Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hogyan telik egy átlagos...

Hogyan telik egy átlagos hétköznapod egy kb. 2-3 éves bölcsissel?

Figyelt kérdés

Vagy esetleg ha óvis korú, és nem változtattatok sokat.


Kíváncsi vagyok kinek mi a napi rutinja, mire mennyi ideje van, ha apa és anya is dolgozik, a baba pedig bölcsis. Mikor keltek, ki viszi bölcsibe, ki hozza, 8 órában dolgoztok-e mindketten, vagy valaki kevesebb, mikor van fürdetés, mikor fekszetek. Van-e még idő egy filmsorozatra anyának és apának.


Szeretnénk mi is kialakítani egy jól bevált menetrendet/életformát.



2021. máj. 12. 23:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
53%
8 kor kelunk, 9 re megyunk bolcsibe, 12 kor elhozom, 1-3 kozott alvas, utana eves jatszoterezes, fel ora rajzfilm majd kozos jatszas 8 furdes 9 alvas, ha minden jol megy meg marad egy rovid filmre idonk, de neha nehezen alszik el igy olyankor mi is fekszunk le, semmi ido egymasra
2021. máj. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is feltettem egy hasonló kérdést bölcsi kezdés előtt. Az első két hét jól telt, Aztán jött az sokk és kétségbe esés hogy semmi időm semmire, alig vagyok együtt a fiammal, a melóba vissza kell razodni, a hűtő tök hamar üres lesz, mikor megyek boltba, az is időt vesz el. Éjjel megint kel + hisztis lett az új helyzettől én meg hulla fáradt vagyok. Napirend nuku csak túlélés. Aztán a katyvasz után kitisztult, beált egy bevált sorrend, ami nekünk jó. Persze az is borult, hullámzó hiszti időszakok megnehezítették, meg jött a covid ovisan, de belejöttünk.
2021. máj. 13. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
68%
1es hol dolgozol te kb napi két órában? Létezik ilyen munkahely és megéri a fizetés?
2021. máj. 13. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Utolso. Nyilvan nem dolgozik. Csak akkor minek van a gyerek bolcsiben,jo kerdes ...
2021. máj. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

7-kor kelünk, 7:45-re bölcsiben vagyunk, 8:30-14:30-ig munka. 15:15-re visszaérek a bölcsibe, elhozom a kisfiam. Ha jó idő van, játszótérre megyünk, de ha rosszkedvű akkor inkább haza. Eljátszogatunk, 17-re ér haza a férjem, késő-uzsonnázunk. Ha kell, főzök ebédet 2-3 napra, addig férjem játszik a gyerekkel. 20-kor vacsorázunk. 20:30 fürdés, utána kis nyugis játék, meseolvasás, 21:30 alvás.

Nagytakarítani hétvégén szoktam, hétköznap nincs időm rá, max wc-konyhapucolás,sepregetés. Én fent szoktam maradni éjfélig, szükségem van kis énidőre, olyankor olvasok,sorozatozok, nasizok. :D

2021. máj. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
21/21:30 ig fent van egy ekkora gyerek? Meglepodtem. Nalunk 20 kor kidol a kicsi es a sulis is. En 21:30 kor mar horkolok,igaz otkor kel a kicsi igy en is.
2021. máj. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
81%
4: maganbolcsi? Irigykedtek hogy nem kellett visszamennie dolgozni? Ha megteheti jol teszi, kipiheni az utobbi eveket majd dolgozik ujra ha akar. Nem a vilagvege ha egy evet pihen egy no, legalabb konnyebb a bolcsivel mer az anyuka nyugodt es kiegyensulyozott.
2021. máj. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
6-os. Igen, sajnos. Ő kevesebbet alvós fajta, igaz, én is :)
2021. máj. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
A fiam is 21.30 kor alszik, 4 éves, cserebe 7kor kel.
2021. máj. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Én 6-kor keltem, kikészítettem a kaját, ruhát, hajgumit, mindent, fél 7-kor mentem dolgozni.

A 8-ra járó férjem keltette, vitte a gyereket.

3-ig dolgoztam, fél 4-re ott voltam érte busszal. Hazafelé bolt, ha jó idő volt játszótér, evett is mert a bölcsiben alig evett valamit.

Este fél 7-7 körül vacsi, fürdés, 8-9 között mentünk aludni fáradtságtól függően. Nem néztem semmit, miután elaludt házimunkát végeztem.


Azóta a 2. gyerekkel itthon vagyok, fogalmam sincs a kettő hogy lesz, hamarosan megy ő is, a férjem viszont most korán megy és azt mondja nem tudja őket vinni.. de az ovi, bölcsi fél 7-kor nyit, így 7-re nem tudok beérni... :/

2021. máj. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!