Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Kismamák, anyukák! Mikor...

Kismamák, anyukák! Mikor kezdtétek/kezditek el berendezni a babaszobát, megvenni a babakocsit, kádat, ruhácskákat, stb?

Figyelt kérdés

Az ötödik hónapban vagyok, de még az égvilágon semmit nem vettem. A férjem már rendezkedne, de én olyan korainak tartom. Nem babonából, de minek ilyen korán? Szerinte nagyon az utolsó pillanatra akarom hagyni. Jó, nyilván nem a 9. hónapban akarok mászkálni inden után, de a 7. hónapban nem érnénk rá?


Tapasztalatok?


2013. nov. 26. 09:15
 1/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy szeretnéd csinálni.

Ha egy nagy bevásárlásban megveszel, megrendelsz mindent ami kell, és csak el kell rendezni/pakolni, akkor ráérsz. Ha mászkálni fogsz utána, egyik bolt másik bolt, ezt itt azt ott megvenni, akkor láss hozzá, mert tapasztalatból mondom, hogy mire minden meglesz, letelik a terhesség... Én a babakocsit vettem meg legelőbb, mert jó ajánlat volt, kb. 21-22 hetesen, most 33 hetes vagyok de még mindig hiányoznak dolgok, közben lassan a kórházi táskát kéne pakolni...

2013. nov. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi, jó amit mondasz, mert nem biztos, hogy mindent megkapunk az első helyen...

És hogyan kezdtél neki? Listát írtál?

2013. nov. 26. 09:32
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, pontosan :) Már csak azért is, mert nagyjából tudni akartam, mennyit kell költenünk. Így a listára azt is felírtam, kb. mi mennyibe fog kerülni (webáruházakban nézelődtem). Sajnos a családban, barátok közt nincs kisgyerek, így kapni nem kaptunk semmit, szóval abszolút nulláról kellett beszerezni a dolgokat.
2013. nov. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
12 hetes voltam,amikor megvettuk a babakocsit. Kihagyhatatlan ajanlat volt. Kb. 18 hetes lehettem,amikor a kiságyat is megrendeltuk és kb 21 hetes voltam,amikor befejeztuk a szobat. Januarban szulok,igy direkt a nyaron befejeztuk a szobat. Jobban szaradt a festek,stb. Mindeközben figyeltem a neten,hogy téli babának milyen cuccokra van szüksége es azok alapjan szereztem be a dolgokat,egy-ket kiegeszitessel. Most vagyok 33 hetes,mar minden megvan,a mosas vasalas van csak hatra. Szerintem kezdjetek el ti is,mert a vegere nagyon sok lesz hidd el.Azt sem tudhatot,hogynmeddig lesz azaz idoszak,amig rendesen tudsz mozogni,nem faj a hatad stb.
2013. nov. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
kb. 20. héten kezdtem el a vásárlást. Elég sokáig is tartott, mert jó minőségű dolgokra vadásztam, viszont megfizethető áron. Ahogy láttam, elég nagy különbségek vannak árban, úgyhogy sokat kellett mászkálni. Kb. a 8. hónapra megvettünk mindent, akkor már örültem is neki, mert egyre nehezebben mozogtam.
2013. nov. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi nektek is! Hát ja... igazatok van. Végülis nem egy hétvégi ebédre kell bevásárolni. Abban is van logika, hogy valaki korán vesz valamit, mert pont akkor nagyon olcsó, vagy korán festi ki a szobát, mert nyáron azért csak könnyebben szárad.


Hát akkor nekifekszek a listának. :)

2013. nov. 26. 11:28
 7/10 anonim ***** válasza:
Sok sikert hozzá :) Hidd el,élvezni fogod. Én is imádok ránézni a cuccokra :)
2013. nov. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi!! :)
2013. nov. 26. 16:48
 9/10 Dreigang ***** válasza:
Párom már az elejétől fogva vett, amit csak tudott, pl. autós hordozóból hónapokkal előbb három is lett (egyébként nincs autónk). Gondoltam, még ráérek a szoba kialakításával, az ágy összeállításával, mikor egyszer csak két hónappal előbb kirúgta magát első gyerkőcünk. Számunkra teljesen váratlanul jött a dolog - az orvosunk "elfelejtett" szólni az esélyekkel kapcsolatban - így rendkívül megnyugtató volt, hogy már majdnem mindenünk megvan.
2013. dec. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Első babánkat várjuk, most vagyunk a 9. hétben. Most egy kiságyat néztünk pelenkázóval, matraccal és minden egyébbel felszerelve és nagy valószínűséggel karácsony utáni hetekben meg is vesszük mert nagyon megéri.

Én már most nagyon szeretnék vásárolni mindent, egy gond van, hogy még nem tudjuk a baba nemét :D

Tehát én semmi képen nem hagynék az utolsó pillanatra semmit. A 7. hónapra meg végképp mert előfordulhat, de ne adja Isten, hogy koraszülés lesz. Sokkal kényelmesebb és praktikusabb a vásárlást arra az időpontra tenni amikor még nem akkora a pocak, hogy nehezítse a mozgást.

De nem vagyunk egyformák, ki , hogy szeretné :)

2013. dec. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!