Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Hosszú hajú kismamák, levágatt...

Hosszú hajú kismamák, levágattátok a hajatokat a baba születése után?

Figyelt kérdés
Nekem derékig érő, természetes hajam van amióta az eszemet tudom. Szinte mindenki megkérdezi, hogy mikor vágatom le és hogy fogom e sajnálni, mert baba mellett nem lesz idő a hajammal bíbelődni. De én nem szeretném levágatni. Van aki nem vált meg a hajától és ideje is van rá?
2015. jan. 14. 07:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem most fenék alá ér. Fogok belőle vágatni (úgy lapockáig), de rövid sosem lesz. Volt valamikor, de nem könnyebb kezelni, mint egy átlagos hosszút. A mostani viszont szintén macera, a lapockáig érő könnyebb lesz.
2015. jan. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Miért vágattam volna le? :)


Olyan nincs, hogy hajmosásra nincs idő. Csak megjegyzem, gyorsabb, mint a rendszeres fodrász, és ugye rövid hajat vágatni kell havonta.

2015. jan. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyan nem ennyire hosszú csak hátközépig érő, de nem vágattam le. Folyamatosan összefogva kell hordanom és még így is tépi a gyerek rendesen (az viszont igaz, hogy nincs időm foglalkozni vele, már annak is örülök ha el tudok menni hajat mosni, a szárítás/beszárítás egyenlőre csak vágyálom).
2015. jan. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Eszembe sem jutott levágatni. Több okból sem:

Szorosan hátra tudtam gumizni, így a fiam keze nem lett tele hajszálakkal, ha éppen bele akart volna markolni. A másik, hogy reggel csak megfésülöm, nem fekszem el, nem kell beállítani, zselézni... Szerintem is a rövid haj több időt igényel.

2015. jan. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Dehogyis vágattam. Az enyém is derékig ér. Van időm a baba mellett is a hajamr ais másra is, csak nem pont akkor, amikor előtte. Fel kell venni a ritmust és úgy hordani a hosszú hajat, hogy tartós maradjon akkor is, amikor indulni kell.

Pl. én fonom mostanában, illetve kontyozom, a fiam szereti megtépni, de általában ezt megcsinálom reggel, amikor alszik aztán kész egész napra.

Kiengedve akkor van, ha a gyerek legalább fél méterre van tőlem, vagy frissen van mosva és még nem kötöttem le, de indulunk úgyis a városba babakocsival.

2015. jan. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Derekam közepéig ér, eszembe sincs levágatni. Igazából sose volt ilyen hosszú a hajam, nagyon sokat nőtt a terhesség alatt. A kisfiam 15 hónapos már jó ideje nem érdekli a hajam. Van rá időm,, hogy beszáritsam, vagy csináljak belőle egy frizurát. Minden azon múlik, mihez van szoktatva egy baba, ha elejétől kezdve csak kézben van, nem alszik el egyedül, akkor később se lesz magadra időd. Sose hagytam sírni, mégis megszokta, hogy nem lát minden percben.
2015. jan. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én sem vágattam le egyik gyereknél sem. A hajgumi az mindennapos dolog lett. Hajmosásra is van idő.
2015. jan. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Uu most néztem, hogy rossz téma körbe írtam be.

Nagyon köszönöm a válaszokat!!

2015. jan. 14. 08:08
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Én sem vágattam, inkább tovább növesztem. Sokkal kevesebb gond van vele, mint a röviddel, amit mindig vágatni, formázni kell, mert az ember elfekszi. Igaz, tovább szárad, de felcsapok egy törölközőturbánt, és kész.
2015. jan. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Kelemen Szabina ***** válasza:
100%
En levagattam. Mindig is hosszu volt bar nem derekig ero. De nekem mindig abba kapaszkodott,es csaszarral szultem 2 honapig szinte csak fekudni tudtam es hiaba fogtam fel mindig kenyelmetlen volt es rossz volt forgolodni h magam ala gyurodott. Hatul bubi elol hosszabb volt , de mar a vallam aljaig.
2015. jan. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!