Első cipő, szandál?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kisfiam szépen lépeget és igényli is, hogy járhasson már kint is. Szerintetek a Deichmann elephanten cipők jók?

Nagy márkák (siesta, richter, d d stepet is néztem) kizárva mert mind valami betétesek, megnéztem. Szerintem amíg még csak alakul vagy még ki sem alakul semmi addig minek korrigálni?

Majd megyünk orthopédiára, de azt mondták amikor stabilan jár akkor menjünk, szóval az még szerintem pár hét az biztos, de addig is kéne valami.

Ismeritek ezeket?

[link]


[link]


Ezek elvileg bőrből vannak, legalábbis van bennük. Megnéztem élőben és a sarkuk kemény, kérges, nincs bennük ludtalp ív, a talpuk sem tűnt túl merevnek.


2013. júl. 9. 16:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a lányomnak Falcon "első lépés" cipőcskét vettem elsőnek, de az ortopéd orvosok csak annyit mondanak, hogy fogja jól a bokát, legyen hajlékony a talpa, sarkuk kemény.. AMúgy van olyan orvos, aki javasolja a Siestát, vagy más supináltat... Ezekben nem értenek egyet...

[link]

Ebben pont az Elephantent dícséri egy ortopéd orvos. :)

2013. júl. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Mit jelent az, hogy fogja jól a bokát???? Meddig kell érnie a felső részének akkor?

Annyi féle kiscipőt látni van amelyik alacsonyabb van amelyik magasabb a bokánál, de honnan tudni melyik jó? Honnan tudom, hogy fogja jól a bokáját a gyereknek?

Sima félcipő fazonok is vannak, sőt vannak első lépés cipők, amik pont hogy nem jönnek fel annyira a bokára, szóval teljes tanácstalanság van.


Ezt a cipőt addig venném amíg eljutunk az ortopédiára.

2013. júl. 10. 06:35
 3/9 anonim ***** válasza:

Első cipőt gyerekboltban érdemes megvenni, ahol az eladó segít a próbában, elmondja, mire érdemes figyelni, megnézitek, az átlagnál alacsonyabb vagy magasabb-e esetleg a lábfeje a kicsidnek, vagy erősebb-e a bokája.

Az elephanten nagyon jó márka volt, csak sajnos a Deichmann kivitte a gyártást Kínába, és így ez is vegykezelve érkezik az országba. 6-7000 Ft-ért nagyon jó itthon gyártott szandikat lehet kapni (Szamos, Linea, Falcon, Carlo, Asso), én ezek közül szoktam vásárolni.

2013. júl. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Mi is gyermek cipőboltba vásároltunk, A Falcon cipőcske is 7000 körül volt. Ha van a közeletekben, akkor megnézhettek egyet, az eladók általában tudnak segíteni. ;)
2013. júl. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Voltunk gyerekboltban, de volt olyan aminek olyan brutál kemény talpa volt, hogy na.... nalán mouse vagy falcon volt nem tudom.

Az egyik eladó azt mondja vegyek nagyobbat, na igen, de akkor meg az első pántnál éppencsak ott van még a gyerek lába, így az nem sokat fog a lábán. A kisebb meg éppen jó.


A Brendonban nagyon szuperul lemérték a lábacskát, ki is jött, hogy 20-as kell, hülyének is nézett a nő, hogy miért 21-est akarok venni, aztán rájött, hogy hiába méricskélt, a 20-as kicsi.... szóval azért az eladók sem annyira képzettek úgy gondolom, de tisztelet a kivételnek, és persze nekünk is segítettek, de nem találtuk jót, nem volt méret vagy lányos volt.

Köszönöm a segítségeteket egyébként meg fogunk nézni több boltot, de már voltunk is néhányban :)


Otthonra mikor kell cipő? Vagy elég a zokni? Már itthon gyakorlatilag 50%-ban lépked, egyre kevesebbet mászik, persze a lépkedésben benne van a bútorok melletti lépkedés is de egyre gyakrabban megy kapaszkodás nélkül is már.

2013. júl. 10. 11:45
 6/9 anonim ***** válasza:
Otthonra sose adtam cipőt rájuk! Ha hideg volt mamuszt kaptak vagy vastag zoknit, nyáron meg mezítláb vannak. AMúgy az a legjobb, ha minél többet mezítláboznak, de akár egy puhatalpú cipő is jó lehet, ha mindenképp cipőt szeretnél ráadni, vagy olyan a lakásotok, hogy szükséges.
2013. júl. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kislányomnak elefánten volt az első cipöje .
2013. júl. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Itthonra egyelőre nem adok rá semmit, meleg van nagyon :) panelba lakunk emeleten, szőnyeg van, így nem hideg. Bár azelőszoba köves, de nem ott tartozkodik egész nap.


Megvettem végül az elephanten szandált, valami kellett és deichmann van nálunk a közelbe. Szerintem hamar kinövi, mert most pont jó, ha egy számmal nagyobbat veszek akkor csak bukdácsolt benne, mikor feladtam rá.

2013. júl. 12. 08:43
 9/9 A kérdező kommentje:
Így az utcán már le tudom tenni és ügyesen lépeget, otthonra meg csak mezitláb, max zokni egyelőre.
2013. júl. 12. 08:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!