Babakarám vagy járóka?

Figyelt kérdés

Anyós vett egy járókat a kislányomnak mikor három hónapos volt,pedig mondtuk,hogy ne vegyen. 1x1meteres járóka. Most már hét hónapos és azt érzem a járókában korlátozva van. Kinéztem egy játszó szőnyeg,és baba karamot köré,de a férjem hallani sem akar róla. Sajnos a kettő együtt nem fér el a nappaliban. A házunk régi típusú, küszöbök vannak benne,a konyha és a nappali is külön van,sőt még a főző fülke is..szeretnék helyet biztosítani a kislanyomnak,ami a járókában szerintem nincs meg. Hidegburkolat és fa parketta van mindenhol,a ház alatt pince így nem opció,hogy csak tegyem te oda ahol van. Legszívesebben kicsapnám azt a járókat,de a férjem szerint az tök jó úgy ahogy van,max vegyek egy szőnyeget is..de nem érti meg hogy a kettő együtt nem fér el,illetve max úgy fér el,hogy akkor a szekrenyekhez nem lehet hozzáférni. Valaki valami ötlet?

Ui.. igen,ideges vagyok,mert fáradt vagyok,nem alszok szinte már hónapok óta,mert vagy növekedési ugrás van,vagy fogzas vagy stb..



2023. aug. 24. 11:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%

A járóka nem is arra való, hogy egész nap benne legyen. Inkább 5-10 percre míg lezuhanyzol, vagy kisütöd a húst, kiszaladsz a postáshoz, stb.

A legjobb mégis az lenne neki mozgasfejlődési és tapasztalási szempontból is, hogy kicsapod oda ahol van és csak akkor teszed járókába, ha nem tudsz rá figyelni.

Ha rz nem opció, vegyél karámot, a ferjednek meg mondd meg hogy szabadságra van szüksége a fejlődéshez. Úgyhogy a járóka megy és kész.

2023. aug. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz semmi baja annak a gyereknek ha lerakod a földre. Nálunk is kő van a konyhában, fürdőben, parketta és járólap a szobákban, folyosón.


Februári a kisfiam, március, áprilisban már a földön volt.

Most is ha valami alap kaját dobok össze, vagy beülök a kádba, ő ott van a kövön. Amikor hűvösebb volt, egy vastag pokrócot tettem alá.


A férjem anyukája is erőlteti a karámot, járókát, én visszaerőltetem, hogy köszi nem, a kölköm szabad mozgásban van, és ha lefejeli az asztal lábát, hát lefejeli, megtanulja, hogy a tereptárgyakkal való találkozás fájdalmas is tud lenni.


Ha meg valami olyan dolgot csinálok ami nem kompatibilis a gyerekkel, akkor berakom a kiságyába egy két játékkal és 5-10 percig elvan ott.

2023. aug. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
2 és pince is van a ház alatt? Sokszor nekem is hideg a padló,nemhogy babát tegyek rá. Én sem mernek a lakáson ülni mert felfazok. Ezért kellene a szőnyeg.
2023. aug. 24. 12:13
 4/21 A kérdező kommentje:
Lakáson ülni az a padlón ülni akart lenni.....
2023. aug. 24. 12:13
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk van pince a ház alatt, a lányom mégis mindig a padlón volt. És akkor még járólap volt mindenhol, kivéve a szobákat. Ideje nagy részét a konyha-étkező-nappaliban töltötte. És köszöni szépen, semmi baja nem lett az ég világon. Szerintem nyugodtan tedd le a földre.
2023. aug. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem oly mindegy, mekkora helyre zárod be. A babakarám se arra való, hogy egész nap ott legyen. Szerintem simán szabadon engedheted, ha tudsz rá figyelni, max adj rá egy harisnyát pluszban, ha félted. Esetleg még rakhatsz egy rácsot a nappali vagy a konyha ajtajára, és akkor nem tud odamenni a késes fiókhoz, ha ettől félsz.

Családi házban lakunk, alul pincével, kővel és parkettával, nem volt lezárva semmi, de volt egy járóka leginkább azért, hogy a másfél éves nagytesó ne gyalogoljon át a babán az elején :D Nem fáztak meg, nem ittak lúgot, mindenki elmúlt 1 éves azóta :)))

2023. aug. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem 1, 10 éves, na :D
2023. aug. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Érdekes. De hát az én lábam is fázik,ha nem vagyok papucsban,vagy ha leülök a padlóra hát érzem rendesen..a babának meg nem árt? 😲
2023. aug. 24. 12:25
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudok papucs nélkül létezni. A gyerekeim meg képesek mezítláb, zokni nélkül tappancsolni a kövön februárban. Nyilván rájuk szólok ilyenkor, de maguktól nem érzik rosszul magukat így.
2023. aug. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
#5 vagyok. Én is mindig papucsban vagyok, mert fázik a lábam. Ennek ellenére mint írtam, a lányom mindig is a padlón volt. Meg a fiam is, csak a fiamnál már laminált padló lett a nappali-konyha-étkezőben. Az picit melegebb.
2023. aug. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!