Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Mikor kell használni a fürdőkö...

Mikor kell használni a fürdőköpenyt?

Figyelt kérdés
Ejj de hülye kérdés igaz? Az. De fogalmam sincs, mikor kell használni. Fürdés után rögtön megtörlöm a babát, és felöltöztetem. Mégis akkor mire kell egy babának a köntös? Fürdőhelyekre nem járunk.
2020. szept. 30. 09:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Soha életemben nem volt köntösöm és nem is vettem a gyerekeknek sem. Elvileg törölközés után pizsire szokták felvenni, de minek, az jó kérdés!
2020. szept. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
Melegen tart...Puha,könnyű..talán.Nekem sincs:)
2020. szept. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Én 30évesen tudtam meg hogy mire jó :D Gyerekkorunkban ha az unokatesóméknál nyaraltunk fürdés után mindig fürdőköpenyt adtak ránk, ezért azt gondoltam arra való, otthon nekünk nem volt. Felnőttkoromban jöttem rá,hogy ha pizsire felveszem akkor nem plédbe kell bugyolálnom magam,hogy ne fagyjak meg :D
2020. szept. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszi akkor nemcsak bennem merült fel :D

Ajándékba kaptuk de nem tudom mit csináljak vele mert fürdés után rögtön pizsi, hálózsák, úgy etetem meg, és rögtön alszik.

2020. szept. 30. 10:13
 5/14 anonim ***** válasza:
93%
Babának?? Járni nem tudó gyerekre szerintem felesleges. Max kisgyerekre tudom elképzelni, ha te is hordasz ő is szeretne. Én használok amúgy. Vékony pizsire/ hálóingre veszem fel, amikor még nem bújok ágyba és fázom.
2020. szept. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%
Mi csak szülni megyünk benne:-D van egy harmincéves darab, az a családi szülő köntös, a szűkebb családban mindenki azt viszi a kórházba. Senkinek nincs amúgy köntöse. Én megtörtem a hagyományt, mert nem vittem, annyira nem értem, mire való:-D
2020. szept. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%
Fürdés után miután megtöröltem adom rá a köntöst ameddig még esetleg mesét néz a nappaliban vagy ha csak átviszem a fürdőből a szobájába, hogy ne legyen pucéran vagy egy vizes törölközőben. Van egy lenge nyári köntöse amit strandon is használtunk illetve egy meleg, puha téli köntöse amit imád.
2020. szept. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%
Szokás kérdése. Amíg nem tud járni, valóban felesleges, inkább 2-3 éves kortól lehet jelentősége. Amikor a ház kezd lehűlni (kb. mostantól), nem szeretem, ha a fürdőszobából köntös nélkül jönnek ki a gyerekek a hűvös előszobába. Még akkor sem, ha pizsama van rajtuk. Az csak egy vékony pamutréteg. Azt meg különösen nem szeretem, ha még utána jönnek-mennek a szobák között így. Márpedig amíg a második gyerek fürdik, addig az első pl. már pizsamában játszik, esetleg ide megy, oda megy. Na ilyenkor jobb szeretem, ha van rajta köntös. Nyáron persze mi sem használunk. Ill. agyonfűtött panellakásban sosem kell.
2020. szept. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%

Babának szerintem is felesleges.

Kb. ovis korától van nekünk a gyereknek, a szobájában vetkőzik fürdés előtt (ott a szennyestartója), felveszi hogy ne pucéran lejtsen ki a fürdőszobába. Fürdés után felveszi a pizsamára, amikor már hűvösebb van (utána van még meseolvasás a kanapén), amíg be nem bújik az ágyba, rajta van.

Reggel is jól jön, mert ilyenkor már rossz kibújni a meleg takaró alól. :-) Strandra mi fürdőponcsót használtunk inkább míg kicsi volt.

2020. szept. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
59%
Mivel en nem pizsiben alszom hanem csak egy bugyiban így az van rajtam lefekvésig meg reggel amíg fel nem öltözöm 😀
2020. szept. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!