Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Bölcsőbe vagy babaöbölbe bele...

Bölcsőbe vagy babaöbölbe bele lehet tenni hagyományos légzésfigyelőt vagy inkább csiptetőset vegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon tetszenek a CAM és LittleOne bölcsők, de nem tudom, hogy ebben lehet-e biztonságosan használni lapos légzésfigyelőt. Van valakinek tapasztalata? A másik kérdésem, hogy ha 4-5-6 hónaposan átköltöztetni a babát egy új kiságyba akkor az nem fogja megzavarni hogy másik és máshol is van (már nem közvelten az ágyam mellett)?

A nagyobb gyerekeim egyből a kiságyukba kerültek és 2 évig abban voltak. Nagyon szerették, simán elaludtak benne maguktól is.


2022. máj. 5. 11:25
 1/10 anonim ***** válasza:
44%

minek rászoktatni valamire amiről aztán nettó szíves leszoktatni?


hogy adekvát választ is adjak: lapos légzésfigyelő bölcsőbe vagy ami mozog nem jó. öbölbe is csak akkor ha nem lesz túl közel hozzád mert téged is érzékelhet.

2022. máj. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Gondoltam erre a tényezőre is, hogy nem lesz könnyű áttenni, csak kényelmesebb lenne ha pár hónapig mellettem lenne.

2022. máj. 5. 13:03
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
ha az első két gyereknél meg tudtad oldani akkor most is menni fog szerintem ☺️
2022. máj. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
Külön bölcsője volt az ágy mellett, simán bele lehetett tenni lapos légzésfigyelőt.
2022. máj. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk lapos érzékelő volt egy darabig (össze volt tolva a kiságy a nagyággyal), de egyszer kipróbáltam és az én légzésemet is érzékelte így. Akkor váltottunk a pelenkára csíptethetore, az már csak a babát érzékelte.
2022. máj. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk volt pelenkára tehető és lapos is a bölcsőben. Ha ringott a bölcső, akkor üresen is érzékelt mozgást a lapos. Nade, a légzésleállás akkor van, mikor a baba mélyen alszik. De akkor úgyse ringatja magának a bölcsőt.


A pelenkára tehető nem hallatszik túl messze (volt pár hamis riasztás). Ha a szobában vagyok és lököm a bölcsőt, akkor azért hallom. Így a két készülék kiegíszítette egymást.


Éjjel velem aludt (kb. a harmadik napról, mikor kidőltem a fáradtságtól és föladtam a külön alvást.) Elvileg akkor a pelenkára tehető se garantált, hogy jól működik. Gyakorlatilag szerintem okés, csak a gyártó nem vállal felelősséget. Viszont együtt eleve kisebb a légzésleállás valószínűsége. Szerintem inkább előzzük meg a bajt, az többet ér, mint bármilyen légzésfigyelő.

2022. máj. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
mozgás közben se jó a pelenkára tehető
2022. máj. 6. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7, elvileg. Tehát a gyártó nem vállal felelősséget. Gyakorlatilag az én tapasztalatom szerint egy finoman ringó bölcső nem zavarja be. De mindenki döntse el maga, a bölcsők különbözők.
2022. máj. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8. mert volt légzésleállása/kimaradása a babádnak miközben ringattad a bölcsőt? vagy honnan az infó?
2022. máj. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9, leginkább az győzött meg, hogy látszik, hogy tényleg a légzés ritmusa szerint villog a led. Másrészt hamis riasztásunk volt sok. Egyik alapján sem garantálható, hogy tényleg helyesen működne persze. De azért ahhoz, hogy a csíptetős légzésfigyelő hamis légzést érzékeljen, elég nagyot kell moccantani a babán.


A lapos légzésfigyelő viszont tényleg össze-vissza villogott, ha a bölcső mozgott. Még üres bölcső esetén is.

2022. máj. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!