Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Érdemes rácsvédőt használni?

Érdemes rácsvédőt használni?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvasni, hogy a rácsvédő csak növeli a kockázatát a fulladásnak. Nélküle meg megütheti magát a babát.

Érdemes rácsvédőt használni?


2020. nov. 16. 09:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen, az én lányom nagyon szerette, kis kuckó lett az ágyából, de én vettem egy nagyon jó, tépözáras rácsvédöt, a sima kötős szerintem nagyon rossz és be tudott mászni alá.
2020. nov. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

Én a fonott rácsvédőt használtam, mind a két gyerekemnél.


Nekünk bevált, meg biztonságosabbnak gondolom, mint a hagyományos társait.


De, nyilván mindenkinek más az előnyös.

2020. nov. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
41%
Nekünk kötős van, volt már hogy bebújt alá éjszaka, de levenni nem.akartam, mert mindig rugdossa, tapizza, féltem nehogy beakadjon a keze, lába. Ezért oda kötözgettem elulról is, így mostmár biztonságos, se lehajtani, se alábújni nem tud :) A fonott is nagyon jó lenne, de nekem abban nem tetszett, hogy sok helyet elfoglal.
2020. nov. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Nekünk nincs semmilyen, nem tartom biztonságosnak. Sosem akadt be se keze, se lába egyiknek se. És be sem ütötték magukat.
2020. nov. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Nekünk sose volt. Nyáron néha beakadt a lába vagy a keze a ràcsba, de már nem, mert hálózsàkban van. Rengetegszer beütötte már a fejét, de ez annyira puha fából van, hogy meg se érzi...
2020. nov. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
41%
1-es vagyok, egyébként valóban nem fontos dolog, csak azért vettem, mert össze-vissza ütötte magát a rácsban, meg bele is akadt, de azért nem hallottam még olyat, hogy egy babának baja lett volna a rácsos ágytól.
2020. nov. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
41%
Az én fiam rendszeresen beverte a fejét, ami szerintem szintén veszélyes. Nekem alul felül megkötős van, és csak a fejrészhez kötöttem, maradékot kívülről visszahajtottam, szintén odakötöttem. Centit nem mozdul, nem lehet alábújni, van elég levegő a kiságyban és nem veri be a fejét.
2020. nov. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%
Kb 4-5 hónapos koráig használtuk, mert a lányom mindig alá bújt, le akarta szedni. De nem minden baba ilyen. Barátnőm kisfia egyéves koráig simán használta.
2020. nov. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
39%
Mi kaptunk, neha felraktam, de amint elerte már állandóan babralt a zsinorjaval, szaggatta, alabujt, aztán már nem használjuk. Szerintem csak dizájn elem. Azt nem hiszem hogy különösen veszélyes, de értelme nincs sok.
2020. nov. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Greta.Miller válasza:
Nem tudom mennyire releváns a válaszom, de azért leírom az én tapasztalataimat is. Az én gyermekeim elég sokat mozogtak álmukban, amikor még picikék voltak. (Szerencsére erről már leszoktak :D ) s ha nem lett volna rácsvédő, bizony beakadtak volna a rácsok közé. Nyilván attól függ, mennyire mozgékony a gyerek, mert ha az, akkor csak javasolni tudom a rácsvédő használatát. Ha csak fekszik egy helyben, vagy minimálisan mozog, akkor nem szükséges. Speciel a fonott rácsvédők szerintem sok helyet foglalnak el, ám dekoratívak. Nekünk ilyenek voltak, mert puhák,nem fullad bele a gyerek (nem tudom ilyen mégis hogy történhet, de sajnos a kisbabáknál bármi előfordulhat, olyan kis törékenyek még :( ) [link] de persze, ez babafüggő.
2021. febr. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!