Kisgyereknek vászoncipőt érdemes kínaiban venni?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 25. 22:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Én csak cipőboltban vásárolok a gyereknek cipőt. Ha konkrétan vászoncipőt akarsz, akkor a Renbut márkát tudom ajánlani, árban sem olyan magas. Opció még, hogy valamelyik gyerekcipő márkának a szobacipőjét veszed. A szobacipők olcsóbbak, mint az utcaiak, de a legtöbb nyáron kintre tökéletesen használható.
2015. ápr. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

Én a kezdetektől kínai cipőt vettem a lányomnak, vagy használtat, de az se márkás volt.

Vettem már Deichmannban is Bobby Shoes cipőt, de azt is kínában gyártják.

Mindegyik ugyanannyit bírt, teljesen megfelelő.

Ebben a korban egy cipőt kb. 3-4 hónapig hord, vagyis évszakonként más cipőt kell venni, teljesen értelmetlen 10-15 ezret kidobni az ablakon szezononként.

2015. ápr. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én átlagosan 8000 forintot hagyok ott egy márkásabb gyerekcipőért (pl. dd step) és aztán vagy továbbadom, vagy eladom. Lehet, hogy a piacos vagy kínai üzletben lévő cipők jól bírják, de arról már nem vagyok meggyőződve, hogy ortopédiai szempontból is jó választások. Ezért nem veszek a gyereknek a nagy márkákból sem zárt műbőr sportcipőt, mert véleményem szerint nem a gyereklábra alkalmasak.
2015. ápr. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A Deichmann-os cipők is kínaik,csak esetleg drágábbak. Két gyerekünk van, jön a harmadik. Nem állunk annyira rosszul anyagilag, de mégsem tudok kiadni két gyerekre szezononként huszonezreket lábbelikre. Vagy a Deichmann-ban veszem, vagy a kínaiban, de egy kalap a kettő. Lányom másfél éves, és kell neki egy játszós szandál, egy kimenős, ez csak két pár egy szezonra. Szép lenne, ha darabonként tízezerért venném és hordja három hónapig jó esetben. Így is 3500 volt egy szandi, fiamnak is vettem szintén 3500. Máris 10 ezret otthagytam. Lehet ortopédiailag nem a legjobb, de én sem tízezres ddStep cipőkben nőttem fel és nincs semmi bajom. Egyszerűen nem megy, hogy harmin ezret költsek szezononként márkás cipőkre.
2015. ápr. 26. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja, a konkrét válasz. Utolsó vagyok. Tegnap a kínaiban vettem a fiamnak vászon játszós cipőt. 1300 volt. Láttam az Aldiban ugyanezt csak esetleg kicsit szebb változatban 2000-ért. Az mitől jobb? Minden kínai. Szóval mindegy szinte hol veszed. Az a kis vászoncipő ugyanúgy tartja, azaz nem tartja a gyerek lábát, mint a többi, ami drágább.
2015. ápr. 26. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Na akkor itt a mi esetünk: Húsvétra kapott a fiam a mamától FILA sportcipőt, Deichmannban lett vásárolva. Kétszer adtam rá a bölcsiben,és második nap már két helyen is le volt kopva elöl az orrán a gumi.

Ugyanerről számolt be az ismerősöm FILA cipőnél.

Eddig többnyire kapta a cipőket, hol kínait hol cipőboltit, és semmivel sem bírt többet a 6-7.000 forintos mint a 3500-as.


Ezután akkor fogok a Deichmannban venni, ha le lesz árazva, mint pl most egy pókemberes tavaszi zárt vászoncipő 3.000 ft.

2015. ápr. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem vennek a kisfiamnak kinaiban cipot. A Deichmannban is vannak kinai cipok 3000-ert de azt sem veszem meg. Elefanten cipot szoktunk venni. De a Decathlonban is nagyon jo minosegu gyerekcipok vannak es azoknak az ara sem horribilis. Mi sem vagyunk milliomosok, de kinai es hasznalt cipot sosem adnek a kisfiamra.


Az pedig, hogy mar mindent Kinaban gyartanak nem jelenti azt, hogy a minoseg is ugyanaz...

2015. ápr. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!