Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ki ismeri a pesterzsébeti Kék...

Ki ismeri a pesterzsébeti Kék Pingvin ovit/bölcsit?

Figyelt kérdés

Most nem az angol miatt érdekel, kétnyelvűek a gyerekeim, pici koruktól használják, értik az angol és a magyart is.


Ha van itt olyan aki oda járatja a gyerekét oviba vagy bölcsibe, a véleményére lennék kíváncsi.

A vírus előtt sétáltunk arrafelé a gyerekekkel, gondoltam bekukucskálunk, de olyan a hely, mint egy börtön, betonkerítés veszi körül az épületet. Én benéztem az udvarra, 1 darab picike facsemete, műfű és beton...


A honlapjukon nem lettem okosabb, sem az árakról, sem ott dolgozókról nincsen semmilyen információ. Telefonon akivel beszéltem nem győzött meg, flegma és bunkó volt.



2020. máj. 22. 19:05
 1/3 anonim válasza:

Szia. Mivel nincs válasz, így gondolom még mindig aktuális a kérdésed. Nekem ugyan nem oda jár a gyerekem de sokat szoktunk arra sétálni mert a környéken lakunk. Amíg kicsi volt a gyerek gondolkodtam rajta, hogy oda viszem, mert közel van és sokkal egyszerűbb lett volna a munkába járás.

De amikor arra sétáltunk tavaly és tavaly előtt nyáron minden egyes nappal biztosabb lettem benne, hogy nem fogom oda vinni a gyerekemet és akit tudok le is beszélek róla. Van ott egy őrült nő, egy nyanya lehet a hangja alapján, de szinte naponta hallottam amikor sípákolt, értsd ordibáld a gyerekekkel mert tépkedték a virágokat vagy valamit nem jól csináltak. Szó szerint kiabált velük. De van egy másik nő is aki ordibál velük és olyan minősíthetetlen stílusban beszélt a gyerekekkel, hogy kedvem lett volna bekiabálni a kerítésen, hogy vegyen vissza.


Azt hittem, hogy én fogtam ki mindig rossz pillanatot, de amikor aktuális lett a bölcsibe járás nálunk is, körbe kérdeztem a szomszédoknál, ők is megerősítettek benne, hogy hogy gusztustalanul beszélnek ott a gyerekekkel.

nem tudom milyen lehet a benti nevelés, de valószínűleg hasonló.


Nem bántam meg, hogy nem oda vittem a gyerekemet. Az ismerőseim nem hitték el amikor meséltem nekik a tapasztalásaimat, de elküldtem őket egy sétára a gyerekek játszóidejében. Ők is hasonló dolgokat tapasztaltak.

Volt olyan ismerősöm aki szintén bölcsiben dolgozik, de elment érdeklődni a gyerekével. Nem győzte meg az állítólagos vezető asszony, de az sem amit abból a szobából hallottak ahová bementek beszélgetni.


A sípákolós nő egzecíroztatta a gyerekeket és úgy hajtotta őket az udvarra, mintha az élete múlna rajta. Nekem, nekünk több anyukával ez a véleményünk, és ha szereted a gyerekedet, akkor nem viszed oda.

2020. jún. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia, köszönöm a válaszodat. Ezek után végképp örülök, hogy nem oda vittem a gyereket. A karantén alatt találtam egy olyan helyet ami minden szempomtból megfelelőnek tűnik. Most vár ránk a beszoktatás hosszú folyamata :)

Neked pedig ment a pipa!

2020. jún. 2. 08:35
 3/3 anonim válasza:

Nekem oda járt a kisfiam bölcsibe, nagyon szerette. A nevelő kedves, aranyos volt, imádta őt a kisfiam, a dadus nénik is kedvesnek tűntek.

Délutánonként az óvó néniket is láttuk, őket is szerette a kisfiam. A vezetéssel voltak bajok, nem, vagy alig tájékoztatták a szülőket, a vezetővel szinte semmiről nem lehetett beszélni, olyan érzésem volt, mintha kerülne. Sokszor beszélgettem más szülőkkel és akiknek éve óta oda járt a gyerekük csak azért nem vitték el, mert a gyerekek nagyon imádták az óvó néniket és nem akartak nekik törést okozni.

Az óvódások semmilyen külsős programon nem vesznek részt, nincsenek szülői értekezletek, nekem az egész hely kaotikus volt nem éreztem azt, hogy a 80+ezerért cserébe bármit is nyújtanának. A bölcsis programok hiányát megértem, de sok szülő nagyon bosszankodott, hogy az ovisok nem mennek sehová. A bábszínházat is oda rendelik, semmilyen külsős élmény nem éri a gyerekeket.


Nekem azóta már ovis a kisfiam, szintén magán oviba jár, de havonta egyszer elmennek kirándulni, felfedezni, vadasparkba.

2020. jún. 9. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!