Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Calgon vízlágyító használható...

Calgon vízlágyító használható babaruhák mosásánál? Falun élünk és borzasztó a víz minőség!

Figyelt kérdés

Olyan kemény a víz, hogy a legpuhább ruháink is durva, kemeny tapintatúak lesznek, ráadásul extrémen bolyhosodik is minden, már az első mosásnál! A farmernadrágom a szárán megáll száradás után, úgy bekemènyedik. A törölközők is mint a papír!


Kettőnk ruháihoz eddig nem használtam semmit, de hamarosan megszületik a babánk akinek a bőr pihe puha ruháit féltem es persze a bőrét az extra kemény és klóros víztől. A konyhai csapból szinte tej folyik fel perc után iható ha kiszállt belőle, annyira tele van klórral.



2022. szept. 3. 11:44
 1/10 anonim válasza:
18%
membrános vagy fordított ozmózis vízszűrő berendezést használjatok és nem kell vízlágyító sem.
2022. szept. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%
Szerezz be egy szárítógépet, meghálálja az árát. Se öblítő, se lágyító nem kell, plusz a maradék vesgyszermaradványt is kiszedi a ruhákból. EZ tesz jót a gyereknek, nem a calgon.
2022. szept. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
29%
2. te nem vagy normális.
2022. szept. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk is a szárító a megoldás. Anélkül a törölközők olyanok, mintha smirglivel törölköznénk. A szárítóban viszont puhák lesznek a ruhák is.
2022. szept. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%

Nálunk is extrakemény a víz. Mégis puhák a ruháink szárítógép nélkül is 😅

Én nem calgonozok. Egy pici ecet az öblítő mellé és ennyi.

2022. szept. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%

3, itt te tűnsz idiótának, nem a kettes.

Mégis mi a meredek abban, amit ír?

A legjobb megoldás a kemény vízre a szárítógép, nem pedig a vegyszer.

Nálunk is brutál kemény a víz, plusz ekcémás is van a családban, illetve porallergiás is, ezekre mindre a szárító a legjobb.

2022. szept. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
Az ecet se meg ki maradéktalanul csak a mosással, érzékeny bőrt irritálja, tapasztalat.
2022. szept. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%
A csapból pedig nem a klór miatt folyik fehér víz, hanem levegővel van tele, apró buborékokkal, és az megy ki belőle. A klór nem látszik benne.
2022. szept. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt 8-asnak igaza van. A fehér víznek semmi köze a klórhoz, apró légbuborékok.

Másrészt, ha ennyire kemény a víz, azt egy tabletta nem fogja megoldani. Mi használunk minden mosáshoz (babacucchoz is), nem calgont és nem is a ruhák miatt, hanem a gép miatt, de szerintem csak placebonak jó.

Ha ennyire kemény a víz, akkor sajnos csak a vízlágyító tud megoldást hozni. Van pici, mosógép elé szerelhető is, de a legjobb, ha egy korrekt kis berendezést telepít az ember már a bejövő vízvezetékre. Többé garantáltan nem kell vízkövet takarítani sehonnan.

2022. szept. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Még egy szavazat a szárítógépre.

Ingek kivételével még vasalni sem kell utána, sokkal frissebb a ruha, ha van kutya bent, akkor egy kiló kutyaszőrt,szöszt,port meg miegyebet kiszed belőle. Sokkal frissebb és puhább tőle minden. Nem mellesleg sok időt megspórol az ember, főleg ha van kisgyerek. Valamint ha gyorsan kell valami ruha, akkor gyors mosás,szárító és 2 óra alatt megvan. Nekünk megkönnyítette a mindennapokat a gépiesítés, szóval ha megengedhetitek magatoknak akkor szerintem megéri nektek is beruházni egyre hosszútávon.


De ez csak az én véleményem.

2022. szept. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!