Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » újszülöttre vagy babára is,...

újszülöttre vagy babára is, hogyan kell sterilre természetes módon mosni és vegyszermentesen?

Figyelt kérdés

kölcsön megkaptam a használt ruhákat és vettem párat turkálókból. szeretném ha sterilek lennének. szóval no baci.


ezt hogyan lehet kivitelezni?

és úgy hallom a vegyszert is hanyagolni kell, ecettel öblíteni?


szóval milyen mosóport, gélt vegyek, muszáj 90 fokon mosni?mivel öblítsek? száríthatom e erkélyen ahol az utca pora, fák élőlényei vannak?


és babáknál már nem kell úgy vigyázni? lehet a saját mosószeremet használni, meg öblítőmet?

csak újszülöttnél nem?


2014. ápr. 15. 19:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
Nem kell 90 fokon mosni, amit lehet, azt 60 fokon, a többit 40 fokon elég. Használhatsz sensitive mosóport vagy folyékony mosószert. Az ecettel öblítést én nem próbáltam (nem használok öblítőt), de úgy tudom, az is fertőtlenít, és a ruháknak is jó lesz az illata. Utána vasald ki, az is fertőtlenít. Nem kell steril legyen a ruha (úgysem tudod otthon megoldani), nyugodtan száríthatod az erkélyen. Én először kimostam külön a babáim ruháit, kivasaltam, aztán már együtt mostam a saját ruháinkkal (megfelelő mosószerrel), és utána kivasaltam.
2014. ápr. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszi, majd elfelejtettem vasalót is vennem kell
2014. ápr. 15. 19:09
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Én mosószerrel meg pici Domestossal mostam ki mosógépben, de nem kell 90 fok. Abban megfőne a ruha..Aztán pár sima öblítő programmal átöblítettem. Így natúron tiszták lettek. Szárítani meg az udvaron szárítottam. Persillel mosok, öblítőnek meg sensitive-t használok,amelyik épp akciós, de nem a gagyiból,hanem minőségiből.. Újszülött babáimnál is így volt, semmi bajuk nem volt.
2014. ápr. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ja és eleinte külön mostam és vasaltam amit lehet!!
2014. ápr. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%

Domestossal semmiképpen ne mosd. Erős vegyszer, és nem is mosásra való.

Bármilyen mosószer jó, és öblítő helyett ecetet használj. Száríthatod az erkélyen is. A babáknak sem kell steril ruha. A túlzott sterilség többet árt, mint használ.

2014. ápr. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

köszönet

a sensitiv úgy látom beválik általánosan

2014. ápr. 15. 19:16
 7/14 anonim ***** válasza:
61%
Én 60 fokon kimostam mindent, ecettel öblítettem (fél adag víz, fél adag 20%-os ecet), gőzölős vasalóval mindent kivasaltam és ment be a baba szekrényébe. Ezt kb. 35 hetes terhesen megcsináltam, nem mostam újra szülés előtt.
2014. ápr. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

Na figyu lepontozó! Nem literszám kell a Domestos!! De ha használtan kapom és ki tudja hol tárolták a ruhát,azért egy fertőtlenítős mosás nem árt egy újszülöttnek!! Pár csepp és elég!! Asszed más káros dolog nem fogja érni majd,csak a Domi?? Mert felmosáshoz se használsz semmit ha a gyerek mászik?? Vagy fel se mosol?? Mert kell a baci??

Bocs kérdező az offért, de kiakadtam!!!!!!!!

2014. ápr. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
69%
Én vettem a DM-ben babáknak való mosószert és dm-es sensitiv öblítőt. Kézzel mostam ki több darabot és a mosószer egyáltalán nem volt lúgos, nem lett nyálkás tőle a kezem viszont szépen tisztított. Bacik szempontjából a vasaló a leghatásosabb. Én azért is használok szívesebben babáknak való mosószert, mert finom illatuk lesz a ruháknak.
2014. ápr. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
67%
Teafa olajat is érdemes hasznàlni!neten olvass utàna kedves kèrdező!Vagy a gréfutmag kivonat is jó neten talàlsz arról is leìràst!nem csak baci ölő de gombaölő hatàsuk is van!
2014. ápr. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!