Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Hova / hogy rendeznétek be a...

Hova / hogy rendeznétek be a baba szobát?

Figyelt kérdés

Kétszintes családi házban lakunk. Az emeleten 2 db szoba van, a miénk, illetve a másfél éves kisfiamé.

Az alsó szinten szintén 2 szoba, ebből jelenleg az egyik 'vendég' szoba, a másik játszós szoba.

Most várom a 2. babánkat, jövő év elejére vagyok kiírva.

Nem tudom hova kellene berendeznünk a baba szobát. A fiamat semmiképp sem szeretném mozgatni, éppen hogy végre megszokta az egyedül alvást ott stb., viszont betenni mellé se nagyon szeretném a babát, mert nem szeretném, hogy felkeltse éjszaka.

Miután haza jövünk, Én több, mint valószínű, hogy egy ideig a vendég szobában fogok lakni, pcs-m lesz, nem biztos, hogy fog kelleni a lépcsőzés az elején nekem. Nyilván az első pár hónapba úgy gondoltam, hogy a mi szobánkba tesszük a kiságyat és ott fog aludni. Viszont egy idő után vissza megyünk az emeletre, oda is visszük magunkkal a kiságyat, ez rendben is van.

De csak kell neki berendezni egy szobát, ami kizárásos alapon lent lenne. Viszont Én már előre félek, hogy ez így működő képes lesz-e miután mi felmegyünk, hogy a baba egyedül alszik lent. Nyilván akkor lenne ez már így, amikor huzamosabbat alszik éjszaka. Persze van kamerás bébiőrünk, azt is tudjuk használni, de mégse tudom ez így mennyire jó megoldás..

ti hogy oldottátok egy meg, amikor érkezett a teso?


2021. szept. 29. 16:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk nekem evidens volna hogy a két fenti szoba lenne a gyerekeké, a lenti vendég meg a tiétek
2021. szept. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Azért lett végül fent a mi szobánk, mert az az erkélyes szoba.. legszívesebben Én is lent lennék, de végül így döntöttünk. Elkerülve az esetleges baleseteket / későbbi esetleges veszekedéseket, hogy kié legyen az erkélyes szoba. :/
2021. szept. 29. 16:44
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez a felállás nálunk is. A mi szobánk lent van,a fenti kettő lesz a gyerekeké. Mi úgy vagyunk,hogy az idősebb választ,a kisebbik kapja a másikat. Max később leboltolják egymással.
2021. szept. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Az rendben van, de Ti nem 'aggódtok' az erkély miatt?
2021. szept. 29. 17:11
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor megy fel,ha agyilag megérik rá. :)

A férjem szokta mondogatni,hogy az lesz a fiúé,mert a lányhoz majd felmaszik valami fiú. :D

Eddig egy fiú van,de csak 13 hónapos. Meglatjuk,mikor érik meg rá,vagy max.addig lezárjuk a teraszt,hogy biztonságos legyen.

2021. szept. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Jó, de addig amíg 'megér' rá, addig is kell valamilyen megoldás, és jelenleg csak ezt látom, hogy a baba lent marad addig.
2021. szept. 29. 17:21
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekzár a teraszajtóra, aztán kész. Iskolás korukra meg megtanítod, hogy ne másszanak ki. A lépcsőmászás nem okozott gondot már a kórházi napok végefelé sem. Így, ha ilyen hülye elrendezésű házunk lenne, akkor fent aludnék az elején a babával, hogy a másfél éveshez is közel legyek, aztán amikor a kicsi már leválasztható, akkor leköltöznék a férjemmel a földszintre.

De mi direkt úgy vettünk házat, hogy fent annyi szoba legyen, hogy mindannyian elférjünk, de legalábbis kettéválasztható legyen később egy szoba.

2021. szept. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Biztos nem aludnék olyan messze a kicsitől. Teraszra zár,ahogy az előttem válaszoló írta.

5ös voltam

2021. szept. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

8-as!

Na de ha a 2 gyerek fent, Én lent, akkor ugyanaz a távolság, mintha a gyerek lenne lent, én meg fent! :D

2021. szept. 29. 17:50
 10/14 anonim ***** válasza:

Mivel fent is és lent is 2-2 szoba van, és nem akarod összerakni a gyerekeket, erre nincs tökéletes megoldás, nem fogtok csak lent vagy csak fent elférni (mármint később, amikor már nagyobb lesz a kicsi is).

A záras megoldás jó ötlet. Van olyan gyerekzárunk, amivel az 5 éves fiamnak is meggyűlik a baja. Nem miatta vannak, hanem az 1 éves húga miatt, de egyik nap ki akarta nyitni az egyiket, és nem tudta. Normálisat kell venni, vannak gagyik is sajnos. És az 5 évesemnek már bőven van annyi esze, hogy ne akarjon kimászni éjjel egy erkélyre, és leugrani 1-2 emelet magasról...tehát mire ki tudja nyitni a zárat az a gyereked, amelyik az erkélyes szobába kerül, addigra már akár le is kerülhet a zár.

Vagy nem muszáj gyerekzárnak lennie, ha nyugodtabb vagy, akkor tehettek rá akár egy lakatot is. Nem tudom, hogy van az ajtó pontosan, de fúrtok egy fém pántot az ajtókeretre, egy másikat meg a falra (vagy az ajtó másik szárnyára, ha van), aztán lakat rá. A kulcs meg nyilván nálatok lesz, nem a gyereknél.

2021. szept. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!