Tapasztalt anyukák, mivel mossátok a babátok ételfoltos ruháit?

Figyelt kérdés

Elkezdtük a hozzátáplálást és azóta naponta 3x öltözünk. Minden ruhánk foltos lett. Előkét leszedi magáról a babám, nem bírja.

Mivel mossam és hogyan a foltos babaruhákat?


2014. aug. 6. 23:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi még csak a gyümölcsöket esszük, de fog az is és keni szét az én babám is. Én lepelenkázom, előkézem és evés után azonnal folyóvízben kidörzsölöm, aztán vanish szappannal is ameddig látható a folt, aztán marad szappanozva vízben mosásig. Nekünk csak így nem marad meg a folt. Utólag már nem igen lehet kiszedni, ha egyszer belefőtt a ruhába a mosással.
2014. aug. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ariel foltisztitoval vagy vegyél ilyett a gyereknek.

[link]


igy a ruhákat megkiméled és a gyerek sem tudja ezt letépni gyorsan magárol.

2014. aug. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Frissen mosószappannal (ha drágállod a vanisht, a dm-es is ugyanúgy megfelel) kidörgölni a foltot.

Makacsabb foltokat pár órán át Foltördögben áztatni.

2014. aug. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Pont ahogy a második válaszoló, még annyit csinálok, hogy a "kényszerzubbony" alá teszek egy textilelőkét, hogy ne menjen be a nyakánál a kaja. Nagy melegben pelusban etetem, de előbb utóbb megtanul kevésbé malac módon enni, nekem is sok ruha bánta az etetéssel való ismerkedést.
2014. aug. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon bevált a dm saját márkás folttisztítója. Zöld doboz, denk mit oxy power. Normál programon 30 fokon mindent kiszedett eddig, nem csak a friss foltokat. Egyedül a paradicsom amit csak 2-3 mosásra szed ki.
2014. aug. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én régebben Vanish-t használtam, de nem voltam elájulva tőle. Aztán valaki említette nekem, hogy a Jar mosogatószernél nincs jobb folttisztító. Azóta csak azt használom, szinte mindent ki lehet vele szedni. Egy dologra érdemes figyelni: a folt csak rövid ideig folt, egy-két óra múlva már minta lesz. Úgyhogy azonnal tisztítani vagy legalább beáztatni, amíg bele nem ivódik az anyagba.
2014. aug. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, segítséget mindenkinek.

Vettem olyan Ikeás előkét, ill. Vanish szappant a folttiztító mellé!:)

Remélem, beválnak majd...

2014. aug. 10. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!