Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Ha veszek pólyát, akkor mellé...

Ha veszek pólyát, akkor mellé kell baba hálózsák? Miből mennyit, és mekkorát?

Figyelt kérdés

Semmi tapasztalatom babák terén. Azt tudom, hogy csecsemőnek nem jó a rendes ágynemű. Olvastam hogy hálózsák kell neki. De azt is olvastam, hogy most megint "divat" a pólya, elvileg jó a babáknak. Nekem nagyon tetszenek ezek is, bár nyilván az a lényeg a kicsi mit szól majd hozzá. De nekem ezek a pólyák is kb olyannak tűnnek, mint egy hálózsák, max kicsit szorosabbra lehet kötni őket, de nyilván nem célom azért elszorítani a keringését. Szerintetek mit vegyek, ilyen pólyát, vagy sima baba hálózsákot? Mennyi kell darabra? Milyen méret kell egy újszülöttnek ami nem túl nagy, de ruhában azért bele fér egy darabig?

Ilyeneket néztem amúgy, nem tudom ez most csak egy trend-e vagy tényleg jó: (Ja meg láttam olyat is, hogy plusz pénzért lehet bele merevítőt kérni. Gondolom az jó ha kiveszem a kiságyból, de alváshoz is jó, vagy ahhoz kényelmetlen?)

[link]



2022. szept. 12. 12:03
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

Én több fajta dologgal készülök az altatáshoz, mivel minden baba mást szeret. Ezt pedig előre nem tudhatjuk. Hálózsák és angol pólya (ez olyan, mint a hálózsák, csak szorosabb) is lesz. Emellett a babafészket és az adamo hintát ajánlották még tapasztalt anyuka ismerőseim közül sokan. Mindent használtan szereztem be, mivel úgyis hamar kinövik a babák ezeket.


Mindenből egy éves korig vásároltam.

Hálózsák (állítható méretű): 0-6 hónap, (2 db vastag), 6-18 hónap (2 vékony, 2 vastag)

Pólya: 0-2 hónap (2 db), 2-4 hónap (2 db)


A klasszikus pólyát én személy szerint nem szeretem. A babafészket jobban.

2022. szept. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk bevált a pólya. Egy elég belőle, mert úgysem tudod sokáig használni. Merevítő felesleges. Két hónapos kora után már csak fészek+hálózsák kombóval altattam. Egy egyedi méretűre gyártott fészket a mai napig használunk. Pehelykönnyű töltet a szélén, a vége pedig teljesen nyitott. Az U alakú terhespárna jut eszembe róla, csak van alja. Pont ugyanúgy öleli mint én a terhespárnát anno 😂 Amit még én tapasztaltam, hogy nem érdemes egyszerre túl sok hálózsákot betárazni. Volt egy pár k.... drága felesleges vételem. Méretbe tök jó lenne még az őszi hálózsákja, ami tavasszal volt rajta 2x, de már nem tudjuk használni, mert már csak a totyogó hálózsák, vagy a talpas pizsi kényelmes neki 9 hónaposan.
2022. szept. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én vettem pólyát is, hálózsákot is. Aztán a fiam mindkettőt utálta, csak rugiban aludt. De sok baba jól érzi magát pólyában, szóval egyet érdemes beszerezni, aztán ha tetszik neki, veszel többet.
2022. szept. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!