Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Miért vesz valaki új ruhát a...

Miért vesz valaki új ruhát a kisbabájának?

Figyelt kérdés

Igazából csak kíváncsi vagyok, mert nem látom benne a logikát ;)


Most várom az első babámat, és olyan csodaszép, jó minőségű/állapotú ruhákat találok 2-300 forintért turiban vagy interneten, hogy csak na. Úgyse hordja 1-2 hónapnál tovább őket, mert kinövi, mi értelme ennek a többszörösét kiadni ruhákra azért, hogy háromszor felvegye?


Nyilván most, vasalom őket, semmivel sem "piszkosabbak", mint a bolti ruhák.


Ne értsetek félre, természetesen mindenkinek szíve-joga újonnan vásárolni a ruhákat, csak kíváncsi vagyok, miért ad ki valaki erre feleslegesen pénzt, még akár akkor is, ha milliomos?


Mi az oka, hogy újat vesz használt helyett, mikor utóbbival még a környezetet is óvja?



2021. jan. 1. 20:13
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
84%

Én vegyesen vettem. De az új mégiscsak új. Látszik azért rajta, ha már hordva volt. Itthonra jó a használt, de orvoshoz pl.kizárólag újba viszem majd....

16.héttől lesem az akciókat. Szóval nem adtam ki vagyonokat az új ruhára.

Most is vettem 6hónaposra való bodyt a tescoba 5db 1990ft volt. Így már kb használt árban is van...

2021. jan. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
85%
Újat max azért vettem mert megtetszett valamiért és mert például olyant pont nem találtam turiban. Mondjuk egy csinos kis tüll ruhácska karácsonyra. Pepcoban vannak aranyosak egész jó áron. Egyébként mi rengeteg ruhát kaptunk ismerősöktől, rokonoktól és nem sok újat vettünk.
2021. jan. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
80%

Én utálok turkaloba járni és időm sincs rá, nincs is a településen ahol élek.

Általában sikerül netről, de ugye ott a szállítás miatt inkább egy embertől, csomagban érdemes venni, ami nem mindig olyan jó, mert lehet kifizetsz benn olyat is ami nem tetszik/ nem jó.

2021. jan. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
58%

1 és honnan tudod, hogy mikor fog majd rá az a méret kelleni? Tegyük fel pl hosszút veszel és pont nyáron nő bele.

Mi nagyon sok használt ruhát kaptunk rokonoktól. A kis méretek még valóban nagyon jó állapotban vannak. Sokról meg se lehet mondani, hogy nem új. Olyan 74es mérettől viszont már tényleg kellettek az újak, ha valahova mentünk azt adtam rá.

2021. jan. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
70%
Én vettem újat is használtat is. Orvos mindig új ruhában vittem. Most 2.5 éves ha megyünk valahova oda mindig elmenős ruha van rajt újonan vásárolt. Játszósnak itthonra veszek használtan ha kell de pl a pepcos ruha ára jó és jó jatszósnak. Cipőt csak újat adok rá. Tesóm fiának adjuk ami még szép állapotú agyon használtat már nem adok oda, én sem adnám rá.
2021. jan. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
55%
Soha nem vennék hasznàlt ruhàt, se magamra, a gyerekemre meg plàne nem.
2021. jan. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
57%

Én elsősorban azért veszek új ruhákat, mert számomra gusztustalan más használt ruhája. Másodsorban pedig azért, mert nem akarok a keresgéléssel (turkálással, netezéssel) időt tölteni.

Semmivel nem környezetszennyezőbb. Ezek a ruhák is ugyanannyi gyereket szolgálnak ki, csak az én gyerekemen van először.

2021. jan. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
93%

Én azért vettem újat a gyerekeimre, mert nincs turi a faluban. Az internetenen való vásárlásokkal befürödtem, többször rendeltem vateráról, de sok úgy ment a kukába ahogy jött. Így a használt drágább lett mint az új.

Lidl-ben vagy Tescoban megveszem a bodykat, harisnyákat, nadrágokat. Nem olyan sokkal drágább.

2021. jan. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
66%

Mert megtetszik. Amúgy járok turiba is, ott is azt veszem, ami megtetszik. Marketplaceről tényleg nem éri meg darabonként vásárolni, ha nem a városban van.

Mondjuk ezt a dolgot, hogy orvoshoz használt ruhában nem viszik a gyereket, nettó fasságnak tartom. Főleg kúszó, mászó gyereken az új is használt lesz pár alkalom után.

2021. jan. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
88%
Nekünk vegyes a ruhatár. Újat azért veszek időnként, mert megtetszik vagy épp a turiban/ismerősöktől nem kaptunk olyan dolgot, ami épp kellene pl.overall.
2021. jan. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!