Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Segítséget kérnék, hogy...

Segítséget kérnék, hogy milyen méretű baba ruhákat vegyek?

Figyelt kérdés

Tesómnak 3 hónap múlva érkezik első babája. Én nagynéni és keresztszülő leszek, már nagyon várom, nagyon bíznak a segítségemben, sok szerepet szánnak nekem! :))


Szeretnék elkezdeni a kisfiú babácskának venni ezt azt, tuhákat. De milyen méretet nézzek? Ugye hogy hány centivel fog születni azt még nem lehet tudni.


Boltokban létom, hogy centit is írnak a címkére, meg hónapot. Hogy pl. 0-3 hónapig stb.


Elnézést ha butaságokat kérdezek! :)


2013. máj. 28. 10:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Átlagos újszülöttnek 56-os mérete van, de pár hét alatt kinövi. Úgyhogy 1-2 ekkorát, illetve pár 62-es méretűt vennék....
2013. máj. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sebaj már vettem 68-as méretet is! :) Azért ez nem gond? Jó lesz majd rá később, igaz? :)
2013. máj. 28. 10:09
 3/12 A kérdező kommentje:
A másik láttam újszülött sapkát. 50 cm volt rá írva! Le volt akciózva. Vajon azért mert nagyon kicsinek tűnik? Nem vitte el senki? Baba sapkát milyen méretben kellene keresnem?
2013. máj. 28. 10:13
 4/12 anonim ***** válasza:
A 68-as olyan 3-6 hónapos kor körül jó- általában. A sapkáknak meg más a méretezésük mindig, én gyerekeim 38-39,5 cm-s buksikkal születtek. De az se baj, ha kicsit nagyobb :)
2013. máj. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
az, hogy mennyire tudjátok majd használni, nagyon függ a baba méretétől, a növekedésétől. 56 cm-rel született a lányom, az 56-os méretet mi viszont egész sokáig tudtuk használni. De az igaz, hogy sokat nem érdemes ebből a méretből betárazni. 68-asba meg majd belenő, jó lesz az is. Mi sapkából vettünk 1-2 újszülötteknek valót, a többi már nagyobb volt.
2013. máj. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ja, mg az 50 m sztem a baba hosszára vonatkozik, ha újszülöttsapka van ráírva (de nagyon kevés bébi születik 50 cm alatt)
2013. máj. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

igen sapkára volt írva hogy 50 cm. az összes színben csak az 50 cm-es volt leárazva. ezért nem mertem megvenni, hátha valami turpisság van a dologban!


De akkor reális hogy az 50 cm-es sapka még jó is lehet? :)

2013. máj. 28. 10:19
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen, reálisnak tűnik. :)
2013. máj. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A tescos ruhákon is úgy van a méret hogy 0-3 hónapig de az nem az újszülött méret. Létezik olyan is hogy 0-0 és az az újszülöttnek való. Mert az az 56-os. A 0-3-ig meg a 62-esnek felel meg. Lehet hogy más boltokban nem így van de a Tescoban tuti hogy így. Amúgy az én babámra az 56-os is óriási. 49 cm-rel született most négy hetes de most is nagyon nagy rá.
2013. máj. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat! :) most már bátran merek vásárolgatni ruhákat! :)

Mindenkinek nyomtam piros kezet! :)

2013. máj. 28. 13:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!