Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » A gyerekruhákat lehet szárítóg...

A gyerekruhákat lehet szárítógépben szárítani?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ma kaptam egyet, gondoltam, megkèrdezlek titeket. Sok ruha van, ami nyomott mintás, gumis derekú, vagy èpp zokni, bugyi.... Ezeket lehet szárítógèpben szárítani? Nem fog leolvadni a minta, vagy tönkremenni a gumi, leesni a strassz? A fehèrneműknek lesz baja?

Ès a gyerekeknek nem ártalmas, ha így szárítom a ruháikat? Nagyon èrzèkeny a bőrük.

Köszi, ha válaszoltok.


2015. okt. 4. 15:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Meg kell nézni minden ruhában a címkét, hogy lehet-e szárítani és, ha igen, akkor milyen fokozaton. A gyerekre nem ártalmas.
2015. okt. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A cimkét nézd meg.


Nem ártalmas, sőt, nekem sokkal puhábbak a ruhák, mintha simán szárítanám őket.

2015. okt. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Minden gyerekruhát berakok a szárítógépbe. Nemhogy nem ártalmas, szerintem kimondottan jó, nagyon sok szöszt is kiszed a ruhákból, ami amúgy benne maradna. annyi,hogy kicsit összemennek a ruhák...
2015. okt. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért ilyet ne írjunk már, hogy a szárítógépben összemennek a ruhák. Akkor megy össze, ha magasabb fokon szárítasz egy ruhát, mint ahogy lehetne. Ha a 30 fokon mosható ruhát beteszem 60 fokos mosásba az is összemegy, de ettől még nem mondhatom azt általánosságban, hogy a ruhák összemennek a mosógépben.
2015. okt. 5. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyik leghasznosabb háztartási gépem a szárítógép. Beteszek mindent, amit a cimke nem tilt. A nyomott mintásakat kifordítva szárítom. Nem lesz semmi bajuk. Nem válogatok, beteszek a legmelegebb fokozatba mindent. Egy-két dolog talán összement, de nem nagyon, pl. a farmer passzosabb, amikor felhúzom, de egy óra múlva már megint jó. A ruhák puhábbak, jobb illatúak, mint a lakásban szárítottak, nem gyűrődnek (ha nem hagyod bent sokáig). Fehérneműt csakis abban! Gyerek mellett nagyon hasznos a szárítógép.
2015. okt. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, és azért vettem, mert az egyik gyerekem asztmás és porallergiás, ekcémára is hajlamos. Főleg, hogy a bent szárítástól ne legyen nedves a lakás, ne penészedjen a fal, plusz ezen a hőfokon az atkák is elpusztulnak, és jól kifújja a port a ruhákból a szárítógép. Sokat segítette. (utolsó voltam)
2015. okt. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek. Kipróbáltam, de valamiért nem szárítja meg teljesen. De alig vizes. Kiterítem a kályha mellé és egy óra múlva száraz.
2015. okt. 9. 06:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!