Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Mit adtok rá a babára +5 fokban?

Mit adtok rá a babára +5 fokban?

Figyelt kérdés
2014. nov. 25. 07:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Atléta, body, kis harisnya, nadrág, vagy rugi, pulóver, anorák, sapka, sál, kesztyű.

Ha gépkocsiban viszed, akkor az anorákot nyisd ki az ülésben,hogy ne izzadjon alá és a sál, kesztyű nem kell.A kocsiban meg a fűtést minimálisra vedd.

2014. nov. 25. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Egy évesem van. Jól felöltöztetem. Harisnya, pulcsi stb, kardigán, kabát, sapka, kesztyű. Overált még nem adok rá, mert akkor mit adnék rá mínuszokban?
2014. nov. 25. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

A kérdés kiírása óta próbáltam overallt adni az 5 hónapos babámra, de szörnyű sírásba torkollott a művelet. Neki ez még túl meleg.

Amit adtam rá: rövid ujjú body, vastag zokni, rugi, vékony póló, vékony pamut sál, vékonyabb (őszi) overall plusz takaró. Így most elaludt. :)


Még egy kérdés: hány fokig teszitek ki a babát a levegőre?

2014. nov. 25. 07:33
 4/15 anonim ***** válasza:

Hét hónapos a lányom.

Ujjatlan body, hosszú ujjas body, harisnya, bélelt nadrág vagy kantáros nadrág. Ez az alap. Innentől attól függ, hogy mi a további program. Ha csak séta, akkor vastagabb zokni v kiscsizma, anorák, sapka. Ha séta és utána fedett helyen leszünk, akkor vékony pulóver, vastag kabát, vastag zokni v. kiscipő és bundazsák.

2014. nov. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nem egyszerű az öltöztetés.

Tegnap én egy nagyon vastag harisnyát adtam csak rá, de kb. olyan vastag, mint másikból kettő, vékony gyapjúval bélelt farmer cipőcske, egy hosszú ujjú body+vékonyabb pulcsika és egy meleg, de vékony nemez kabátka kapucnival+gyapjú sapja, de vékony.

Hordozóban viszem, megsül, ha beöltöztetem és a boltba is beszaladok vele. Így leizzadt, a lába sem volt jéghideg.


Máskor pedig ujjatlan body+pulcsi, vékony harisnya, vagy combtőig érő hosszúzokni és egy ilyen kapucnis overál, de nem bélelt, csak bolyhos belsejű, melegítő anyagú. Vagy kap rá polár/bélelt mellényt is, vagy csak takarót (pl. ha autóval megyünk, akkor csak takarót kap.)

2014. nov. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
mi 8,5 hónaposak vagyunk.
2014. nov. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A babákat mindig ki kell vinni, akkor is ha -10 fok van csak jobban felöltöztetve és rövidebb időre, de kell nekik a friss levegő.
2014. nov. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
10 hónaposomra 5 fokba rövid ujjú bodyt, pamut leggingst, zoknit, vékony hosszú ujjú polót és egy tollal bélelt overált adtam sapkával. Ha hidegebb lesz melegebb aláöltözetet kap.
2014. nov. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Yehudina ***** válasza:
8%

Mi az a body magyar viszonylatban, ui. ez egy angol szó, amit első sorban testet jelent, de használják arra is, ha egy intézményt nyomatékosan akarnak kifejezni, pl. government body. Kisgyerekek ruházatára még sohasem hallottam. Falra mászok az ilyen tévesen, de annál inkább használt, erőltetett kifejezésektől.

Lehet lepontozni! Akkor is egy magyartalan - biztos amerika-...nyaló kifejezés.

2014. dec. 2. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
74%
06.24-es válaszoló: a body szót régen használják már olyan "kis ruhára" aminek nincs lábszára de ujja (rövid vagy hosszú) van, nagyon okosnak hiszed magad, hogy belekötsz egy széles körben elfogadott és használt szóba, de nyelvünk folyamatosan alakul, vesz át más nyelvekből szavakat, a globalizáció miatt ez elkerülhetetlen. Tán nézz utána, hogy "hagyományos magyarnak" hitt szavaink közül nagyon sok honnan volt átvéve, csak mára már beépültek a köztudatba. 1 éves kor alatt mínusz 7 fokig javasolt kivinni a babákat. Nálunk: 2 body (csak azért is :D )egy rövid és egy hosszú ujjú, nem túl vastag pulóver, kétrétegű nadrág, zokni, anorák (amit fel lehet húzni egész az álláig, így nem kell sál), sapka, és betakarom egy pléddel. 6 hós a kislányom, így alszik kinn a teraszon a kinti utazóágyában, vagy babakocsiban, ha megyünk vhova. Harisnyát akkor fogok ráadni ha mínusz lesz, meg akkor majd jön a sál és a kesztyű is (amúgy az anorákjának a keze és lábfeje is "teli", szóval nem lóg ki egyik sem).
2014. dec. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!