Milyen ruhát vàlasztotok idősebb babának, kisdednek? (Szín és minta).

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy inkább egyszínű vagy kismintás pl virágos/pöttyös vagy nagymintás?

Szeretitek-e ha rajzfilm figura van rajta (pl Mikiegér), ha "arc" van rajta (vmilyen állat) ha felirat van rajra (pl lovely girl)?

Jobb-e ha valósághű vmi van-e rajta (pl egy fa vagy igazihoz hasonló őzike) vagy gyerekjátékszerűbb (pl labdàzó medve)?

Milyen színvilágot kedveltek és milyet nem?



#Ruhák színe #mintája
2019. nov. 22. 14:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Változó. Ha tetszik egy batmanes akkor azt, ha minta nélküli, akkor azt.

A nagyobbal könnyű dolgom van, ő már kiválasztja magának.

2019. nov. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%

2 éves es fel éves ikrek, mindhárman kisfiúk


Nem szeretem a feliratos vagy mesefiguras ruhákat, ajándékba kaptak pár darabot, de ritkán adtam rájuk. Előnyben részesitem az elénk színeket. Szetetem az egyszínű és a mintás ruháját is. Általában webshopokbol vásárolok duns, maxomora, frugi, kite, lindex, babyboden stb ruhákat vagy dizájn ruhákat. Persze ha a lidlben tetszik meg valami gond nélkül megveszem. Általában egyedi ruha van rajtuk, ritkán látok másokon ugyanolyat


Ma a nagyon fekete egyszínű treningnadrag és fekete póló van, a póló aladin témájú, de nem figurák hanem lámpás, szőnyeg és hasonlók vannak rajta.


Az egyik kicsin egy turkizkék body és egy tacskó mintás kantaros ruha, a másikon fehér alapon kék-sárga-zöld mintás body ami egy mezőt ábrázol bicikli, szenaboglya, madár stb és kék nadrag van.

2019. nov. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Lányom van, két éves múlt, nem szeretem a mesefigurásat, feliratosat sem. Pöttyös, csikos van. Egy arcos pulcsija van, talán nyúl van rajta. Mivel nem nagyon szeretem a nagy mintát, nem tudok választani az élethű, vagy meseszerű között. Színben: azt kap, ami jól áll neki, ami gyakorlatilag az összes szín, kivéve: sárga. Illetve nem szeretek sötét színt adni rá barna, szürke. Itthon tréningben van, csinosabb ruha: farmer, szebb felső, pl. lila egy kis unikornissal, rávarrva flitterek, na ez nálam a legdurvább mintás felső, amit vettem.
2019. nov. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Inkább az egyszínűt, színtömböset, aprómintásat is szeretem, a nagymintásat nem annyira. Mivel babaruha, inkább élénk vagy pasztell szín, esetleg fehér, a feketét és szürkét nem annyira, bár ezek is lehetnek jók valami színessel. Ha van rajta minta, ne legyen ultracuki giccses vagy márka-hirdetés (pl. Disney se), vicces lehet, ha nem a viselőjét kinevetős. Feliratokat nem szeretem, pléne nem az angolt, az olyan tömegcikkes, a fotókat sem annyira, inkább az olyan míves rajzosat, amivel látszik, hogy dolgozott az illető, akár mert aprólékos, akár mert egy vonalból is kihozott valami ötleteset. De legfontosabb, hogy kellemes anyaga legyen (pamut), kényelmes, praktikus, biztonságos a szabása (ne ehessen le róla gombot a baba és ne nyomja hason fekve a cipzár), és bírja a mosást 60 fokon.
2019. nov. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
Én kivagyok a mesefigurás ruháktól. Amikor jönnek szembe a pokember baseball sapkás, mancsőrjáratos melegítős, thomas a Gőzmozdonyos cipős gyerekek.. szörnyű. Ha szeret valamit, vegyenek neki olyan témájú bögrét meg ágyneműt, nekem ezek a ruhadarabok borzasztó ízléstelenek és gagyik.
2019. nov. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Lányomnak kicsinek is volt mesefigurás,virágos ,ruhája egyszinü kevesebb ,mindegyikben jó nézett ki most is van virágos, állatos,feliratos,pólója mesefigurás már nincs .
2019. nov. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
3 éves lányom van, jó ideje nagyjából egyszínű nadrágok, szoknyák uralják a ruhatárát mintás felsőkkel. Lovas, egyszarvús, tündérkés, Minnie egeres és erdei témájú minták vannak halványabb alapszínű felsőkön, ezeket szereti és kéri is. Mesefigura (Mancs őrjárat) csak ajándék bögrén, pléden van.
2019. nov. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi! Azért kérdeztem, mert még a várandósságom alatt mondta egy barátnőm, hogy az ő óvodájukba nem lehet feltűnő színű ruhában menni, amin akkor megdöbbentem, mire mondta, hogy tiszta csillám meg effekt a gyerekruhák egy része.


Lassan egy éves lesz a lányom, és azóta én is úgy látom, hogy elég gáz ruhák vannak (pl neonszínek) mindenütt. Közben Montessori-elveket is olvastam, ott ugye óvodás kor előtt ellenjavallják a mesedzerű állatábrázolást (pl nyakkendős medve, labdázó tigris stb).


Illetve sokszor kerültem olyan helyzetbe, hogy minden színes volt, és egy szép szettet nem tudtam a ruháiból összerakni. Alig lehet egyszínű dolgot is kapni (most pont találtam).


Szóval azóta direkt kerülöm az ilyeneket, egyszínű vagy kismintás (pötty, virág) dolgokat veszek, zokni is színes, de egyszínű.


Érdekelt, hogy ez ilyen anyai bolondérua-e vagy más is így látja.


Később szeretnék olyat, hogy egy-egy mintát hímezek pólóra/pulcsira vagy patchezek, de utóbbi több varrástudást igényel.

2019. nov. 25. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!