Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Megírnátok, miből hány darabot...

Megírnátok, miből hány darabot vettetek a babának 4-5 hónapos koráig?

Figyelt kérdés

Szeretném lassan elkezdeni vásárolni a baba ruhákat, de elképzelésem sincs, miből mennyit érdemes venni. A férjemmmel mindketten átlagos méretűek vagyunk, az eddigi UH-becslés alapján a baba is átlagosnak felel meg, szóval a tipikus 3200 grammos, 54 cm-es csecsemőket számítunk, plusz-mínusz valamennyi :)


A babaruhákat a miénkkel együtt fogjuk mosni (nem a fehérneműkkel, a sima felsőruházattal, úgyis vasalni tervezem) heti kb. két alkalommal, ennél többször nem akarom mosni.


Tehát annyira kevés babaruhát nem akarok venni, hogy minden másnap elindítsam félig üresen a gépet, de nyilván azt sem akarom, hogy halomban álljanak a soha fel sem vett babaruhák.


Nem tudom, hány 56/62/68-as bodyt, nadrágot, rugdalózót, saját, stb.-t lenne érdemes beszerezni. Ti miből mennyit használtatok?



2021. jan. 15. 20:11
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom ezekszerint mindenkinek más tényleg, mert az én babám 55 cm el született, mégis lógott rajta az 56 os, és elég sokáig 56 ost hordtunk
2021. jan. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

11, csak az más, ahogy a szülészeteken mérnek.

2 iskola van:

az egyik úgy mér, hogy nagyjából kiegyenesíti a gyerek lábát és leméri fejtetőtől talpig, így az átlag csecsemő 49-52;

a másik hajlattól hajlatig mér (fej-nyak-hát-popótól térd-térdtől talp), így jellemzően "nagyobb babák születnek" 54-57 cm,

miközben mindkét helyen ugyanakkorák.

Nálunk két szülészet van a városban, a születési adatokból ránézésre meg lehet mondani, hogy ki hol szült ;)

2021. jan. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
50%
#10: nem vettük, hanem kaptuk anyámtól és anyósomtól. Azt mondták, hogy lógni fog minden a picin, kis ruhákkal készüljek. Erre semmi nem volt jó, amit előkészítettem, szó szerint. :) Amit a férjem behozott ruhát a kórházba, a csecsemős kishölgy mondta, hogy alig tudta ráadni. :D
2021. jan. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!