Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Ki hogyan "ágyazott" be az...

Ki hogyan "ágyazott" be az újszülött kisbabának? Honnan szereztétek be a szükséges holmikat?

Figyelt kérdés

Sziasztok kedves anyukák! A segítségeteket szeretném, kérni, hogy honnan szereztétek be a kiságyhoz az ágyneműt. Több helyen olvastam, hogy érdemes vízhatlan lepedőt és sima lepedőt is venni a kiságyba. Textilpelus, rácsvédő stb...

Nagyon kezdő vagyok, abból táplálkozom, amit a neten olvasok :D Megköszönöm a segítő válaszaitokat! :)



2023. márc. 1. 10:08
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

En a biztonsagos altatas hive vagyok, igy a kisagyban csak a matrac, vizhatlan matracvedo, lepedo es baba, halozsakban van, ja meg a legzesfigyelo.


En a brendbonbol rendeltem ezeket, meg a matracot is, nincsenek rossz aron szerintem. Illetve mar vettem az ikeabol parnat, takarot, huzatot, de ezeket meg nem hasznaljuk, csak tetszenek az ikeas mintak :D

Jo anyaguk is van, szerintem mi maradunk ennel kesobb is.


A vedono is kulon felhivta ra a figyelmem, hogy a racsvedot semmikeppen ne hasznaljam az elso idokben, kesobb, mar olyan 6 honapos kortol meg lehet probalni berakni, ha latom, hogy a baba laba beakad vagy ilyesmi, de amugy nem szukseges.


Most egyelore meg csak 1 honapos a kisfiam, igy meg nem aktualis.

2023. márc. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
32%

Létezik 2:1 gumis lepedő. Aminek az alja vízhatlan a teteje meg jó pihe-puha. Ezzel a fajtával sokkal jobban jársz, mintha külön vennéd a klasszikus vastag vízhatlan lepedőt és ráhúzod a simát, mert elcsúszkálnak egymáson és amúgy tök hideg hatása van és még csörög is, amikor mocorog rajta a gyerek. Talán a babakirály nevű oldalról rendeltem annak idején.

Más babaágynemű pedig tök felesleges. Én 2 szettet is vettem és egyiket sem használtuk egyszer sem. Párna- paplan veszélyes, hogy a fejére húzódik és belefullad. Mire nyugodt szívvel tudnád takargatni addigra pedig kinövi a baby garnitúrát és az ovis méretre lesz szükség.

Arról màr nem is beszélve, hogy lerúgja magáról a takarót a gyerekek többsége és emiatt a hálózsák praktikusabb kicsi korban.

Úgyhogy, ha elfogadsz egy jó tanácsot, bőven elég 2db lepedő, rácsvédő és hálózsák.

Nappalra, amikor tudod figyelni a babát egy vékony babapléddel be lehet takarni természetesen, de én éjszakára nem ajánlom, mert az ördög nem alszik sajnos.

2023. márc. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

2-es, en nem tudom kapni lehet-e meg olyan csorgo, zorgo klasszikus matracvedot, de az enyem pl nem ilyen. Tok vekony, nem hideg, nem csuszkal, siman rajta marad a (gumis)lepedo.

Tobb fajta van ebbol is 😊

2023. márc. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk is csak légzésfigyelő, matrac, 2in1 lepedő, plusz a baba hálózsákban. Születése óta így altatom, most 5 hónapos.
2023. márc. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33%

Kapható a csörgő-zörgő klasszikus, az oviban kb minden gyereknek olyan van, a Brendonban is azt a fajtát lehet kapni az ovis fektetőre. (Óvónő vagyok)

Én is olyat vettem a kisfiamnak először itthonra. Utána cseréltem le másik fajtára.

Persze biztos létezik olyan is, amelyik jól funkcionál.

2023. márc. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én nem bonyolítottam túl.

Bementem az auchanba és egy körrel elinteztem.

Vettem egy takaró-párna-rácsvédő szettet, egy legolcsóbb fehér gumis lepedőt és egy matracvédőt (amiről itthon derült ki, hogy egy darab fólia az egész. Rongypelust is ott vettem.


Simán jó volt, 2019ben kb 10ezer ft volt és ennyi.


2021ben lányunk született, a racsvédőt elhagytuk, a takaró-párnára mev kapott lányos huzatot.

2023. márc. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%
Az ágyában csak matrac van és légzésfigyelő. A matracon vízhatlan és sima lepedő.
2023. márc. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

A hálózsákot mindenképpen beszerzem.

Rácsvédőt és még egy hengert is gondoltam berakni a kiságyba, vagy sokan javasolták még a babafészket.

Brendonból akartam megrendelni a vízhatlan lepedőt, de ha csöris, akkor nézek máshol. Esetleg van bevált márka valakinél vagy oldal ahonnan rendelte?

2023. márc. 1. 13:38
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk Jyskes van, az nem csörög, teteje pamut. És vékony. 4 gumival a 4 sarkán.
2023. márc. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Kerlek szepen ne altass egy csecsemot racsvedovel, babafeszekkel, hengerrel (?) vagy mivel.

Ejszaka legalabbis ne.

Nappal, ha tudsz ra figyelni, oke, csak ne ejjel.

2023. márc. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!