Mennyibe kerulnek a dolgok?

Figyelt kérdés

Sziasztok :)

Lassan szeretnenk babat a parommal es tervezgetjuk,ossze irnank hogy mi mennyibe kerul..

Letudnatok irni hogy mi kell egy babanak ugy hogy mindent miveszunk meg? azaz nem kapunk semmit.. Tudom fenn van hogy babakelengye de ott nincs minden leirva..:S

Letudnatok irni hogy mik kellenek ( amik a legfontosabbak)

mennyi belole es mennyibe kerulnek?

Koszonom a valaszokat :)


2014. ápr. 29. 13:58
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Mi is szeretnénk gyereket, de nekem eszem ágában sincs előre összeírni mi mennyibe kerül. Valahogy rossz ómennek tartom. Majd ha terhes leszek, utána jöhetnek ezek a dolgok. Addig babonából nem:)
2014. ápr. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ezt azért nem lehet leírni, mert sok mindentől függ. Pl. hol veszed, milyen minőségűt, milyen márkát, vannak akciók is... nem lehet ezt így kiszámítani. Ha nagyon szeretnétek anyagilag tervezni, inkább azt írd össze először mennyi keret van a babadolgokra, és utána számolgass, hogy mire mennyit tudtok szánni max.
2014. ápr. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez nagyon sok mindentől függ. Pl milyenek az igényeitek, minden divat mizériàt meg akartok e venni. Márkás cuccokat vagy márka nélkülieket. Újonnan vagy használtan. Néhány példa: gyerekágyat már kaphatsz használtan 5-6 ezerért, de hiper szupert is 100 ezerért, de van ahol a baba a szülőkkel alszik egy ágyban, így nem kerül semmibe. Babakocsit is vehetsz használtan 5 ezerért vagy újonnan márkásat akár 250 ezerért. És így tovább.... ha nem nagyok az igényeitek, és használtan veszitek a holmikat akkor min 60-ezerből ki lehet hozni, de ha mindenből újat, márkásat akartok akkor többszászezres lesz a végösszeg.
2014. ápr. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Először is kezdjük a vitaminnal, nem árt, a folsav nem nagy összeg, én 3 éve alig 900,- -ért vettem. A terhes vitamin (ami nyilván nem kötelező) nekem 3500,-, vettem 5 rugit, 5 bodyt, harisnyát, zoknit, kisnacit, és egy pulóvert. ez durván 9000.- volt, nyilván nem a prémium márkás kategória, de szerintem felesleges is. A babakocsi (lehet venni használtan) nekünk 65.000.- volt, hordozóval, sport résszel. Kiságyat kaptunk, de láttam kb 10.000.- ért is. Textil pelus jó ha van, büfi és egyéb esetére, Rossmann-ban vettem 3db-ot 600.- ért, biztonság kedvéért 1 db cumit (az állam által biztosított csomagban éppen nem volt), 600ft volt. Tegyük fel, hogy megszületett, akkor jön a pelus (először pamperst és liberót használtunk, nem jött be, csattogott a popsi) így az Auchan-os saját márkás vált be, igaz kemény picit, de nem volt sebes a lányom popsija, az 2600.- körül mozgott csomagja. Fürdetőt ír fel a doki, de vehettek is, én Johnsonst vettem, most is azt használjuk, 800.-. Van mosható pelus, ha esetleg azt szeretnél, akkor a popsitörlőt is nézzük, a B.Bruin volt az első nálunk még a születés előtt, olyan 400.- körül volt. A Rota vírus elleni oltóanyag nem kötelező, abból van 2, nem emlékszem az árára. Használtan is szuper dolgokat lehet venni, nézz be bababizibe, nézz szét Jófogáson, ilyen helyeken. :)

Bocsi, nekem egyenlőre ennyi jutott az eszembe :)

2014. ápr. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Attól függ miből milyen árkategóriát akarsz, egy babakocsi lehet 30e de akár 200e is, egy kiságy is lehet 8e de akár 70e is. függ hogy használt vagy újat veszel.

Ruhák lehetnek turisak vagy H&M újonnan.

Nem kell mindjárt megvenni mindent, pl etetőszék bőven ráér mikor már tényleg kell.

Terhesség alatt több hónap van azért megvenni, így szépen apránként vásárolhattok.

Gyűjtögessetek aztán majd úgyis látjátok mekkora a keret és akkor olyat vesztek.

Ruhát érdemes amúgy turiba venni, ici pici méret mindig sok van és szeritnem kb 200 ft 1 body, de érdemes 56-62-68 méreteket venni, mert hamar kinövi, babakocsival tele a vatera egy 80e ft-osat megvehetsz akár 40e-ért.

2014. ápr. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

de amik kellenek

kiskád, kisolló, textilpelenka akár 10-15db, cumisüveg, body, kissapka, zokni, pulcsi, rugi, overál ha olyan idő van, babakocsi, kiságy, matrac, lepedő, gumilepedő, melltartóbetét, mikró sterilizáló, de lehet folyadék is, babakocsi, autósülés, pokróc, törölköző, pelenkázó, pelenka 1 csomag 1-es mértet aztán lehet a 2-es méret, popsitörlő, orrsziporszi, lázmérő, tena super, tena extra, eldobható bugyi, szoptatós melltartó, hálóing, légzésfigyelő, nem árt ha tanfolyamot is elvégeztek, hogy tudjátok mit csináljatok, ha tényleg élesben megszólal,

Hát tuti sok mindent kihagytam azért :) én is.

2014. ápr. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ja és készítsd a pénzt a dokinak, szülésznőnek.

Olyan kb 300e biztos benne van, de mondom függ miből milyen árkategóriát választassz. és persze a doki mennyit kér.

2014. ápr. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nagyon nagy különbségek vannak, attól függően, hogy kinek mi a fontos, magánrendelőbe jár-e és fizetős ultrahangra, választott dokival és szülésznővel szül-e. Nálunk mindennel együtt 700 ezerbe került a babavállalás, amiben benne van a kelengye mindenestűl a bútortól az első csomag pelusig, de az orvosi és gyógyszertári költség többe került mint a kelengye. Csak magánba jártam mindenre. E nélkül 300 ezerből kijöttünk volna, mindent újan vettünk, csak néhány ruhát kaptunk. A neten lévő listákon inkább több dolog van, mint kell.
2014. ápr. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat :) amiket lehet azokat vatera ebay ilyesmin fogom megvenni,de meg nagyon odebb van :) kb 4-5E szamoltunk sac per kb.. de majd ha baba lesz akkor raerunk addig meg sporolgatunk :) koszonom a valaszokat.
2014. ápr. 29. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!