Amit "badi"-nak írnak, az olyasmi, mint a rugdalózó? Mi a különbség? Van talpa vagy nincs?

Figyelt kérdés
Mennyi idós korig hordják a kicsik?

2015. nov. 28. 06:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Helyesen body.És nem olyan,mint a rugdalózó,nincs lábrésze egyáltalán.Mint egy bugyi,csak egybe van a felsővel.Alul patentos.
2015. nov. 28. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Body lesz az, vagy magyarul kombidressz. Ilyen: [link]
2015. nov. 28. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

jol leirták elottem.

a fiam 2 éves, még hord body-t.

2015. nov. 28. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Andizsuzsi ***** válasza:
24%
A body olyan ruhadarab, ami a lábak között kapcsolódik, megakadályozva a fecsúszását. Lehet trikó, rövid vagy hosszúújjú fazonú. A kombidressz pont annyira magyar, mint a body. A badi helyesírás szempontjából tökéletes forma.
2015. nov. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
Persze tökéletes...lenne,ha létezne ilyen magyar szó.De nem létezik.
2015. nov. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
18%
Első,akkor te a fájl szót is helytelennek talalod?sot az ímél is az...attol,hogy hulyen nez ki leírva,még nyelvtanilag mindket forma helyes...az eredeti es a magyar helyesírás szerinti is...bocs az offert,de a kérdésre mar válaszoltak;)
2015. nov. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Szóval akkor hosszú ujja van, de lába egyáltalán nincs. Nem fázik akkor a gyerek lába? Ha a karján van ruha, akkor kellhet a lábára is, szerintem.


És akkor a body, kiejtés szerint, magyarul leírva.

2015. nov. 28. 15:41
 8/11 anonim ***** válasza:
81%
a body lehet hosszu ujju, rovid ujju, ujjatlan... nincs lába...miért is lenne? mint egy triko, vagy atléta ugy funkcionál. erre kerul még pulover vagy kardigán vagy valamilyen felso, vagy ing...nadrág alá ezek alapján mi kerul? - harisnya. punktum.
2015. nov. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%

A body egy alsóruha. Ha pl. hosszú ujjú body van rajta, akkor ahhoz adhatsz ujjatlan rugdalózót. Legalábbis én így csináltam. Így a végtagokon egy réteg van, a törzsén kettő. A rugdalózónak (ami kb. egy felsőruha) van lábszára, és ált. talpa is.(Ha nincs talpa, zoknival.) De ha hosszú ujjú rugdalózót adtam rá akkor azalá ujjatlan bodyt. Így ugyanúgy egy réteg a végtagokon, 2 a törzsön. (Plusz ha hideg van, ezekre tetszőleges számú réteg adható).


Amúgy én se értettem sokáig, hogy minek van olyan ruha, ami hosszú ujjú, de nincs lába, ill. van lába, vastag, de ujja nincs. Na amikor a kórházban láttam szülés után, hogy mibe öltöztetik, akkor világosodtam meg. :)

Ja és a badihoz nem muszáj rugi, lehet nadrág is, bár újszülöttnek kényelmesebb a rugdalózó.

2015. nov. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Már értem, köszönöm.
2015. nov. 29. 00:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!