Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaszoba, gyerekszoba » Ti hogyan tartotok rendet a...

Ti hogyan tartotok rendet a gyerekszobában?

Figyelt kérdés

Picik még a gyerekeim, 3 és 1 évesek, a nagy már néha segít pakolni. Ami a legnagyobb bajom, hogy a kisebb játékokat, kirakókat, duplókat kiöntögetik, összekeverik, ezt Ti egyben bedobáljátok valamibe, vagy mindig kiválogatjátok?

Ha nincs kiválogatva másnap nem is tudnak játszani velük, mert összekutyulva képtelen még egy 3 éves is kiválogatni pl. egy kirakó darabjait a káoszból. De egyszerűen nincs kapacitásom minden este kirakni a kirakókat, kiválogatni a duplókat és a többi mütyürt. Próbálom mindig egy helyre tenni őket, de úgyis idővel minden egy nagy dobozban végzi, és hetente kéthetente nekiülünk megkeressük mindennek a darabját és újra tudnak játszani velük, kezdődik elölről... Szerintetek túl sok játékuk lehet, én csinálok valamit rosszul, vagy nálatok is ez van?

Tudom, nem egy életbevágó kérdés, de bosszant, hogy jó minőségű játékaik vannak és mégis keveset tudnak velük játszani, hacsak nem pakolok folyamatosan a nap 24 órájában a sarkukban állva.



2014. dec. 8. 13:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A kirakókat meg hasonló játékokat, ahol nehéz szétválogatni, nem kapják meg csak úgy, azt külön kérésre adok oda egyet, és másikat csak akkor kapnak, ha az elözö vissza van téve a dobozába.


Az építökockákat, legókat meg más kicsi koruk (attól kezdve, hogy tudnak mászni) óta velük közösen rakom a saját dobozába, ha ezt játékosan vezeted be, akkor megszokják, hoyg elrakodnak maguk után.


De lehet, hoyg nálad az is gond, hogy túl sokféle játék van, amihez hozzáférnek. Nálunk nem volt minden kéznél (max. 5-6 féle), amivel kevesebbet játszanak, azt elteszem máshová, és igy cserélgetem, hogy mi van náluk.

2014. dec. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Neki az a dolga hogy játsszon vele, nekem az, hogy elpakoljak. Így aztán csinálom. Akkor játszik vele, amikor akar. Ha elég nagy lesz hozzá, együtt pakolunk el.
2014. dec. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A lányom másfél éves. Én kihasználom, hogy mindenben utánoz. Nem mondom neki, hogy most gyere pakolni, meg ilyesmi, hanem nekiállok és elkezdem aztán jön magától és csatlakozik:)

Én minden alvás előtt így együtt elpakolunk, tehát napi 2x és akkor nem halmozódik fel a válogatnivaló, max 2-3 apró darabos dolog van elől.

Mindennek van saját doboza, kirakással nem bajlódok, csak bedoblom a dobozba és kész, ha akar játszani vele, ott vannak a darabok, vegye elő a dobozt és csinálja:)

Nálatok nem lehet az a gond, hogy a két gyerek nagyon elnyűtte már a játékok dobozait és minden egyben van? A helyedben vennék pár dobozt és ráraknék egy képet vagy rajzot arról hogy mi való bele. Akkor majd ők is tudják miben mi van.

pl: mickey egeres kirakó a mikiegeres dobozban

Duplo abban a dobozban amire van egy duplokocka ragasztva stb....

Vagy esetleg átlátszó tárolók is jó megoldások lennének.

2014. dec. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Első, nagyon köszönöm, tényleg igazad van!! :)

Amikor a nagy volt kicsi, nem ért el ő sem minden játékot és a kirakók egy polcon voltak, ha kérte odaadtam, utána elraktuk. A duplók egy kihúzhatós dobozban, a babajátékok szintén, én adtam neki oda. De már a nagy mindent elő tud venni egyedül is, és elő is vesz, itt kezdődik a baj. :)

A szoktatásban is igazad van, szintén együtt pakoltunk, amikor kicsi volt a nagyobb, segít is, de egyedül még nem rakja a helyére a dolgokat, talán túl nagy elvárás is lenne. Valahogy ott romlott el a dolog, hogy két gyerekekkel dupla káosz lett, a kicsi szétkapja amit a nagy esetleg össze is rakna. :)

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

2014. dec. 8. 13:31
 5/6 anonim ***** válasza:
Én elég mániákus vagyok, nem bírom, ha elveszik egy része egy játéknak, ezért bizony minden este kirakok, összerakok, válogatok, pakolok. :) Amíg otthon voltam vele, addig ezt megcsináltam a déli alvásnál is, most ovis, és így délután abban a pár órában nem csinál már akkora káoszt, uralható azért.
2014. dec. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én ezt úgy szoktam, hogy folyamatosan pakolok. Mármint nem egyfolytában, de ha valamivel nem játszik, és elővesz mást, akkor az előzőt elrakjuk. És mindent a saját dobozába, a saját helyére.

Barátnőm szokott mosolyogni, amikor itt vannak, és segít a gyerekek után pakolni, mert náluk mindegy, mit hova tesz az ember. Nálunk nem, szeretem, ha minden a helyén van. :)

Már csak azért, mert egyébként armageddon lenne a lakásban. :D

2014. dec. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!