Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Naponta hány szett ruhára van...

Naponta hány szett ruhára van szüksége egy babának?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hamarosan megszületnek az ikrek. A babaruhákat már gyűjtögetem nekik. Mindenki mondogatja, hogy babánként 4-6 szett ruha bőven elég méretenként. Viszont nem lesz időm naponta mosni két gyerek mellett, hanem nagyjából 5-7 naponta. Nem gondolom, hogy az a 4-6 szett erre elég lenne. Nálatok kb hány garnitúra ruha fogyott egy nap? Előre is köszönöm a segítséget.



2022. júl. 22. 19:30
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
70%
Nem gondolom hogy nem logisztikázható ki 1 mosás mondjuk 2 naponta. Ha nem hányja le,kakál ki, akkor 1 szett meg pizsi elég.
2022. júl. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekfüggő, plusz hàny naponta akarsz mosni.


Nekem volt, hogy 5-ször kellett öltöztetni, és a 4. Féle pelussal már csak napi 1 baleset volt.

2022. júl. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Nem szeretek féladagot elindítani. Emiatt egy teli mosás elött nem megy a mosógép nálunk. Környezetvédelmi és spórolási okokból is. Na meg nem szívesen tengetem az időmet a mosókonyhàban, ahova nem tudok egy gyereket sem bevinni, mert fűtetlen. Emiatt bele kell kalkulálnom az egy teli adagot, annyit, amennyi ideig szárad. Mivel használruha boltokban, ismerősök között keresgélek ruhákat, így alig 100-300 Ft - os darabáron megkapom őket. Emiatt nem baj, ha van több ruha. Viszont csak azt nem tudtam, hogy naponta hány szettel számoljak.
2022. júl. 22. 19:40
 4/31 anonim ***** válasza:
78%

De naponta fogsz mosni :-) Főleg az elején. (Ha jó alvók, lesz rá időd.) Vagy lehet hogy cdak én vagyok béna, de én egy babával is megtöltöttem naponta a mosógépet az első pár hétben. Egyszerűen mindenhova ment az anyatej, ha az nem akkor kakis lett stb. Naponta ment el 4-6 szett ruha, plusz az én pólóim, a tetra pelenkák (nem a gyerek fenekére kell, hanem a feje alá, mikor csorog a tej), kistakaró...


Később nekem kb. 8 szett ruha és heti 2 mosás vált be. Két nap után öltöztettem át, ha nem volt baleset. Két gyerekre elég lesz a 4-6 fejenként, ha közös darabok is vannak. De legyen kéznél a következő méret, tartaléknak.


Kitartás az ikrekhez :-)

2022. júl. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
#4 Mivel sajnos a társasházban közös mosógép van, ahova le kell mennni és csak heti 2 mosási napom van, így nehéz lenne megoldani. Péntek- szombaton moshatok csak. Szóval ügyesnek kell lennünk. Ott viszont nincs fűtés, a gyerekek nem tudnak emiatt lejönni velem.
2022. júl. 22. 19:42
 6/31 anonim ***** válasza:
25%
Hordozókendőben leviheted a fűtetlen mosókonyhába. Kettővel már nem trivi.
2022. júl. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Max úgy tudom őket levinni, de nem lesz könnyű. Na meg csak 5 nap után tudok mosni. Néha a szombatot a szomszéddal el tudom vasárnapra cserélni, de a péntek az fix. Szóval 5-7 naponta tudok csak mosni.
2022. júl. 22. 19:46
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Akkor sok ruhát vegyél. Mi 3 hónapig állandóan mostunk, mert napi 3-5 alkalommal kellett ruhát cserélni. Lehányta magát, engem, takaróját, én takarómat, lepisilte, kifosott tarkóig, amíg leszedtem róla az előző ruhát, rápisilt a kikészített következő ruhára, és így tovább. Én se értettem, mit kell annyit mosni, aztán rájöttem.

Ha csak 5 naponta moshatnék, bukós újszülöttekkel, mert ráadásul ikrek, (tehát ha az egyik véletlenül nem is csinálja ezeket, majd a testvére lehányja őt is) akkor vennék egy kamionnyi cuccot vagy keresnék fizetős mosodát a környéken.

2022. júl. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Akkor számolj sok ruhával.
2022. júl. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem napi 5-5szett ruhával számolj és max pozitívan csalódsz

Nyilván lesz nap mikor elég 1szett+pizsi

De lesz mikor 1 nap 1 gyereket 6-7× is át kell öltöztetni, mert csuromra bukja magát, ömlik a nyála, kijött a kaki/pisi

Ha 5el számolsz naponta, az 1héten 35-35 szett

2022. júl. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!