Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Megsárgultak a fehérek (az...

Megsárgultak a fehérek (az időtől, vagy a sok mosástól) mivel fehéríthetem ki, ami tényleg fehérít? (rizses kérdés is lesz)

Figyelt kérdés

kölcsön van egy rakás tipegő, kötött nadrág

és eddig egy dm saját márkás fehérítővel próbálkoztam, külön rá van írva kiveszi a szürkeséget(azt meg az én ruháimból nem ártana, a rózsaszín kötött pulcsim piszkos rózsaszínű, a törölköző sem fehér.., és szóval az is rajta volt, hogy a sárgaságot is kiszedi.

áztattam is vele, plusz a gépbe is tettem belőle. semmi..



másik a babának milyen rizst főztök?(tudom hogy barnát nem lehet, stb)nem merek venni coop-osat sem, gyorsrizst pláne nem, pedig az lenne a legjobb mert mindig szerencsétlenkedem a rizsfőzéssel, vagy nyers marad, vagy túlfő, v leragad, a gyorsrizs tökéletesen megvan


2015. márc. 10. 17:10
 1/5 sandrachnologic ***** válasza:

Probald meg a natrium-perkarbonatot. Nagyon jol feherit mar 40 fokon is. Bioboltban tudsz venni


Rizsből én sima spar vagy auchan sajatmarkasat veszek, Sosem mocsingos, leragadni sem szokott.kevesolajon pirítom es vegetas vízzel felöntöm. Mire elpárolog a viz, megpuhul es szepen pereg. 😊

2015. márc. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
fehérítős vanish. beáztatod 6 órára egy lavórba,még 1 jó adag a mosógépbe és kiszedi a tök régi sárgulást is. rizst nem csinálok neki még :-)
2015. márc. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha a mosógépbe teszel színfogó kendőt, akkor valóban nem engedi a ruhára rakódni a mosóvízben levő színanyagokat. A mosások során viszont a bolyhosodás elkerülhetetlen és a kibolyhosodott felületek könnyebben kötik meg a színanyagokat. A fehér dolgokat óvatosan lehet hipózni.
2015. márc. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Plusz egy szavazat a nátrium perkarbonátra! A DM-es fehérítőben is az van, de csak 15%, viszont lehet kapni tisztán is. Biobolt, de akár 100 Ft-os boltban is, én pl ott veszem.
2015. márc. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
remélem nem feletem el ezt a szót, mire odaérek :D
2015. márc. 11. 08:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!