmával (de mi gyakran megyünk). Viszont nekem is alakulhat úgy, hogy elromlik mindkét lift (eddig a 4 év alatt 1x volt ilyen) vagy metróval kell közlekedni (ez is félévente egyszer van) ezért gondoltuk hogy megvesszük a Liliputit, és ha esetleg úgy adódik, beletesszük a 2-3 hónapos babát. Persze nem heti rendszerességgel, tényleg pár alkalom, ha valahova nem tudjuk vinni babakocsival. Inkább már nagyobb korára tervezzük a csatost. + nálunk apuka nem is akarja kötözgetni, neki a csatosok tetszenek :)
2016. szept. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!