Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » 2-3 gyerekesek TÉLIRE hány...

2-3 gyerekesek TÉLIRE hány cipőt vesztek a gyerekeknek, hol és kb. mennyit szántok rá?

Figyelt kérdés
2013. júl. 28. 17:10
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 3 lányom van, és mindig a legnagyobb kap újat, mert ő kinövi az előző évit. De annyira vigyáz rá, hogy se kosz, se hiba nincs rajta, és mivel amit kinőtt, az jó a középsőre a következő évben, és amit a középső kinő, z jó a kicsire, így így szoktuk megoldani. Árban akár 10-15ezret is rászánok, mert az strapabíró, tuti még egy évet legalább kibír.

De szerencsés helyzetben vagyok, mert apukám minden évben vesz mindegyiknek csizmát, kabátot, sapkát, sálat, így mindenből van legalább 2-3 db. Ha időközben tönkremegy, természetesen veszek másikat, de ez ritka.

Általában Cheeroke-t veszek, nekünk nagyon bevált. Soha semmi gond nem volt még vele.

Viszont én veszek nekik bélelt gumicsizmát is, olyat, ami legalább térdig ér. Ezt muszáj, mert a faluban ősszel-télen-tavasszal sok áradás van, van hogy a téli csizma nem jó,mert rövid.

2013. júl. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

5 éves a lányom, 3,5 a fiam, de nagy növésű, kb mintha ikrek lennének, ezért aztán nem tudnak örökölni egymástól szinte semmit.

Gore béléses téli bakancsot szoktam nekik venni, ami legalább 2 tépőzárral állítható, sajna a sima csizma fazon nekik nem kényelmes, mert a lányomnak hosszú vékony lába van, a fiamnak meg nagyon magas és széles a lábfeje, úgyhogy a tépőzárak nélkül nem lehetne kényelmesre állítani. persze ezen kívül is van még pár szempontom általában, no meg az ára. 4 ezer ft körüli áron szoktam venni nekik általában az Aldiban (már több éve) , nagyon bevált, nem ázott be egyszer sem, pedig sokat nyúztuk őket. Többnyire kihúzzuk egy pár/gyerek a havas időszakot, oviudvaron is ebben vannak.

Tavaszra-őszre szoktam gumicsizmát venni nekik, + valamilyen zárt bőr- vagy sportcipőt.

Ezen kívül hűvösebb időkben itthon szilikontalpú zokniban vannak, mamáknál habpapaucsban.

Ja, és az oviban szandálban.

2013. júl. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
3 gyerekem van ,gyerekenként 1 pár vizhatlan bélelt csizmát kapnak ,azal kiszoktuk huzni a telet ,hol változik ,mert aldiban,lidl,deicman,vetem edig nekik télicsizmát ,mennyiért kb 5000ft vagyok hajlando max kiadni egy téli csizmáért .
2013. júl. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tehát akkor 1 db van egész télre ha ilyen hosszú a tél akkor is mindig ugyanazt veszik fel?
2013. júl. 29. 13:48
 5/10 anonim ***** válasza:
Egy-egy csizmával, bakanccsal indulunk fejenként, de általában január, február körül a csizmákat cserélni kell, mert tönkremennek. Kb. 3-4 ezer forintért szoktam venni.
2013. júl. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen fejenként 1 csizmájuk van a gyerekeimnek ha legkisebb kinövi akor veszek neki ujat,ha a nagyoknak szétmegy vagy kijukad akor kapnak ujatt

1 télen elhasználnak 2 pár csizmát ,kislányom meg kinövi .

2013. júl. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Értem. Én mindig úgy tudtam hogy 2 cipő/csizma/ akármi kell legyen azonos időszakra hogy ne mindig ugyanaz legyen a lábán váltani lehessen stb.

Csak most megkaptam anyóstól hogy minek 2 csizma egy gyereknek (vagy bakancs) milyen túlzás ez stb. (de egyébként nem ő veszi sose vett még semmi ilyesmit csak a beszólásig jutott.:) )

2013. júl. 30. 14:36
 8/10 anonim ***** válasza:

ne törődj vele mit mond! ha úgy érzed hogy kell legyen neki váltója, ha nem érzed szükségesnek, akkor ne. de te döntsd el, neki ebbe szerintem nulla beleszólása van...

én ha megtehetném, vennék nekik az oviudvarra nyúzósnak másik párat télére, de nincs rá keret. akkor kapnak újat, ha kinövik (vagy tönkremegy, de eddig pont a téli bakancsokkal nem volt ilyen gondunk).

2013. júl. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi igen próbálok nem foglalkozni vele, csak már most elültette a bogarat a fülembe (főleg hogy itt is mindenki azt írja hogy lényegében egy csizmája van a gyerkőcnek, egyébként én is az aldisat veszem egynek meg mellé vagy a deichmannban veszek egy bélelt hótaposót pl. azaz összesen 10-11 ezerből megvan a 2 csizma- vagy pedig idén pl.tavasz elején vettem a nagy téli leárazásnál 7990 ért darabját a bakancsnak nekik plusz majd még egy aldis így 13 körül lesz a 2 csizmájuk).

Fiú lány (harmadik még pocakban) tehát egymás után se nagyon tudják hordani a cipőket, meg annak se vagyok híve hogy közel 6 hónapig hordja azt az egyet akkor azt már nem adom jó szívvel a másik gyerekre még fél évre.:(

Szóval anyós szerint ez felesleges luxus és milyen hülyeség hogy divatoltatom őket (hát nem tudom egy hótaposó pl. hol divatos de mindegy:)))

2013. júl. 31. 07:15
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyszere egyik gyerekemnek sincs 2 pár téli cipöje ,pont abol nincs szükség 2 pára ,egyszere .
2013. júl. 31. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!