Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Ha nincs varrógép, hogyan...

Ha nincs varrógép, hogyan álljak neki a varrásnak? Lehet olyan szép, mint varrógép nélkül? Tapasztalat?

Figyelt kérdés
2013. máj. 26. 21:17
 1/8 A kérdező kommentje:
Gyerekeknek varrnék szoknyát, tunikát...kis nadrágot stb
2013. máj. 26. 21:19
 2/8 anonim ***** válasza:

Inkább vegyél egyet mást nem használtan.

Egy ruha kézzel hát nem egy napos program lenne.

2013. máj. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ég és föld a különbség. :) Olyan öltéseket tud a gép, olyan finomsággal varrja az anyagot, amire - ha nem egész eddigi életedben gyakoroltál kézzel varrni - Te nem leszel képes. Ha kaptál valahonnan ingyen anyagot, próbáld ki magad is, látni fogod a különbséget. Ha "játszós ruhát" akarsz, csak akkor próbálkozz, finomabb ruhába bele se kezdj. Ha az anyagot is vennéd, pláne bele se fogj. Én is magamnak varrtam régebben a ruhákat, de géppel, amikor valamit javítani akartam csak gyorsan kézzel, hááááát, ne tudd meg, rémes lett. Nekem ez a tapasztalatom. Ja, arról nem is beszélve, hogy mire készen lennél velük, már kinőnék. :D
2013. máj. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nem. Anyukám sok dolgot varrt, a gyerekeknek pizsamákat, melegítő nadrágot, rövid nadrágot.... olyan ügyes lett, hogy az egyiknek még egy kiskabátot is varrt. Na meg farsangra jelmezeket. Sajnos a kézzel varrás nagyon nem olyan, mint géppel és ha csak nadrágokat szegsz fel, az is sokkal időigényesebb. Inkább nézz szét, hátha árulnak használt varrógépeket, amit ki tudsz fizeti.
2013. máj. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
en egyszer varrtam a 7 eves kislanyomnak szoknyat kezzel,de a legegyszerubbet,szerintem jo lett.Egeszen pici oltesekkel,igaz nem volt gyors munka.Probald meg es meglatod milyen lesz a vegeredmeny.
2013. jún. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha abszolút kezdő vagy, akkor sokkal inkább a szabás számít. ELőször megküzdesz a térlátásoddal :), az illesztésekkel.

Kézzel biztos nem lesz olyan szép, de játszós ruhának úgyis mindegy. Pár év múlva meglepődsz, h egy kisestélyit is simán rittyentesz. (én magamtól tanultam varrni, és ma már szépen meg tudom varrni a 2-3 pöttyös modelleket a Burdából:)

Ha semmiképp nem tudsz varrógépet szerezni, akkor állj neki kézzel, de ne add fel, mert csodás dolog varrni!! :) :)

2013. jún. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Vatera: [link] Keress adok-veszek hirdetésekben.

Vagy nézz körül az ismerőseid között, hátha lenne valamelyik maminak egy eladó az előszobában, amit már nem is használ. Ha a szíjuk nincs tropára menve, működni fog az, egy szépfiút meg megkérsz, h olajozza be.

2013. jún. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kézzel varrt ruha nem az igazi hacsak nem vagy profi de még akkor is a varrógép a nyerő.
2013. júl. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!