Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Hová tennétek a babaszobát...

Hová tennétek a babaszobát ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Mindig az volt az elképzelésem, hogy a babaszoba az a hálóval falszomszédos szoba lesz 3 lépés távolságra.

No de sikerült nem ilyen szerencsés elosztású lakásba költözni, az össz vissz két külön nyíló nagyméretű szoba egyszerűen esti lépéstávban messze van egymástól még fordul is a folyosó.

Nincs több semmilyen szoba, két elég nagy méretű szoba van de az ablakok miatt nem jók az elosztási lehetőségek, hogy 3 legyen belőle.


Ez esetben egyelőre maradna a pici is a hálóban, a külön szoba meg lenne nappali, vagy már most külön tennétek és vállalnátok az esti túrákat?


Olyanok nagyon kérem ne válaszoljanak akik a 10 évessel is együtt alszanak, mi hamar szeretnénk a külön szoba opciót, de csak amikor pár praktikusnak is tudjuk érezni.


2021. okt. 31. 16:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Kezdettől külön volt, folyosóról nyílik mindkét szoba.

Így szokta meg.

2021. okt. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne ez "esti túra"??? Az abszolút nem probléma, söt, ha a két szoba nem egybenyílik.

Ha van babyör, akkor halljátok, ha a gyerek nyugtalan lesz.

Ha meg valamiért egy ideig túl nyugtalan, akkor betesztek egy plusz matracot, és egy-két éjjel ott tudsz lenni vele.


Nálunk is így volt, nem tartottam hátránynak.

2021. okt. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én biztosan külön tenném, de csak az első min. 6-8 hét után, addig az ő szobájában aludnék (illetve mindketten, aludnánk, de ez nyilván rajtatok múlik), mert addig színre biztosan sokat kell kelni és lehet, hogy hosszan fent lenni éjjel. Mi így is csináltuk, az első 10 hétben a kisfiunk szobájában aludtunk, utána pedig vissza a hálószobánkba, ami nálunk ráadásul másik szinten van. A bébimonitor + légzésfigyelő kombó megnyugtató volt, de amikor sokszor kellett kelni hozzá, akkor jó kondiban voltam a sok lépcsőzéstől... De nagyon bevált a külön szoba. De ez nem jelenti azt, hogy nektek is be fog, vagy hogy ez A Jó Megoldás. Majd meglátjátok.
2021. okt. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
*színre = szinte (3-as voltam)
2021. okt. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Bocsi, ha bolondnak tűnök csak teljesen laikus vagyok. Nemrég volt pont itt egy olyan kérdés, ahol a tinilányt rakták ki a saját “gyerekszobájából” amit annyira szeretett, mert jött a tesó és az a közelebbi szoba a szülői hálóhoz, ő meg kapta az ívet bőven, hogy mit képzel, hogy nem akarja hogy az ő szobája legyen a babaszoba, a szülők igenis legyenek 1 lépésre a babától.
2021. okt. 31. 17:13
 6/14 anonim ***** válasza:
28%

Szétválasztanám az egyik nagy szobát két kisebb hálóra.

Ablakot lehet felfalazni, újat nyitni, 2 napos móka, és a legpraktikusabb így lenne. Valamelyik nagyszobával csak kivitelezhető a dolog. Egy hangszigetelt gipszkartonfal felhúzása nálunk 6 óra hossza volt.

2021. okt. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem a Buckingham-palota, meg fogod hallani bébiőr nélkül is.
2021. okt. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%
Én külön raknám rögtön, természetesen bébiőrrel. Ha olyan a gyerek, mint a nagyobbik lányom, akkor csak egyszer-kétszer kell hozzá kelni. Ha meg olyan, mint a kisebb lányom, akkor a harmadik napon úgyis áttolod a saját ágyatok mellé a kiságyát, mert nem akarsz majd félóránként átmászkálni hozzá.
2021. okt. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

#6 Írta a posztban hogy lakás... Egy panel/akármilyen társasház oldalába nem lehet csak úgy ablakot vágni...


Én kétszobás lakásban együtt aludnék vele, ha sikerül nagyobba költözni akkor kapna külön szobát. Én nem tudom elképzelni, hogy ne legyen külön nappalink.

2021. okt. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én külön szobába tenném, ha alapvetően ezt szeretnétek és ha nem jön be, akkor átvariálnám. Nekünk 2 szobánk van és egy amerikai konyhánk. A "fejünkön" alszik gyakorlatilag a babánk. A falszomszédunk és még pont azon a falon is van a kiságya, ahol a mi fejvégünk, de megmondom őszintén még ígyis vannak olyan rázós éjszakáink, hogy inkább letáborozok nála. Vettünk oda szoptatós fotelnak egy fotelágyat még a kezdetek kezdetén. Életem legjobb döntése volt.

Ettől függetlenül részemről nem volt kérdés, hogy kitartunk a külön szoba mellett és amellett, hogy nincs éjszaka menetrendszerű velünk alvás az ágyban. Nekünk bejött, bár tény hogy áldozatokat követel. :)

2021. okt. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!